distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca este pompa de prima echipare eu te sfatuiesc sa o schimbi.
    Pretul intradevar este cam piperat , mai cauta ca sunt destule service-uri bune care nu te ard la manopera.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • am schimbat pompa la 62k...motorul merge prea frumos ca sa fac schimbul acum..sa nu-i fie de deochi!

      Comment


      • Originally posted by gimi sandu View Post
        Salutare,
        Am trimis pe email acum cateva zile,la Dacoserv Salaj si la Meridian Sud.... .....preturi pa masura nesimtirii intre 1000 si 1100lei ,asta ca este
        Ptr. kit accesorii, kit distributie si pompa de apa (piese + manopera), pretu' NU mi se pare mare deloc, ptr. o reprezentanta.
        Io am dat in 2013, intre 1600-1700lei pe aceasi treaba, la serus...cum suna?

        Comment


        • ~900 de lei te va costa cu piesele tale, de origine, inclusiv pompa de apa si manopera la reprezentanta.

          Oferta e asta si se refera doar la kit distributie, restul kit accesorii, pompa nu fac parte din distributie.
          Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.
          Last edited by mr.K; 25 February 2015, 11:19.

          Comment


          • exact, pai ce mi-e 900, ce mi-e 1000, sa zicem, pretul comunicat de aia e bun.
            ce dracu, unii vor sa faca o distributie + accesorii + pompa de apa cu pretul unui schimb de ulei + filtre + bujii?

            nea gimi, mergi la viorel, pe luica, te rezolva cap-coada in 500lei.

            Uite un pret bun ptr, toate piesele:



            Mai dai 250-300 (maxim) pe manopera si aia e...iesi cum zice mr.K, la maxim 850-900lei cu totu'.
            Mai ieftin de atat, doar daca scoti manopera moca sau p-o bere
            Last edited by Kojak; 25 February 2015, 11:26. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • La 1100 de lei merita facuta la reprezentanta, doar ca fiind pret obtinut la telefon, mi-i ca ajunge la 1300-1400 la fata locului, inclusiv antigelul.

              Comment


              • acum 4 ani am dat 900 lei la dacoserv salaj,piata a explodat de atunci de piese chiar daca aftermarket ...cred ca unele care nu sunt ''de origine sunt mai de calitate ...problema este ca daca nu pui cu piesele lor in caz de ceva nasol o s-o dea cotita de la unul la altul

                Originally posted by Kojak View Post
                Ptr. kit accesorii, kit distributie si pompa de apa (piese + manopera), pretu' NU mi se pare mare deloc, ptr. o reprezentanta.
                Io am dat in 2013, intre 1600-1700lei pe aceasi treaba, la serus...cum suna?
                ma ia tremuratul cand aud asa ceva...eu cred ca ti-a planat si chiuloasa si tu nu stii
                Last edited by gimi sandu; 25 February 2015, 11:51. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • La dacia parca e ceva voucer de reducere de 50 de lei in perioada asta pentru cei cu cont mydacia. In plus fata de promotia kit distributie.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • cand vad la cat timp schimba taximetristii piesele...incep sa prind curaj...cred ca pompa de apa o s-o mai las,oricum cred ca o sa mai astept 1-2k pana o sa schimb distributia

                    Comment


                    • EU REPET : cu distributia originala mergi lejer 90.000km , sau 7 ani.
                      daca nu pierzi antigel/ulei si nu se aud zgomote suspecte.
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Tu repeta, ca el nu mai e la aia originala.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • nu mai sunt originale dar pisele sunt''de origine''montate la dacoserv...i-a dat in nas si cu binecunoscutul spray de curatare pe care-l baga pe gat la toti targovetii

                          Comment


                          • Originally posted by gimi sandu View Post
                            .................Am 120 000km la bord iar primul schimb de distributie l-am facut pe la 62 000km.Ma gandesc sa nu schimb pompa de apa acum,voi ce parere aveti.
                            Parerea mea e sa stai locului macar(!!) mai vreo 20000 km. Cheltuie banii pe altceva, nu-ti bate mintea acum pe distributie pt ca e prea devreme.

                            Cand ai si tu rulati vreo 85-90000 km te bagi la schimb complet!
                            Adica pe langa kit-ul de distributie, mai iei pompa de apa si kit-ul de accesorii complet (curea accesorii + rolele), adica undeva la 550-600 rON piesele.
                            Manopera e undeva la 250-300 RON in reprezentanta pt toate astea.
                            Deci in momenetul de fata 900-1000 RON ar fi ok la ofertele primite (daca intra si kit-ul de accesorii complet!).

                            Dar momentan...bucura-te daca ai banii, muta-ti gandul in alta parte, nu fa acum revizia la distributie, vor fi bani cheltuiti mult prea devreme.
                            Adica asa as vedea eu la masina mea.

                            PS: eu prima revizie la distributie am facut-o undeva la 75000 km, si acum imi pare rau ca n-am lasat-o macar pana pd la 80-85000 km...
                            Motoru mergea "ceas" , am verificat amanuntit cureaua si rola cand le-am schimbat (nu am schimbat si pompa de apa) erau brici...rola avea joc minim (aproape ca cea noua) cureaua nu avea urme de uzura.
                            Ani vechime la schimb distributie: 3,5-4 ani.
                            Last edited by Octavian; 25 February 2015, 20:23.

                            Comment


                            • Pe la 95.000 km si dupa 7 ani am schimbat kit-ul de distributie, pompa si cureaua de accesorii si nici nu aratau rau, vizual.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Tot respectul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google