Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Red Line asta se cumpara? As incerca si eu daca as primi 4 litri ca "monstra".

    via Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Recunosc ca n-am curaj sa bag in masina mea redline.
      P.S. Redline nu are recomandare renault.
      Originally posted by Fanez View Post
      Red Line asta se cumpara? As incerca si eu daca as primi 4 litri ca "monstra".
      Văd că "moaca" te face schimbător... te-ar face să-ți încalci "principiile"?
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • N-am zis ca n-as pune sub nicio forma, am zis ca n-am curaj. Daca a testat nea kojak... si altii, poate as prinde ceva curaj desi nu sunt convins.

        via Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by COS.T View Post
          Poate domnul de mai sus a vrut sa scrie 10.000 km.( a scris gresit,se intampla)
          Iar la o masina noua producatorul spune acum, a se schimba uleiul la 20.000 km.(zicea 15.000km pana acum 6-7ani).

          Si eu am trecut si trec foarte bine verile si iernile cu dacia oil 5w30,si elf5w30.
          Am vandut Loganul si am trecut in tabara Hyundai i20.
          Dealerul de la Focsani mi-a recomandat schimbul de ulei la 1.000 km si nu la 10.000 km si asta in vreo 3 randuri.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Mi-a zis mie ca ar fi vrut sa produca Elf 5W40, dar in afara de NDL n-a mai gasit pe nimeni sa cumpere.
            mersi pentru exclusivitate. dar merge ligheanul de n-are aer cu elf la 90 lei/4 litri. de ce sa dau 90 pe un litru de red line ?
            decat red line, mai bine iau red stripe de fgratii mei jamaicani. stii ce buna e ? mmmm........... mai ales langa un smoc de ganja...

            Comment


            • Am mai auzit recomandari sa schimbi primul ulei la maxim 3000 (trei mii) de km.

              Comment


              • ................
                Attached Files

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Nenea cogiac, ai cumva fabrica de redline, ca parca laudai alt ulei mai demult.
                  Am lăudat M1 NL 0W40. Acum laud Redline ptr. ca p-asta îl am zilele astea-n motor.
                  Am avut mulți ani Elf dar nu l-am lăudat niciodată, dincontra când m-am convins ca mi se pare nasol după 5000 Km (de la fiecare schimb) în motor, am trecut la M1.

                  Nea Fane, ejti nasol sa muara gibilan,, toți loganistii iau Redline de la mine, da' nu recunosc. Intreaba-l pe vitriol, el e primul.

                  Comment


                  • la Hyundai parca primu schimb de ulei e in jurul a 1 mie de km, ulei de rodaj etc dupa care se schimba normal la 7500/10 mii de km

                    ce dracie e red stripe u ala ? n-am mai vazt niciodata asa ceva

                    eu prefer cahor/cagor vinulet dulce pastoral, te lingi pe degete nu altceva

                    Cricova Pastoral este un vin dulce licoros de calitate superioară obținut din relege vinurilor roșii Cabernet-Sauvignon. Acest vin este vinificat prin metoda clasică, se remarcă printr-un gust dulce, structură licoroasă, arome bine pronunțate și un post gust-lung. A fost maturat în butoaie de stejar minim 8 luni. Vinul se remarca prin culoarea sa somptuoasa, rubiniu-inchisa si prin buchetul suav de fructe, cu acente clare de migdale, violete si safian. Gustul este prin, catifelat si armonios, cu nuante echilibrate de ciocolata si prune negre. Se recomanda a fi servit la o temperatura de 16-18 g C, ca desert sau alaturi de gustari dulci ca: budinca, sarlota, clatite, terci, jeleu, crema


                    Comment


                    • Iei la o discutie avuta cu un "baietas" de la tara(nu am absolut nimic cu cei ce locuiesc la tara) isi lauda opelul break cu piele,clima,nr de bulgaria si veni vorba de ulei,citez ''nu l-am schimbat de trei ani,merge bici masina,daca merge de ce sa-l schimb''.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Am lăudat M1 NL 0W40. Acum laud Redline ptr. ca p-asta îl am zilele astea-n motor.
                        Am avut mulți ani Elf dar nu l-am lăudat niciodată,
                        pai, daca bagi un ulei care costa mai mult decat masina la ora asta...
                        cum te-ai convins ca elful e nashpa ? il am de 12 mii in masina si cred ca facem macar vreo 14 mii, ca nu am buget pentru transporturi (revizie).
                        a fost redistribuit la educatie, ca anul asta mergem la facultate.

                        Comment


                        • O avea RedLine.

                          Originally posted by Kojak View Post
                          ..., toi loganistii iau Redline de la mine, da' nu recunosc. Intreaba-l pe vitriol, el e primul.
                          Si halatu'? Cum iau loganistii de la tine, cu bani sau cand nu esti atent? Pai cum sa recunoasca daca-l iau cand nu esti atent? Da-mi si mie 4 kile, vad ce zice motorul cu el vreo 10.000 de km si apoi cumpar de la tine daca-mi place ce zice motoru'. Desigur, la pret de elf 10w40.

                          via Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Kojak View Post
                            Am avut mulți ani Elf dar nu l-am lăudat niciodată, dincontra când m-am convins ca mi se pare nasol după 5000 Km (de la fiecare schimb) în motor,
                            Nea Kojak nu degeaba schimb eu Elf-ul dupa 5000 de km , ca sa vada unii ca nu sunt nebun degeaba , sau ca fac afaceri cu ulei de motor si indemn pe altii sa faca schimbul mai des .
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Am ludat M1 NL 0W40. Acum laud Redline ptr. ca p-asta îl am zilele astea-n motor.
                              zilele astea pana saptamana viitoare? Pe urma ce ulei mai laudam?



                              via Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Da-mi si mie 4 kile...
                                Ti-as da bre, da' nu te califici...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google