Logan III - Probleme Tehnice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ambele usi, schimbate in 2 reprezentante diferite

    Comment


    • Dupa mine chederul este dus prea mult spre pavilion, aici seamana cu lipsa limitare cursa, geamul urca pana se opreste in rama usa . Dupa ce monteaza chederele cum sta deasupra?Spatiul este distribuit uniform?Sau chederul pare fortat ca in fotografie?

      Comment


      • dupa fiecare motanj, asta am observat si eu, ca face burta, ca si cum ar fi in presiune permanent.

        Comment


        • Bună seara!
          Legat de chedere la S3. Schimbate de 3 ori, a treia oară mi-au cerut permisiunea de a schimba poziția macaralei. De ce permisiunea? Pentru că este o procedură invazivă, aplicată pe plan local. La o ușă a reușit.

          Comment


          • Nu, la Mihai2k4 nu are legatura cu chederele este altceva. chiar daca va pune unele premium tot se vor rupe. Trebuie verificata pozitie geam inainte de inchidere si daca are joc intre ghidaje.E totusi greu de crezut ca limitatorul electronic este defect la toate butoanele,
            Mihai2k4 ai avut probleme cu siguranta geamuri spate?
            Attached Files
            Last edited by madi; 16 July 2023, 23:42.

            Comment


            • madi​ nu. merg fara probleme dew 2 ani. nimeni nu sta in spate, deci nu se joaca la ele. practic se deschid 1,2 pe luna, cand merg la spalatorie cu masina. in rest, doar inchise...

              Comment


              • Așa este și la mine. Nu am umblat deloc la ele. Dar, repet, pe o parte s-a rezolvat prin repoziționarea macaralei.
                Last edited by 77sky; 17 July 2023, 12:31.

                Comment


                • o sa incerc sa le spun lucrul asta (cu toate ca am observat ca e ca la doctor, daca le recomanzi ceva, se uita stramb si oricum nu fac, pentru ca ... ei "e mecanici" si tu nu stii ce vb) sa se uite si la macara... asta pentru ei, ca tot acolo ajunga cu urmatoarele pleznite si tot ei trebuie sa munceasca...

                  Comment


                  • Cam asa arata acum

                    Comment


                    • Trebuie o fotografie cu toata rama superioara geam pentru a vedea daca e uniform "presat de pavilion". In prima faza da impresia ca este ridicat mai mult in fata (jumatatea masinii) decat in spate, este ca o sulita analogie exagerata. Actioneaza ca o ghilotina , progresiv. Oricum, la al treilea rand de chedere trebuia sa-ti pui problema ca este altceva.Poate daca le urmarea un singur service(de incredere) isi datea seama de defect.@Adrian 45 are dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by daymaker View Post

                        Ai mai făcut ceva cu vopseaua exfoliata de pe emblema?
                        Azi am observat ca început si la mine sa se curete...
                        Am schimbat si eu emblema azi dupa 5 luni....
                        Tipa de la dealer mi-a zis ca sunt doar al doilea caz cu "problema" asta...

                        Comment


                        • Citez ceea ce a scris cu putin timp in urma un coleg de forum (cu multumirile de rigoare pentru acest update ) referitor la zgomotul tija wastegate \supapa:

                          GJ 77 KLF,18 Jul 2023, 15:00
                          Revin cu detalii, dupa convorbirea cu vocea clientului , m au contactat cei de la servis si m au programat pt verificare la cererea fabricii. M am dus din nou la ei, au pus testerul pe masina si au reprogramat softul pe calc, mai precis partea de injectie spunandu mi ca asta a solicitat fabrica sa se faca, dar problema nu dispare doar mai diminueaza , reduce din zgomot. Au tras o tura cu ea de proba, bineinteles zgomotul nu a disparut, si nici ca s a diminuat din zgomot, au ridicat din umeri si m au asigurat ca daca se strica mi o vor schimba. In rest functioneaza si trage bine masina ... macar vreo 10 - 12 ani , apoi o schimb :victorie: ...

                          Comment


                          • Pot sa confirm la problema cu zdranganeala tijei , turbinei sau ce o fi, ca dupa resoftarea aceea, problema nu e rezolvata de tot. Zgomotul tot se mai aude, si pe faza de inceput la accelerare usoara, si pe decelerare, dar pe decelerare parca e mai scurt si nu chiar asa deranjant. Dar nici vorba sa dispara. Seamana oarecum cu zgomotul de toba sparta, la inceput chiar am crezut ca asta e, asa ca am rugat pe cei care mi-au schimbat rotile de vara/iarna pe elevator sa se uite la evacuare, dar nu au gasit nimic suspect, normal. Nu stiu daca solutia asta cu resoftarea va rezolva mare lucru si daca va prelungi viata turbinei, cum se spera, sa vedem.

                            Comment


                            • Buna ziua. Referitor cu defect la rama geamului pentru portiera spate se pare ca mai frecvent este pe partea dreapta. Nu stiu daca are legatura cu data fabricatiei dar masina mea si inca una cu acelasi nivel de echipare sunt din perioada 2021 cand asteptai mult din cauza lipsei de cip-uri pentru navigatie. Acelasi defect - portiera spate dreapta. Rugamintea mea este daca puteti spune cum ati procedat la service , va schimbat pe garantie ? Multumesc!

                              Comment


                              • ca sa "va radeti" si voi, cum am ras eu

                                Auto nesty bucuresti. ii trimit poza (asa mi-a cerut) la busonul gpl cu rugina (stiind deja ca e buletin tehnic de schimbare) ca sa nu ma mai deplasez pana acolo pentru constatare. Raspuns: aaaa, pai se sterge cu servetel umed rugina care curge, si dispare )))))))) sunt ireali astia cu garantiile, ori stergi cu servetel, ori "defect nemanifestat" sau in cazul meu la timonerie blocata, merge asa, mai circulati cu ea 3,4 luni sa se agraveze si o schimbam dupa(era in punctul in care nu mai revenea sau nu prea mai nimereai anumite trepte)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google