Logan III - Accesorii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 8201736346 - Protecții inox prag/margine portbagaj (trunk entry guard) LJI-Logan III - este metalic și se prinde pe spoiler cu bandă dublu adezivă, inclusă.
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • Gasim pe undeva jante de origine de tabla structurate pe 15" ?
      Am gasit pe la Altex doar de 16" ...

      Comment


      • La Dedeman erau pe 15''.....eu cautam pe 16''.

        Comment


        • Uite aici. Am luat eu pentru iarna. https://www.pieseautoarges.ro/jante-...5h2-403003689r
          Aveau pe ele eticheta cu Renault.

          Comment


          • Nu cred că acelea sunt ceea ce caută colegul,cele structurale au tabla decupată.

            Comment


            • Sunt si de 16 flexwheel. De 15 flexwheel nu am gasit niciunde.

              Comment


              • Poate apar pana la primavara...

                Originally posted by playmaker831 View Post
                Nu cred că acelea sunt ceea ce caută colegul,cele structurale au tabla decupată.
                Corect

                Originally posted by Sebastic View Post
                Uite aici. Am luat eu pentru iarna. https://www.pieseautoarges.ro/jante-...5h2-403003689r
                Aveau pe ele eticheta cu Renault.
                Sunt aceleasi, dar mai ieftine?

                Comment


                • Eu sunt patit cu jante OE, cumparate de la magazinul reprezentantei(alta marca decat Dacia), cand am ajuns cu ele si anvelopele la montat, am pus de curiozitate jantele pe aparat, una era ovalizata rau. janta originala !
                  Va sfatuiesc sa le puneti pe aparat inainte de montajul anvelopei pt verificare.

                  Comment


                  • Originally posted by mircionesb View Post

                    Montat
                    - protectii iluminate praguri fata - nu mai stiu exact suma , au fost in jur de 400 lei, le-am montat cand am ridicat masina, fara manopera, arata fain noaptea.
                    - montat folie Llumar pe geamurile laterale spate si luneta , a fost parca vreo 250 sau 300 lei
                    Cum arata noaptea protecțiile iluminate si care e sursa de alimentare?

                    Foliile cum au fost montate? Au fost demontate fețele usilor sau direct pe poziții? O poza se poate?
                    Toate cu un scop ..

                    Comment


                    • Originally posted by RoYeti View Post
                      Cum arata noaptea protecțiile iluminate si care e sursa de alimentare?
                      Ilumineaza discret, ziua nu se vad, noaptea arata fain. Nu e ceva necesar, dar ca "aroganta" e ok Nu imi pare rau ca le-am luat. Se alimenteaza din baterii CR2032, se sting la 10 secunde dupa deschiderea usii.

                      Comment


                      • si eu am pus pragurile alea iluminate. sunt dragute

                        Folie am pus de la ei: https://www.fxauto.ro/folie-auto-aut...rar-bucuresti/

                        spate si laterale: CTX Premium

                        Si parbriz : https://www.fxauto.ro/folie-auto-parbriz/


                        Ce am observat dupa montarea celei de pe parbriz, nu ma mai deranjeaza soarele daca merg cu el in fata, nu la ochi ci la piele. nu mai arde asa si nu mai incinge. si cea de pe spate este ceramica, Vedem la vara, cica nu mai patrunde asa multa caldura si tine mai bine racoarea

                        Comment


                        • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                          ......, cica nu mai patrunde asa multa caldura si tine mai bine racoarea
                          Nu "cică" - ci chiar așa e (!!!) - am pus și eu pe parbriz + geamurile laterale față folie ceramică Llumar AIR 80 BL SR HPR (Clear), tot la FXAuto - pe caniculă chiar se simte că habitaclul "nu mai arde"!!!! Pe geamuri laterale spate și lunetă am pus folie metalizată Llumar ATR 05 CH SR HPR (Charcoal).

                          Un efect secundar drăguț al transformării geamurilor din clasice în "atermice" este că soarele nu mai afectează unitatea multimedia după ce o arde ore bune în parcare

                          Adică mesajele de genul "SYSTEM OVERHEATING" nu mai apar după ce toate suprafețele de sticlă ale mașinii sunt înfoliate, indiferent cât de cald e afară și oricât ar sta mașina în soare!

                          Ceea ce arată că sunt eficiente.
                          Attached Files
                          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                          Comment


                          • Nu mi-ati zis despre montajul foliilor. Au dat fețele de la uși jos, respectiv geamurile sau..?
                            Toate cu un scop ..

                            Comment


                            • Nu se demontează fețele de uși sau geamurile

                              Comment


                              • DFA Intristing! E bine atunci. Sa pun si pe gemurile laterale fata? sa fie pachet complet? oare ajuta si mai mult?

                                RoYeti Nu demonteaza nimic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google