distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Io'te aici:





    Avem asa: 515lei + 70lei (am pul 3L apa + 3L antigel) = 585 lei - piesele
    Pe manopera mai dai un 250lei, sa zic

    In total ajungi la sub 850lei.
    Parca suna mai bine decat 1300lei, este?
    Zi-mi tu o masina, orice marca, la care schimbi toate de mai sus cu piese OEM si in reprezentanta, cu mai putin de 10 meleoane. Dacia rulzz!
    Vezi ca ai pus link si pret pentru pachet distributie dCi.
    Asta este kit-ul corect.
    Deci, 465+70=535 + 261,61 lei manopera in reprezentanta Dacia (conform devizulul pe care l-a postat @Cristi..., = 796 lei

    Distributia in reprezentanta (piese + manopera) = 1151.90 lei

    => in reprezentanta te costa mai mult cu 30.9%, daca cumperi piese de la ei.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Era o recomandare (pe care am facut-o si eu) colegului din Vaslui; lord_wader, care are dCi.
      LE
      Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
      Last edited by IancuMIC; 27 April 2017, 08:52.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Exactamente!

        Am presuspu ca e masina din semnatura: 1500cmc
        Last edited by Kojak; 27 April 2017, 08:55.

        Comment


        • A! Pai atunci e bine. Tu ii dadeai preturile lui @lord_wader, iar eu ma gandeam la 1.4-le lui @Cristi.....
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Diferenta e mica.
            Oricum cu cca. 800 si ceva de lei esti boEr bibescu!

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Bineinteles.


              370 lei
              sau

              515 lei cu tot cu kit accesorii

              + 250-300 lei manopera la reprezentanta.

              La reprezenta mai au promotii, dar baga piese Motrio, ca sa iasa un pret competitiv, cu piese de origine iesi scump.
              Tin sa va anunt ca va bagati in afacerile mele privind consultanta.

              Cum zice cineva pe aici, atentie la data si ora postarii.
              Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

              Comment


              • Deja tre' sa trecem pe la casierie, e clar!

                Comment


                • Rezolvam, nu e nicio problema. K, sa ne anunti cand ai drum prin Bucuresti, ca sa bagam Heineken-urile la rece.

                  Saptamana viitoare bag si eu toroapa la schimbat de distributie. O sa merg unde am fost si data trecuta. N-am gasit pe nicaieri oferta mai buna de 700 lei pentru all inclusive (kit distributie, pompa apa, kit accesorii, antigel, apa distilata + manopera). In plus, stiu cum lucreaza baietii.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Vezi si cu semeringul ala, sa nu uiti de el. Eu ti-as recomanda sa schimbi si pinionul, dar vezi ce zice si Gabi.

                    Comment


                    • Eu mai astept. Vreau sa "combin" distributia cu revizia de an(ulei, filtre).
                      Distributia se va duce, in cazul meu, pe la 1000 de lei. (700+300)
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Nu uit. N-as mai vrea sa schimb pinionul pentru ca trebuie demontata juma' de masina... Gabi zicea ca daca pinionul era cu probleme, ar fi dat cu ulei dupa 1000 km de la schimbare, nu dupa 90k. Cel mai probabil e simering-ul copt si de-aia face pe nebunu'.
                        Last edited by vitriol; 27 April 2017, 13:43.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Si-asta e adevarat. Imi aduc aminte ca in cazul meu, dadea borsu' la distributie dupa 500-1000km de la interventie.

                          Comment


                          • Am fost in Reprezentanta sa intreb un cost estimativ pt. 1.5dci Euro3. Preturile aproximative:
                            *kit distributie 220RON(mi se pare ciudat de ieftin in conditiile in care pe net gasesti kit SKF 207RON sau Dayco 170RON)
                            *kit accesorii 340RON
                            *pompa apa ~350RON(nesimtit de scumpa chiar daca e de origine)
                            *manopera de la 150RON in sus
                            *antigel separat
                            *ciubucul mecanicului separat

                            Total ~1060RON+antigel+manopera mai scumpa+ciubuc= 1200~1250. Cam scump pentru o masina din 2006 care daca mai face 1500E. Daca cumpar eu piesele ies cum spuneau si colegii la 850RON

                            Comment


                            • De ce mai dai ciubuc mecanicului?

                              Comment


                              • Meteahna romaneasca

                                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google