distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb tot anul asta (kit distributie, kit accesorii, pompa apa) dar sper sa mai tina o perioada cureaua de accesorii.

    Comment


    • Originally posted by guido View Post
      @Ahernar, asa-i ca n-ai vazut cum arata pe interior (cea cu canelurile longitudinale) o curea de accesorii dupa 4 ani de utilizare indiferent de nr. de km ?
      Cautand alte informatii am dat sigur peste ce aveai tu in gand cand ai scris asta - filmuletul lui Cristi Streulea . Pai la el trebuie sa fi fost ceva din mediu ? /km mai multi ?/contrafacuta ? ca a mea la 8 ani e asa (atas )

      LE- am vazut ca rolele de la CA au uzura pe suprafara de rulare (1/2mm apreciez) - rola de la CD nu avea nimic detectabil de genul asta .Daca detectam ceva o puneam fara sa clipesc pe cealalta .Interesant .
      Attached Files
      Last edited by Ahernar; 10 February 2015, 18:09. Reason: Adaugat chestia cu rolele

      Comment


      • Daca nu te deranjeaza cand va fi momentul ruperii, las-o asa.
        Uite una la 55 de lei, ca spuneai ca nu ai gasit separat doar cureaua.
        http://www.piesenet.ro/Motor/Curea-A...Benzina-cu-A.C.

        Comment


        • Multumesc de link - vad eu ce fac , as cam prefera sa il schimb complet dar cu alta ocazie ... peste 2-3 ani ?

          Comment


          • De ce nu? Doar nu e masina mea...

            Comment


            • Ma scuzi , dar mai degraba o sa se rupa cureaua aia lovita de un meteorit decat in exploatare normala . Nu se pune la socoteala blocarea alternatorului/pompei servo/compresorului AC caz in care s-ar rupe chiar daca ar fi fost montata de ieri .

              Observ o deviatie interesanta - se exagereaza major riscurile in exploatare si se minimizeaza riscurile aferente unei piese noi si montajului .N-ati auzit de inlocuiri de piese ? Vii cu una si iti monteaza alta . Cand cineva iti da 3 luni garantie are o musca uite ASA DE MARE pe caciula . De unde lipsa asta de responsabilitate ?

              Comment


              • Tu ai intrebat, eu am raspuns.
                Pentru unul care schimba uleiul la 5 ani de zile odata, cureaua aia e un fleac, poti sa o lasi inca 10 ani.

                Comment


                • Pai sa stii ca masina mea e magica . Se incapataneaza sa respecte legile fizicii in loc de specificatiile fabricantilor . Tu stii ca acea cifra e stabilita de un economist un avocat si un inginer care cateodata nici nu mai e intrebat .

                  Comment


                  • si un inginer care cateodata nici nu mai e intrebat
                    Pe ala il intreaba clientii la service, de ce s-o fi rupt cureaua.

                    Ti s-a mai spus, cea mai urata faza cu cureaua de accesorii e, ca la rupere, sa intre fasii din curea in cutia de distributie si acolo...poc.
                    S-a intamplat cuiva de pe forum, bine, masina lui nu era magica, era un 1.6 mpi.

                    Comment


                    • Si ea e aproape magica pentru ca e unica .Also the bau bau is strong in this one . Am incercat sa caut incidentul dar nu l-am gasit . E documentat bine ?

                      Comment


                      • Spor la citit!
                        Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                        Comment


                        • Multumesc de link . Am citit tot dar ... f slab documentat incidentul .Pentru o lebada neagra ca asta nu avem nici macar o poza iar threadul e f scurt . Mai sap dupa follow-up .

                          Comment


                          • Spre deosebire de tine, el schimbase totusi cureaua de accesorii, de la role i s-a tras.

                            In cazul nefericit ca o sa patesti la fel, te rugam sa documentezi tu mai bine materialul. Sa fie invatatura de minte pentru toti Toma necredinciosu'.

                            Comment


                            • Stii ce ? Mai degraba o sa ma uit sa vad cum se poate imbunatati sistemul de protectie astfel incat asa ceva sa fie 100% imposibil sa se intample . Bafta !

                              Comment


                              • Perfect! Pai daca masina ta este magica, iar tu esti intangibil, infailibil si incandescent (n-are sens, da' mi-a placut cum suna langa celelalte caracterizari; sau are sens in ideea ca esti un iluminat care a atins nirvana), atunci la ce ne-ai mai deranjat?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google