distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De cand e Dayco vreo referinta in domeniu? Contitech sunt facute de Continental.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Deci sa inteleg ca sunt foarte ok ? le-am pus in "antiteza" deoarece cureaua originala este facuta de Dayco.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Categoric. Mai ales ca vin la set cu role Ina - alt nume mare in materie de rulmenti.
        Last edited by vitriol; 14 March 2017, 11:31.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Danke de raspuns !! am primit o oferta demna de luat in seama de la un service brailean pentru schimb kit distributie + kit accesorii , daca pompa este ok la fel si rolele pentru accesorii , vor schimba doar curelele de alternator si accesorii + rola intinzatoare + curea distributie (propusa de ei un Contitech), pret total undeva pe la un 650 lei.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Rolele de accesorii sunt ok poate pe moment.
            Cati km ziceai ca are amasina?

            Comment


            • Aprox. 55.000 km.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Apropo de dayco; furnizor de curele pentru productia primara la vw, psa, ford, reno si opel.
                E printre producatorii de top, in ceea ce priveste fabricarea curelelor de transmisie.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  Aprox. 55.000 km.
                  Rolele de la accesorii sunt destul de uzate in km astia.
                  Avantajul e ca le poti schimba si ulterior schimbului de distributie.

                  Comment


                  • SI eu cred ca sunt destul de uzate DAR au zis ca se verifica tot , daca trebuie inlocuite le inlocuiesc fara discutie , mai ales ca ofera si garantie pe piesa/lucrare.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by IancuMIC View Post
                      Apropo de dayco; furnizor de curele pentru productia primara la vw, psa, ford, reno si opel.
                      E printre producatorii de top, in ceea ce priveste fabricarea curelelor de transmisie.
                      Este furnizor pentru productia primara, dar asta nu inseamna ca e producator de top. La fel cum nici anvelopele Nexen nu sunt anvelope de top daca echipau (nu stiu daca mai echipeaza) BMW-urile iesite pe poarta fabricii.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Productia primara in sensul de prima echipare. Asta am citit, asta am spus.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Am inteles ce ai vrut sa spui.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Dayco este firma serioasa dar daca piesele nu-s aliniate perfect, tind sa scoata acel sunet ascutit....toate- distributie si accesorii

                            De aceea la low cost....e posibil sa scartaie dar nu se rupe

                            America e dayco....muscle car si dragsterele numai dayco vad, aia habar nau de gates contitech etc....

                            Off topic: bmw pana in 3000cm inca mai au nexen..mai sus nu

                            Comment


                            • Si dokker este echipat tot cu anvelope Nexen.

                              Comment


                              • Am schimbat distributia la un service maricel din Braila , Curea Contitech cu rola Ina .

                                O nedumerire , mecanicul a montat cureaua de distributie invers , adica cu sagetile pozitionate invers fata de cum se invarte motorul !!! exista vreun risc montand cureaua in acest fel ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google