Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina sotiei s-a livrat din montaj catre transportator in noaptea 14/09-15/09 si inca nu s-a completat trailerul pt a putea fi dusa la dealer.Si sunt mai putin de 20 km intre uzina si dealer.....Si inca nu am fost sunat sa o achit.

    Comment


    • Zic ca ar trebui sa iei legatura cu dealerul s-o achiti, caci s-ar putea sa ai surpriza sa-i ia alta locul pe trailer. ;)
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Originally posted by maryurs24 View Post
        Hai ca uzina se opreste iar 2 zile. Deci cei care nu ati luat masinile, iar vor fi decalate
        poti sa pui si sursa?

        Comment


        • Criza componentelor care afectează toată industria auto continuă. Din această cauză, conducerea Dacia anunță că uzina Vehicule și uzina Mecanică își întrerupe activitatea în zilele de 20 și 21 septembrie. La uzina Vehicule Dacia se vor realiza, în mod excepțional, următoarele activități: presaj...
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • Originally posted by ursamajor View Post
            Zic ca ar trebui sa iei legatura cu dealerul s-o achiti, caci s-ar putea sa ai surpriza sa-i ia alta locul pe trailer. ;)
            Zici?
            Pe mine m-a sunat dupa ce a ajuns in showroom, dealerul nici nu stia ca se livreaza... dupa am achitat.

            Comment


            • Si inca 2 zile de oprire
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 23 September 2021, 20:27.

              Comment


              • Originally posted by ursamajor View Post
                Zic ca ar trebui sa iei legatura cu dealerul s-o achiti, caci s-ar putea sa ai surpriza sa-i ia alta locul pe trailer. ;)
                ptr ursamajor se muta cozile de la politie la rar,ptr inmatriculari
                https://www.4tu ning.ro/legislatie-au...nat-47392.html
                later edit: se elimina spatiul din link in browser ca sa mearga. Numai Streulea e devina cu cenzurile lui

                Comment


                • Originally posted by pistritu View Post
                  ptr ursamajor se muta cozile de la politie la rar,ptr inmatriculari
                  Pt. toata lumea, te rog, ma faci sa ma simt nasol. ;)
                  Deocamdata pe cei care ne-am luat masinile noi, nu ne afecteaza decat in perspectiva viitoare indepartata (cel putin pe mine). Dar sa asteptam sa vedem daca se va materializa.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Comment


                    • Salutare,si eu am facut comanda pe 27 iunie si ma amana mereu,trebuia sa iasa pe 5 octombrie,apoi pe 7,apoi pe 14 si am sunat azi la vocea clientului si au zis ca data estimata este pe 27 octombrie.e jale cu ei!acum n-am decat sa astept

                      Comment


                      • Pe de o parte Dacia a scos aceasta generatie 3 care e reusita, deci se vinde bine, pe de alta e criza pandemica. Deci termene de livrare din ce in ce mai mari. Citeam pe un forum nemtesc ca au termene de livrare martie - aprilie, dar ei nu se streseaza. Multi din ei nici n-au apucat la drive-test, dealerii nu mai au nimic in showroom, decat, eventual, masini in livrare.

                        Comment


                        • Originally posted by Aditza Neferu View Post
                          Salutare,si eu am facut comanda pe 27 iunie si ma amana mereu,trebuia sa iasa pe 5 octombrie,apoi pe 7,apoi pe 14 si am sunat azi la vocea clientului si au zis ca data estimata este pe 27 octombrie.e jale cu ei!acum n-am decat sa astept
                          Din cauza opririlor de fabricatie cauzate de criza componentelor electronice, se vor tot decala termenele de livrare

                          Comment


                          • Nu vreau sa dezamăgesc pe nimeni, nici responsabilul cu "veștile rele", dar "gurile rele" de prin Uzina bârfesc, ca nu s-ar mai lucra o luna adunata, pana la sfârșitul anului. De obicei ce se aude, la nivel de "barfa", 95% e adevar, credeti-ma pe cuvant. Uzina a stat inclusiv astazi(3 zile) și va mai sta garantat. Ce se aude nu e de bine, industria auto e în genunchi, sper sa fie doar vorbe goale, dar mi-e teama ca nu e nici pe departe asa.
                            Așteptare ușoară, tuturor!

                            Off: RCA-ul s-a triplat, winter îs coming

                            Comment


                            • Asa este, ce se sopteste prin colturile "plantatiei" se cam adevereste (lucru valabil nu doar pentru Dacia), iar indusria auto scartaia inca inainte de pandemie, acum este in genunchi si cat de curand doar se va tarai, gurile rele mai soparlesc si de o noua criza.
                              (iar asiguratorii la fel ca multi altii profita de orice pt. ca nu sunt "mecanisme" care sa ii mai puna si cu botul pe labe).
                              Sa auzim numai de bine!

                              Comment


                              • Salutare, intrebare scurta: voi cand ati dat comanda de masina ati primit pe loc si termenul de livrare pentru Logan?

                                Am dat o comanda la începutul lunii (am platit 5% + voucher Rabla) dar inca nu am vreo data furnizata de genul pe 30 octombrie sau 1 ianuarie ;)

                                Stiu ca sunt probleme cu componentele si ca se întrerupe des lucrul la Dacia dar ma asteptam sa am o data specifica, chiar daca asa cum spun altii mai sus acea data ar fi decalata. Tot ce am primit pana acum a fost ca "probabil prin octombrie"..

                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google