Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • El voia numai unul.
    Placutele de origine sunt ok, dar de ce sa mai vrei discuri de origine?

    Comment


    • uite aici, neventilate si ventilate..




      Multumesc!

      Comment


      • Ampt---400 total,280 -discurile si 120 placutele,fata de trw sant super la franare si apas mai usor ,mai putin ...nu stiu cum sa zic ca sa antelegi,deci i a de origine si nu o sa ti para rau

        Comment


        • Gata am luat de la un mare magazin de la noi de origine,85 lei,holograma etc,cod 410602192R,90R-01432/8271,F196,Cf28202,338(nici nu stiu ce inseamna).Nu am gasit ferodo premier si ma cam grabesc sa le schimb(maine) de aceea am luat de origine.Am vrut sa iau Fermit(le am pe masina si am fost f multumit de ele) dar fata de ce am eu pe masina arata EXECRABIL,materialul antivibratie lipseste,este un soi de vopsea neagra incretita,niste ciurucuri,fata de ce fermituri am eu pe masina ale mele zici ca-s de mercedes cum arata la lucratura(is luate direct din fabrica de la "protocol").Acum cum or frana aste noi voi vedea,rog cunoscatorii sa-si spuna parerea vis-a-vis de ele si codurile postate.
          Imi puteti da un raspuns in legatura cu unsoarea pe baza de cupru din postul anterior(pentru culise).
          Odata cu schimbul placutelor voi face si desprafuire spate+gresare articulatii,mici reglaje+frana mana si ungere culise fata.
          Attached Files
          Last edited by burtosu; 12 June 2014, 19:45.
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Alea de origine au pe ele inscris codul si costa dublu fata de cat ai dat tu. Doar un dealer ce vinde online, fara TVA si alte costuri, sa-si permita sa le vanda sub 100 de lei.
            Daca zici tu ca e magazin mare, or fi un model pe care nu l-am mai vazut.
            Last edited by mr.K; 12 June 2014, 20:38.

            Comment


            • parca tot asa erau si ale mele, puse la dacoserv. nu tin minte sa fi avut vreun cod.

              Comment


              • Si ai fost multumit de ele,scartaie,huruie etc?
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • nu scartaie. sunt foarte bune cu discurile stock.

                  Comment


                  • ok,merci mult,dar in legatura cu acea vaselina ptr culise?
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • eu unul habar n-am. nu stiu nici macar daca am culise.

                      Comment


                      • am efectuat azi itp-ul. 125k km. al doilea rand de placute (schimbate la 83k km cu placute de origine cumparate din magazin), discurile originale ale masinii. la testul de franare.... surpriza.... au ramas baietii cu gura cascata. mi-a sarit masina de pe stand )))

                        Comment


                        • Am schimbat placutele(mai mergeau 20.000 lejer)m-am cam pacalit la ochi ca ar fi uzate,dar asta e,am gresat culisele,iar la desprafuire spate si gresare zone de sprijin saboti ,am descoperit ca mai am doar 4,2 mm material de frictiune(fara suport).Cam cat apreciati ca ma mai tin sabotii spate,avand in vedere ca sunt originali si am 55.000 km?
                          Ca o paralela eu cred ca sabotii spate ar trebui schimbati si din cauza vechimii chiar daca mai au "carne" deoarece zilele trecute un prieten de-al meu a patit-o cu un peugeot 207 1.4hdi,cand s-a apropiat de poarta a auzit un zgomot si roata dr spate s-a blocat(va dati seama ce era la vreo 100 km/h) mergand infranat,ajuns cu spatele(asa mergea) la un service local a descoperit ca s-au desprins ferodourile de saboti total si astfel s-a franat masina.Masina este din 2007 cu saboti originali.
                          Last edited by burtosu; 13 June 2014, 23:01. Reason: Automerged Doublepost
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Originally posted by burtosu View Post
                            Cam cat apreciati ca ma mai tin sabotii spate,avand in vedere ca sunt originali si am 55.000 km?
                            Cel puţin încă pe atât.

                            Comment


                            • Originally posted by tavinush View Post
                              am efectuat azi itp-ul. 125k km. al doilea rand de placute (schimbate la 83k km cu placute de origine cumparate din magazin), discurile originale ale masinii. la testul de franare.... surpriza.... au ramas baietii cu gura cascata. mi-a sarit masina de pe stand )))
                              adica la 125000 tu ai discurile din fabrica ?! da-mi voie sa nu cred ca tine un set de discuri 125000 km.

                              Comment


                              • Originally posted by Ampt View Post
                                Cel puţin încă pe atât.
                                Si cu putin noroc, inca de 2 ori pe atat.

                                Originally posted by B997NDL View Post
                                adica la 125000 tu ai discurile din fabrica ?! da-mi voie sa nu cred ca tine un set de discuri 125000 km.
                                Pardon?
                                Ba sa faci bine sa crezi NDLule (fara sa cercetezi)....io le-am schimbat la peste 130mii km, alea de fabrica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google