Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As vrea sa stiu daca se poate micsora temporizarea de 20 de secunde la plafoniera. Ms


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Nu sunt foarte sigur, dar am impresia ca temporizarea la plafoniera este influentata de modul ECO. Daca este activ, se sting mai repede.

      Comment


      • ECO activat ajuta la consum economic. Am cronometrat temporizarea in ambele pozitii si este identica. Ma miram sa fie asa simplu.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • @O.Vasile:
          1,2 16v nu are ECO(activ din fabrică) iar uch-ul la Acces e alt nivel față de Laureate, mai "light" în setări active. Ai un coleg în zona ta(vezi la bursa) ce te-ar putea ajuta.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • EU am montat butonul Eco. Se aprinde martorul in bird. Sa inteleg ca e doar atat Si nu se intampla nimic in realitate?

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              @O.Vasile:
              1,2 16v nu are ECO(activ din fabrică) iar uch-ul la Acces e alt nivel față de Laureate, mai "light" în setări active. Ai un coleg în zona ta(vezi la bursa) ce te-ar putea ajuta.

              Butonul Eco n-a fost din fabrica. Am activat la un coleg din zona (Bogdan) semnalizarea la impuls si HSA. De activarea din UCH a functiei Eco nu zis nimic. Temporizarea plafonierei nu a putut fi rescrisa. Ms. de info.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Funcție de nivelul de echipare anumite chestii pot sau nu să fie controlate de uch în mod ECO, injectia oricum are harta ECO.

                La mine pe Laureate, timpii de plafonieră sunt mai mici pe ECO.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Sa inteleg ca daca am montat butonul Eco e suficient ? Nu Mai e necesara nici o activate din calculator-laptop.

                  Comment


                  • Sa inteleg ca daca am montat butonul Eco e suficient ? Nu Mai e necesara nici o activate din calculator-laptop.


                    Intreb si eu același lucru;este suficient doar montarea butonului?(Scuze ,unde vine montat?Exista fișă pentru butonul Eco in bord ?)

                    Trimis de pe al meu LG-V500 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Există mufă, trebuie doar buton**, dar înainte eu recomand o testare* a modului ECO, asta ca să nu se urle că nu merge cum trebuie.

                      *




                      **
                      Last edited by t0rquemada; 16 December 2015, 21:24.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Multumesc pentru informati.Cum testez modul Eco?

                        Trimis de pe al meu LG-V500 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Scrie în primul link de la * postul #1930.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Scuze, nu am citit cu atenție.Multumesc, t0rquemade

                            Trimis de pe al meu LG-V500 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by omulsimplu View Post
                              Sa inteleg ca daca am montat butonul Eco e suficient ? Nu Mai e necesara nici o activate din calculator-laptop.


                              Intreb si eu același lucru;este suficient doar montarea butonului?
                              La ,,accesul,, meu butonul eco are rol decorativ. Pentru 35 lei(cat am dat pe buton) e ok. Are cablaj cu mufa din fabrica si se gaseste in butonul fals. Doar trebuie cuplat. Am incercat la mester o activare cu DDT, dar nu merge. Nu-i bai.
                              Last edited by IancuMIC; 17 December 2015, 22:51. Reason: corectare quote

                              Comment


                              • Cum ai dedus ca are rol decorativ?
                                Cand apesi butonul se aprinde martorul Eco ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google