Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 7k cu placute fermit si un test itp trecut cu brio, dapasind valorile de franare ale unui logan proaspat iesit din fabrica. nu aveti decat sa dati sute de lei pe iluzii. e drept, placute de VAN 2009

    Comment


    • Multi cred ca daca sunt scumpe sunt mai bune,din 1990 incoace am schimbat tot felul de placute, dar nu pot spune ca un model a fost mai bun,ca s-au terminat mai repede ,DA, dar toate isi fac treaba.Mai sunt unele prea rigide si sunt zgomotoase, se aude tiuitul specific metalelor, uzeaza discul mai repede dar isi face treaba, si sigur nu ramai fara frana.

      Comment


      • Oleaca de offtopic:
        Referitor la accidentu' adus in discutie mai sus...cam mama dreq sa mori innecat cu bricheta in mana ??!! Adica n-a existat nici o minima zbatere a victimelor la contactu' cu apa?
        Au facut amandoi stop cardiac instant? Apa era clar rece, fiind primavara, dar totusi...au cazut oameni in apa in toiul iernii. cu apa la 1-2gr. si au supravietuit.

        Comment


        • Originally posted by is40gan View Post
          Multi cred ca daca sunt scumpe sunt mai bune
          Sigur, regula e mai ieftin=mai bun...

          Originally posted by razvanamza View Post
          7k cu placute fermit si un test itp trecut cu brio, dapasind valorile de franare ale unui logan proaspat iesit din fabrica. nu aveti decat sa dati sute de lei pe iluzii. e drept, placute de VAN 2009
          si eu am trecut cu brio itp-ul cu TRW, asta nu inseamn ca erau nemaipomenite, la itp apasa tare pedala, nu o gadila, sigur ca iese valoare buna
          Last edited by Octavian; 1 October 2013, 19:56. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • La ITP ii intereseaza cel mai mult dezechilibru punte fata / spate.

            Comment


            • Cu cat sunt mai ieftine Fermiturile fata de Ferodo?
              30 de lei? 50 lei?
              Adica la un rulaj de 20.000 km sau 30.000 km sa se economiseasca 50 de lei, doar ca sa se experimenteze ceva?
              Mai Razvane, tu bei ceva?

              Comment


              • Cezar, la placutele de Van diferenta este de cam 50 de lei. pentru un stil de condus mai potolit, sunt foarte ok!

                Comment


                • Originally posted by Leo0608 View Post
                  Originale , iti recomand Ferodo Premier FDB 1781, sunt exact ce trebuie. Chiar si pe programele de piese auto iti e recomandat sa pui acele placute, tocmai ca sunt fix original. Sunt placute moi si nu ataca discul, nu scartaie,nu nimic . Atentie ca pretul variaza intre 1,5 si 1,8 mil lei, depinde de unde cumperi placutele )
                  Au mai incercat altii ferodo 845 sau ferodo 2500 sau cine stie ce scumpeturi de raliu si te cred si eu ca au mancat din discurile originale de fabrica ale loganului
                  Subscriu recomandarii! Am pe masina montate placute Ferodo Premier FDB 1781 de care sunt foarte multumit. Le-am cumparat cu 160lei de la Dacia shop, dar isi merita banii!

                  Comment


                  • Originally posted by razvanamza View Post
                    Cezar, la placutele de Van diferenta este de cam 50 de lei. pentru un stil de condus mai potolit, sunt foarte ok!
                    eu nu pun asa problema, si la un stil linistit poti fi nevoit o data sa franezi de urgenta si acolo e posibil sa regreti ca nu ai avut niste placute mai bune.
                    Asta am patit pe propria-mi piele

                    Comment


                    • prima frana este impecabila, chiar daca este aplicata la 180 km/h. de la a cincea incolo apare ceva fading, complet irelevant la stilul meu de condus. frana la rece este superioara atat placutei ate de fabrica, cat si placutei greenstuff. la temperaturi inalte rezultate scad, dar nu sub pragul placutelor stock.

                      Comment




                      • Oferta foarte buna la Ferodo FDB1781 - 115 lei setul. Sariti cat puteti cu banii ca in mod normal sunt mai scumpe.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Recent achizitionate.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • IancuMIC ,,scartaiala,, placuta cu placutele noi

                            Comment


                            • N-am inteles ce ai vrut sa spui...detaliaza te rog.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • @ Tavi: mereu compari placute inferioare calitativ cu echiparea de uzina. Un set de Ferodo FDB845 vor fi probabil cele mai bune placute pe care le-ai incercat pe Logan.

                                Pe langa asta, fonta se imbogateste treptat in carbon si isi pierde din proprietatile initiale, mai ales la cei care nu incing metodic discurile.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google