Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Și multe kile în plus pe mașină [emoji14]

    Comment


    • Ochiometric 7 - 8 kg, ceea ce e neconcludent. Sunt eu la cura...

      Comment


      • Originally posted by O.Vasile View Post
        Eu am pus 15 m de fonim de 10 mm si 3 role mari de aluband (nu a ramas ceva nedesfacut)+ multe ore din timpul liber. Este o pasiune mai veche. Ma intrebam daca merita sau nu. Asta pana ce am mers cu o masina identica dar neantifonata suplimentar. Concluzia: merita fiecare leu investit + o satisfactie mai greu de pus in cuvinte.

        Ai facut operatiunea la logan 2?

        Comment


        • Sandero 2. Alubandul l-am pus cand afara era canicula; la rece nu se lipeste bine. Pentru presat am folosit un trafalet cu o rola mica de burete - este util mai ales in usa.

          Comment


          • In sfarsit am un coleg "la mestereala", Ce faci, ai renutat la garantie? Sch de ulei+filtre ai curaj sa-l faci acasa?
            Incearca sa faci poze , cat mai multe, urmarind ordinea operatilor. Te ajuta si pe tine in adoptarea solutiilor corecte, ai un delay folositor in ganduri.....
            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            Last edited by Oti; 9 December 2015, 23:56.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Schimbul de ulei se face usor, e mai anevoios doar cel de ulei. In rest, filtrul de aer e floare la ureche.

              Comment


              • Stiu asta....garantia se duce naibii.....tot ce tine de motor, deja caroseria e gata.

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • La garantie ma gandesc ca la un vis urat. Sa nu fie! Ma refer la masina defecta, fair play-ul din service, stres ... apoi am avut 2 modele anterioare de la Dacia ( 5 respectiv 7 ani) si nu a fost nevoie de garantie. Nu e super marca dar e OK. Schimb de consumabile am facut si acasa.

                  Comment


                  • Cum stiu ei,de aceasta operatiune (garantia se duce naibii) ?! Cine te opreste sa faci schimbul acasa ....eu am facut schimbul acasa, unul la ei (cum scrie in carte din 20.000km) si unul la mine (10.000km).
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Daca faci 20000 in mai putin de un an este ok. E buna varianta, altfel nu.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Prefer sa fac revizia in reprezentanta. Piesele oricum mi le cumpar eu. Pentru 67 lei revizia, prefer sa se bage ei sub masina si sa se murdareasca...

                        Comment


                        • Am sa incerc si eu sa aplic solutia asta, merge si 100lei, dar sa faca o verificare completa, am sa apelez la o cunostinta cu statie ITP, impusc doi iepuri.

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Pai si daca faci revizia in regim propriu la 10.000 de km nu isi vor da seama la service? Adica masina nu vine cu niste vopsea data pe suruburi cand schimbi filtrele? Ca as prefera si eu sa schimb filtrele si uleiul acum la 10.000 de km acasa si sa fac revizia necesara la 1 an sau 20.000 de km.

                            Comment


                            • de acolo isi dau seama ?! sau isi dau seama ca nu e stampila vreunei reprezentante in carnetul de intretinere ? se trece tot ce se schimba acolo si se pune stampila.
                              daca nu faceti revizia in reprezentanta, adio garantie...

                              Comment


                              • Istoricul e online la x52, "pă hărtie" e fix pix.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google