distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lord_wader View Post
    Am fost in Reprezentanta sa intreb un cost estimativ pt. 1.5dci Euro3.
    ................................
    *manopera de la 150RON in sus
    Aia e vrajeala lor ieftina.
    "De la...", e secretul prin care, de fapt mai jos de 250lei n-o sa te coste manopera in reprezentanta.

    Originally posted by lord_wader View Post
    *ciubucul mecanicului separat
    Originally posted by alexsr View Post
    De ce mai dai ciubuc mecanicului?
    Originally posted by bolovan View Post
    Meteahna romaneasca
    Sa fii sigur ca nu ti-o pune de-al drecu cu un dinte decalata.
    Last edited by Kojak; 27 April 2017, 23:22. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Pentru asta exista garantie (de asta nu merg la service-uri de garaj). Am nevoie de bon
      daca nu merge ok o aduc inapoi, daca nu ma inteleg cu ei...apelez la opc (a fost o perioada in care eram client la ei)...si daca nici asa nu merge...o trimit pe neavasta mea (nu s-a ajuns acolo...toti s-au speriat)

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Sa fii sigur ca nu ti-o pune de-al drecu cu un dinte decalata.
        Prost argument. Daca dai o atentie doar de teama, atunci e musai sa schimbi ceva.
        Nu va pune nimeni distributia gresit, daca nu-i dai o atentie. In cel mai rau caz, nu primesti niste informatii care te intereseaza, aka detalii despre montaj si mici trucuri, poate fi mai glacial cu tine, e posibil sa o mai taraganeze. In fine poti sa ti-l apropii si sa schimbi numerele de telefon, pentru viitoare sfaturi, ceea ce nu e un lucru rau. Cand iti faci programare la IATSA Galati, esti intrebat daca ai preferinta pentru un anume mecanic.
        Eu am incredere in baiatul de acolo pe care il cunosc oarecum, sa las masina si sa o iau dupa amiaza.
        Cam asta e.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Si cu toate astea, te-ai chitrosit si nu i-ai lasat niciodata nici de-o bere?

          Comment


          • Tu asta ai inteles, din ce am spus, eu?
            Daca am facut-o, am facut-o ca de la om la om, nu de frica.
            Last edited by IancuMIC; 28 April 2017, 09:30.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Ramane ca ai facut-o, deci esti roman de-al nostru.
              La ultima distributie n-am mai avut sa dau ciubuc, am luat masina tarziu iar mecanicul plecase.
              A montat-o bine, totusi.

              Comment


              • La urmatoarea intrare in service, lucrurile vor sta asa.
                -distributie, accesorii, pompa, antigel.
                -revizie de an
                Poti sa n-o faci?
                Vorba aia, unde merge mia, merge si suta.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Da' ce, o strangere de mana la final de operatiune nu e sufcienta, pt. un om integru ca tine?
                  Spagarule! Pardon, romanule!

                  Comment


                  • La fel nici eu. Si de regula daca lasam...lasam la sfarsit...chiar inainte de plecare. Si nu lasam 100 lei. Dar frecvent nu las nimic. Dam...este platit sa-mi faca treaba calumea...daca nu-i capabil sa se apuce de gradinarit.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Ramane ca ai facut-o, deci esti roman de-al nostru.
                      Adica recunoscator. Stie sa spuna "multumesc" in mai multe forme.

                      Comment


                      • sal

                        colegii, sunt foarte aproape de 180000km, cu un Logan 1.5dci decembrie 2007, as vrea un kit complet distributie si cu role intinzatoare cu tot ce e nevoie, eventual ulei+filtre ( tot ce e nevoie pentru un schimb de 180000km, un pret? daca preturile sunt bune mai doresc capete de bata, bucsi, pivoti, sparg pusculita, am 180000km si fara nici o problema, m-am ocupat de ea si nu m-a lasat la greu in decembrie avem 10 ani P.S imi montez AC saptamana viitoare, imi influenteaza cu ceva asta comanda de piese de distributie ( trebuie ceva in plus? ) scz de

                        Comment


                        • Daca inteleg eu, d.ta doresti ca cineva sa caute in locul dumitale kitul de distributie complet, cel mai ieftin, nu? (nu discutam aici despre ulei filtre, capete de bara).
                          Daca aveai putina bunavointa, ai fi observat ca tocmai s-a discutat ceea ce te intereseaza; doua pagini mai inapoi.
                          Succes la documentare.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            Daca inteleg eu, d.ta doresti ca cineva sa caute in locul dumitale kitul de distributie complet, cel mai ieftin, nu?


                            Originally posted by adyxzz View Post
                            ...as vrea un kit complet distributie si cu role intinzatoare cu tot ce e nevoie, eventual ulei+filtre ( tot ce e nevoie pentru un schimb de 180000km, un pret? daca preturile sunt bune mai doresc capete de bata, bucsi, pivoti, sparg pusculita...
                            Eu am inteles ca ar vrea niste oferte, nu recomandari, iar daca ii convine pretul pentru kit mai cumpara si altele.

                            Comment


                            • sal

                              Fanez excelent punctat ai redat mai rapid ceea ce am gandit, te salut colegul Iancu eu te stiu de mai mult timp nu te -am prins intr-o zi mai rea nu? sper ca mi -ai spus o constructiv , doresc sa achizitionez mai multe lucruri, ma gandeam ca in spiritul de colegialitate ne putem ajuta, multumesc anticipat tuturor inclusiv colegului Iancu, te astept la o bere in Felix,

                              Comment


                              • Bineinteles ca ne ajutam, dar tocmai s-a discutat; s-au facut recomandari pentru distributie completa dCi. Pai, ce facem, discutam la doua zile aceiasi problema?
                                Cat despre celelalte piese, nu aici; avem topicuri destule despre revizie.
                                ...
                                Multumesc de invitatie; niciodata nu se stie.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google