distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut vitriol. Tocmai cand am schimbat distributia am zis sa schimb si pompa de apa sa fac un lucru ok sa nu ma complic timp de 4 ani, stiind ca pompa de apa rezista lejer 120/130k. Si acum tot noi o sa pun. Schimbul l-am facut la service autokarma si sincer nu l-am vazut pe mecanic sa foloseasca vreun instrument special de intindere sau care sa-i arate undeva intinderea. Pe unde ai chimbat tu ai vazut sa foloseasca ceva specific??? Acum caut si un service auto
    Salut K - am vazut ca o pompa pierburg este pe la 350 de lei, cam mult pentru bugetul meu. Pe la 220 sunt dispus sa dau. Ma gandeam la in SKF acum.
    La dacoserv mi-au cerut 1500 de lei.

    Comment


    • Nu mai stiu preturile, dar la colegul planetara sigur nu dai 350 de lei pe Pierburg. Prin 2015 era 170 de lei.
      Vezi daca are si la ce pret.

      Comment


      • Merci K pentru recomandare.

        Comment


        • Si daca vrei sa compari preturile, gasesti si aici (vanzator de incredere) OEM:

          Comment


          • Daca ar fi despre mine, as opta doar pentru piesa (pompa) de origine; am mai multa incredere in exigentele producatorului auto, in ceea ce privesc piesele de acest fel. Chiar nu m-ar interesa cine o face.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Si daca vrei sa compari preturile, gasesti si aici (vanzator de incredere) OEM:

              https://www.piesenet.ro/Sistem-De-Ra...gan-1.4,%201.6
              Am vazut in pachet interesant la ei in care intra si pompa pe care ai pus-o tu plus kit distributie la 280 de lei. Am sunat si am vb cu ei si I-am intrebat firma de care sunt produse si mi-au spus ca pe toate produsele scrie original dacia Renault. Exista asa ceva???Garantia este de in an si imi pare cam mica. Inclin insa sa cumpar pachetul. Mai cercetez azi/maine dar asta e in poll position ;)
              Vanzatorul vinde si la noi pe pagina sau ai achizitionat de la ei???

              Comment


              • E un site de incredere; poti cumpara fara stres de acolo.
                Da, piesele de origine nu sunt inscriptionate explicit, privind producatorul (uneori ai doar un cod); Renault este cea mai folosita inscriptionare.
                Attached Files
                Last edited by IancuMIC; 27 July 2017, 14:56.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Merci frumos Iancu. Si codul unde as putea sa-l veric??? Sau cu ce mai precis??? Sorry nu prea am experienta in acest dpmeniu. Adica daca as avea cartea tehnica probabil as gasi acolo serial number dar asa dupa ce sa ma uit?

                  Comment


                  • Il cauti pe net; daca nu obtii niciun rezultat, atunci producatorul nu poate fi cunoscut.
                    Dar nu conteaza asta atat de mult; piesele de origine respecta anumite rigori impuse de constructorul auto. Asta conteaza pana la urma.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by irinell24 View Post
                      Vanzatorul vinde si la noi pe pagina sau ai achizitionat de la ei???
                      Am cumpărat de la el o gramada de repere în decursul anilor.
                      Toate de origine. Cumpăra liniștit, atât el cât și @planetara vând piese de origine.

                      Comment


                      • Originally posted by irinell24 View Post
                        Am vazut in pachet interesant la ei in care intra si pompa pe care ai pus-o tu plus kit distributie la 280 de lei. Am sunat si am vb cu ei si I-am intrebat firma de care sunt produse si mi-au spus ca pe toate produsele scrie original dacia Renault. Exista asa ceva???Garantia este de in an si imi pare cam mica. Inclin insa sa cumpar pachetul. Mai cercetez azi/maine dar asta e in poll position ;)
                        Vanzatorul vinde si la noi pe pagina sau ai achizitionat de la ei???
                        Si eu am luat de la el (piesenet...) de multe ori si am fost multumit, inclusiv kit distributie, pompa de apa, kit accesorii. Recomand !

                        Comment


                        • Brasil pt ce kit si pompa ai optat??? Merci.

                          Comment


                          • De origine, am luat de la ei kit distributie si pompa de apa si kit accesorii, dar aici mai trebuia o curea pe care am luat-o din service Serus. Cei de la reprezentanta au spus ca sunt originale, nu au comentat!
                            Last edited by 77sky; 1 August 2017, 19:21.

                            Comment


                            • Ms frumos.

                              Comment


                              • Pentru ca rolele vechi incepusera sa faca zgomot la rece le-am schimbat (tot kit-ul).
                                Attached Files
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google