Logan III - Probleme Tehnice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu in oras il folosesc mai mult cu specificatia ca daca am ceva de depasit il dezactivez.Afara la drum intins il mai folosesc in special pe autostrada.

    Comment


    • La Logan/Sandero 3 sunt 2 prize de brichete. Știe cineva daca au siguranțe separate? Întreb pentru că vreau sa pun huse cu încălzire pe scaunele din față (ambele). Și dacă este doar 1 siguranță la ambele prize bănuiesc că nu este ok.

      Comment


      • Citeste manualul de utilizare, ai sectiune legata de pozitionarea sigurantelor.

        Comment


        • Originally posted by broniaski View Post
          Am programat si eu la dealer S3 pt problema cu bazaitul/baraitul din cutie, le am aratat filmare, le am spus ca s a mai schimbat ceva cablu la ei in service altui amic, etc. Si daca tot am mers, le am arata si ca aliniamentul la usi are o abatere si e vizibil deranjanta daca te uiti de aproape si insistent. In 21 aflu si revin. La VC nu am primit inca raspuns la mailul cu informarea.
          Avem raspuns: se va schimba tot ce tine de timonerie, au facut si comanda. Daca aveti probleme la cutie, nu intra, nu iasa, bazaie, mergeti ca se rezolva. Tot ce trebuie sa spuneti este ca au mai fost cazuri. Si eu am mentionat un coleg si se pare ca stiu de probleme.

          La caroserie e plin, nu au reusit sa o introduca intre programari, o programeaza si acolo odata cu cutia.

          Comment


          • Am toata stima si aprecierea pentru un astfel de post, asa trebuie procedat, multumim pentru detalii, pot sa fie de folos si altor colegi, au mai fost "semnalate" cateva astfel de (ne)cazuri.
            Bafta in\cu rezolvarea problemelor!

            Comment


            • Salut,a facut cineva prima revizie?Daca da,ce sa schimbat si cat a costat?Eu am sunat la 3 reprezentante din Bv si in Sf Ghe pt pret,undeva in jur de 1100 lei(ulei filtre si partea de gpl),in schimb la 2 din ele mi sa spus ca trebuie si placute frana (desi nu le au vazut au zis ca se schimba undeva la 20000 ca sunt din material mai slab) plus buji.Placute 500 lei aprox si buji tot 500.ADICA DAU 2000 SI CEVA LA O REVIZE?...Ma i a cu lesin....

              Comment


              • in Brasov cei mai ieftin sunt cei de la ASV din oras (str. Sitei), si sunt si singurii care instaleaza GPL. Pe partea de GPL sunt buni, si pe instalare si pe mentenanta (baiatul de se ocupa de GPL este profi), dar restu....Singurii la care eu as merge sunt cei de la Sicaro din Triaj si si al ei cu inima un pic stransa (sunt si cei mai scumpi).

                Comment


                • Originally posted by Matu View Post
                  Salut,a facut cineva prima revizie?Daca da,ce sa schimbat si cat a costat?
                  Nu spui câți km ai și dacă ai atins 1 an.

                  Dacă combini revizia de 1 an cu cea de 30.000km, cu piese originale aduse de tine + manopera lor ar trebui să ajungi undeva în jur de ~ 1.600 Lei - vezi atașat un calcul făcut de mine.

                  Piesele originale le poți comanda de la Piese Auto Argeș - https://www.pieseautoarges.ro - folosind codurile de referință - ceri deviz de la service și compari codurile de referință ca să fii sigur că vei comanda EXACT ce ar fi pus și ei.

                  Nu au ce comenta, nu au voie să refuze piesele tale.
                  Attached Files
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • Originally posted by DFA View Post

                    Nu spui câți km ai și dacă ai atins 1 an.

                    Dacă combini revizia de 1 an cu cea de 30.000km, cu piese originale aduse de tine + manopera lor ar trebui să ajungi undeva în jur de ~ 1.600 Lei - vezi atașat un calcul făcut de mine.

                    Piesele originale le poți comanda de la Piese Auto Argeș - https://www.pieseautoarges.ro - folosind codurile de referință - ceri deviz de la service și compari codurile de referință ca să fii sigur că vei comanda EXACT ce ar fi pus și ei.

                    Nu au ce comenta, nu au voie să refuze piesele tale.
                    Am 25000 km.Si are 6 luni.

                    Comment


                    • Originally posted by DFA View Post

                      Nu spui câți km ai și dacă ai atins 1 an.

                      Dacă combini revizia de 1 an cu cea de 30.000km, cu piese originale aduse de tine + manopera lor ar trebui să ajungi undeva în jur de ~ 1.600 Lei - vezi atașat un calcul făcut de mine.

                      Piesele originale le poți comanda de la Piese Auto Argeș - https://www.pieseautoarges.ro - folosind codurile de referință - ceri deviz de la service și compari codurile de referință ca să fii sigur că vei comanda EXACT ce ar fi pus și ei.

                      Nu au ce comenta, nu au voie să refuze piesele tale.
                      Tocmai ce am sunat,si nu accepta sa le duc eu piesele...

                      Comment


                      • La IATSA CAMPINA ai încercat?
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Originally posted by DFA View Post
                          La IATSA CAMPINA ai încercat?
                          Pffff....sunt din Bv,parca e totusi cam mult de mers pt o revizie.(acum depinde daca e diferenta de vreo 6-700 lei ma duc si pana acolo)

                          Comment


                          • Originally posted by DFA View Post

                            Nu spui câți km ai și dacă ai atins 1 an.

                            Dacă combini revizia de 1 an cu cea de 30.000km, cu piese originale aduse de tine + manopera lor ar trebui să ajungi undeva în jur de ~ 1.600 Lei - vezi atașat un calcul făcut de mine.

                            Piesele originale le poți comanda de la Piese Auto Argeș - https://www.pieseautoarges.ro - folosind codurile de referință - ceri deviz de la service și compari codurile de referință ca să fii sigur că vei comanda EXACT ce ar fi pus și ei.

                            Nu au ce comenta, nu au voie să refuze piesele tale.
                            Ai idee daca la Mărăcineni avem vreo sansa sa me ducem cu piesele noastre?

                            Comment


                            • Da, la Mărăcineni putem să mergem cu piesele noastre, dar sunt verificate (cod produs) înainte de a băga mașina în service!

                              Comment


                              • Originally posted by Matu View Post

                                Tocmai ce am sunat,si nu accepta sa le duc eu piesele...
                                Suni la Vocea Clientului, soliciti ca ei sa ia legatura cu reprezentanta si problema o sa se rezolve.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google