Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Bon de Comandă : 11.05.2022
    Ridicare : 19.12.2022
    ECO-G cu toate dotările incluse + culoare Gri Comete.

    Auto Bara Oradea

    Când am comandat mașina, asta a fost si data spusă de Dealer, Decembrie 2022.
    Deci un termen de livrare de 7 Luni, respectat.
    Se prea poate ca la alții, data de livrare să se ducă spre 8,910 Luni. Deci livrarea mea e doar un reper.
    Cu toate astea, rămas plăcut surprins de mașină.

    Comment


    • Salutare!

      Logan Eco-G cu toate dotarile posibile si culoare alb, bon comanda cu data de 12 Ianuarie si termen de livrare 6 luni.

      Toate cele bune!

      Comment


      • Mai aruncă o privire la ce au ei pe stoc.
        Am avut norocul în data de 12 ianuarie la 6 dimineața să prind exact Loganul full care ai dat comanda(livrare la sfârșitul lui februarie).Ieri am terminat cu actele de la rable,le-am trimis la dealer și mi-a spus că mașina iese din producție pe data de 09.02.2023 .

        ​​​​​​​Succes!

        Comment


        • Azi m-a anuntat de la reprezentanta ca masina a intrat pe linia de fabricatie. Cam in cat timp o sa o livreze? Comanda a fost facuta pe fata de 07.07.2022.

          Comment


          • Tot agentul de vânzare de la reprezentanță îți spune EXACT care este estimarea de livrare la ei!

            Atașat e o captură din aplicația de urmărire - tu ești în etapa încercuită - mai ai câteva etape de parcurs până se face livrarea către clientul final - adică tu.
            Attached Files
            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

            Comment


            • Buna seara,
              Logan Prestige Eco-G 100
              Comanda facuta pe data de 07.07.2022 cu termen de livrare de 9 luni, primita astazi 13.02.2023.

              Comment


              • Buna seara,ceva noutati,cam ce termene de livrare se mai dau?
                Eu am dat comanda pe 02.02.2023,am primit serie sasiu in 05.03.2023.
                Azi mi sa spus de la vocea clientului, termen aproximativ a doua decada a lunii iulie

                Comment


                • In ultima perioada s-au cam respectat termenele comunicate de vocea clientului. Probabil isi pot planifica productia mai bine si nu mai au probleme logistice si de furnizori. Termenele mi se par rezonabile. Tin minte ca acum 13 ani cand am luat Chevroletul am dat comanda in mai si masina a venit in iulie, deci cam vreo 3 luni de asteptare si atunci nu au fost nebuniile de acum. Acum am primit SS3 cam dupa 8 luni (comanda in iulie 2022, livrata in februarie 2023). Estimarea initiala a fost martie 2023 (9 luni). Intre timp cred ca s-a imbunatatit acest termen.

                  Comment


                  • Originally posted by Creative View Post
                    Buna seara,ceva noutati,cam ce termene de livrare se mai dau?
                    Eu am dat comanda pe 02.02.2023,am primit serie sasiu in 05.03.2023.
                    Azi mi sa spus de la vocea clientului, termen aproximativ a doua decada a lunii iulie
                    Mai aruncă cate o privire și pe Dacia stoc online,cât poți de dimineața .Am găsit Logan Prestige cu livrare in 2 luni.Succes

                    Comment


                    • Salut, comanda data pe 20.04.2023 si avans platit in aceeasi zi. Astazi 26.04.2023 am sunat la ei sa intreb in ce stadiu este comanda, mi-au dat VIN-ul masinii si mi-au spus ca mașina are ca termen estimativ de livrare luna septembrie. Stie cineva cam care este termenul de livrare dupa ce a fost comunicat VIN-ul masinii? Exista vreo sansa sa vina mai devreme de septembrie?

                      Multumesc

                      Comment


                      • Termenul de livrare estimat de 6 luni este rezonabil - dar el se poate lungi din diverse motive - un termen mediu de livrare fiind cam de 9 luni. Sunt și excepții de 12 luni. Nu nu este o glumă.

                        Deci așteaptă ce e mai bine și pregătește-te pentru ce e mai rău.

                        S-au dus vremurile când termenul de livrare mediu era de 3 luni...
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Asa este, din pacate s-au cam dus vremurile alea, eu cand am achizitionat masina de cand am lansat comanda si pana a fost livrata a durat 9 sapatamani (la alte marci cu care am "cochetat" termenele erau cam 6-8 luni), initial reprezentantul de vanzari (un om foarte amabil si competent) mi-a spus un termen estimativ de 3 luni dar masina a fost livrata chiar mai repede.

                          Acum din pacate termenele de livrare sunt mult mai mari si trist este ca nici NU prea sunt respectate si sunt mai lungi, iar asta nu doar la Dacia (care totusi le are cat de cat OK) dar si la alte marci, inclusiv "fratele mai mare" Renault rezultand multi clienti nemultumiti carora le-au dat un termen de livrare iar apoi acesta a fost depasit chiar cu cateva luni de zile ...
                          Last edited by Gil26; 26 April 2023, 19:07.

                          Comment


                          • Salut baieti si multumesc de raspunsuri, aveti idee daca exista posibilitatea de a verifica starea comenzii online sau doar la reprezentanta/vocea clientului ?

                            Thx

                            Comment


                            • Poti intreba reprezentantul de vanzari, suna la Vocea Clientului, dar tinand cont ca
                              Originally posted by dndplm View Post
                              ..., mi-au dat VIN-ul masinii si mi-au spus ca mașina are ca termen estimativ de livrare luna septembrie. Stie cineva cam care este termenul de livrare dupa ce a fost comunicat VIN-ul masinii? Exista vreo sansa sa vina mai devreme de septembrie?
                              avand seria de sasiu (VIN) cred ca poti verifica si pe my.dacia.ro .
                              Apoi din cate stiu cam in fiecare an fabrica Dacia a fost inchisa (shutdown) in luna august, destul de probabil ca si anul acesta va fi la fel, deci fie masina este fabricata pana la sfarsitul lui iulie (putin probabil avand in vedere termenul oferit si situatia actuala) fie incepand cu\din septembrie.

                              Comment


                              • Salut,
                                pe my.dacia.ro nu poti verifica stadiul livrarii.
                                In alte tari am inteles ca s-ar putea dar in Romania doar la dealer sau la vocea clientului.
                                Cam 6 luni e termenul de livrare estimat daca nu iti iei o masina de pe stoc.
                                La mine a durat 8 luni ( iulie 2022 - februarie 2023) (mai depinde si de dotari in principiu).
                                Deci rabdare si studiu forum pana atunci . Daca vine mai repede cu atat mai frumos.
                                Numai bine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google