distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă nu vor sa îți pună alta curea, ii rogi sa îți dea un răspuns în scris ca refuza și conform mail-ul trimis de la contiteh și hârtia de la ei, faci o reclamație la ANPC și în maxim 30 de zile se rezolva. Fii optimist, totul se rezolva și încearcă sa ai o atitudine mai pozitiva fata de service-uri, ca pe toate le-ai înjurat din Brăila și de belele tot n-ai scăpat . Succes!

    Comment


    • Originally posted by prometheus View Post
      Am trimis un mesaj catre Contitech privind problema mea , daca dansii imi vor comunica ca nu este ok cum a fost montata cureaua , asta e , schimb din nou tot kitul , pentru 550 lei nu risc inutil .
      Da' rola ce are?
      Cumperi o curea noua, sa zicem.
      Manopera-gratis de la service, doar ei au montat-o invers.

      Desi, eu as lasa asa cum e, in locul tau.
      Last edited by mr.K; 23 March 2017, 09:57.

      Comment


      • De ce sa cumpere el o curea noua?
        Ptr. ca n-a fost ala in stare sa o puna cum trebuie?
        Cureaua noua trebuie s-o cumpere (plateasca) service-ul cat si manopera de inlocuire.

        Comment


        • Service-urile se codesc la piese, dar iti ofera mana de lucru mai lejer, cand gresesc.
          Si cum cureaua nu e o avere...oricum e mai ieftina decat manopera.

          Comment


          • Eu banuiesc ca service-ul o sa-i puna aceeasi curea daca nu se duce el cu alta. Mai bine o lasi asa decat s-o pui tot p-aia intoarsa.

            Comment


            • Fane, ai dat in bobi? Sau care este rationamentul ce te-a condus la concluzia asta?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Sa stii ca e o posibilitate sa faca asa......cunosc speta asta de oameni ( mecanici etc etc)

                Rationament? nu exista asa ceva pt ei......nesimtire da

                Daca nu sta langa ei cand o schimba sigur se trezeste cu aceeasi curea intoarsa pt ca:

                - daca nu au dat atentie la inceput sa o puna ca lumea-nu au considerat- crezi ca vor considera acum? o sa zica ca e doar moftul clientului si ocazie sa scoata macar o piesa noua pt ei

                - cel mai bun motiv : " domle....vine pustiu ala de 30 de ani sa ne invete pe noi? noi care suntem cei mai ce?.....lasa ca il aranjam noi" - intelegeti voi ideea.....

                Comment


                • Exista posibilitatea, da. La fel exista posibilitatea sa ia foc service-ul si sa nu mai gaseasca pe nimeni acolo.

                  Ideea este ca trebuie sa te duci acolo cu ideea ca rezolvi, altfel, daca iti faci ganduri negre dinainte, nu mai pleci nicaieri.

                  In fine... Prometheus, eu banuiesc ca o sa rezolvi - ca sa ma incadrez si eu in acelasi registru.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    Fane, ai dat in bobi? Sau care este rationamentul ce te-a condus la concluzia asta?
                    Daca dadeam in bobi tot asa imi iesea.
                    A explicat Hirayama foarte bine. Rationamentul acelui mecanic: "e noua cureaua, n-are rost s-o schimb, daca o vrea invers ii explic eu ca nu conteaza cum o pui, ca e la fel. Daca insista, o intorc sa-i fac nebunului placerea."


                    Originally posted by vitriol View Post
                    Ideea este ca trebuie sa te duci acolo cu ideea ca rezolvi...
                    Cu ideea ca rezolva s-a dus si prima data. O data fript, a doua oara te mai gandesti si la alta posibilitate. Te duci acolo luand in calcul mai multe posibilitati ca sa fii pregatit pentru orice.
                    P.S. Si eu m-am dus la autoporand cu ideea ca rezolv
                    Last edited by Fanez; 23 March 2017, 10:51.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      [...]Eu banuiesc ca service-ul o sa-i puna aceeasi curea daca nu se duce el cu alta. Mai bine o lasi asa decat s-o pui tot p-aia intoarsa.
                      Originally posted by Fanez;1753839[...
                      Te duci acolo luand in calcul mai multe posibilitati ca sa fii pregatit pentru orice.[...]
                      Ideea era sa te duci, dar tu esti nehotarat tare.

                      Stii bancul cu iepurele care gaseste 10 oua prin padure si n-avea tigaie sa le prajeasca? Ajunge Prometheus la service, dupa ce citeste astea, si le zice alora: "mai dati-va, bah, dreacu, cu cureaua voastra cu tot! 'ai pa!". De raman aia interzisi.
                      Last edited by vitriol; 23 March 2017, 10:59.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Bah sa mor io cata filosofia...ca daca si cu parca...ne dam cu presupusu' sa mai treaca timpu', miercuri, a 3-a zi de uichend.
                        Omu' a expus posibila problema, a primit niste sugestii si acum probabil e in service sa rezolve. Sau nu.
                        O sa revina (probabil) si o sa ne spuna cum au stat lucrurile, daca s-a rezolvat sau nu, daca a fost cazu' sau nu.

                        Comment


                        • nu e joi?

                          Comment


                          • da, joi, a 4-a zi de we
                            sunt defazat cu pi pe doi.

                            Comment


                            • Dupa cum l-am ginit, o sa schimbe cureaua cum trebuie, ca sa fie totul ca la carte.
                              Eu am aruncat un cauciuc aproape nou pentru ca avea o julitura mica pe flanc, ca sa nu stau cu pitici pe creier. Dar cureaua de distributie as fi lasat-o asa.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                da, joi, a 4-a zi de we
                                sunt defazat cu pi pe doi.
                                De la we ti se trage.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google