Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bolovan
    replied
    Din nefericire ma obliga banca sa stau putin pe forumuri

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Ooo maestre, nu pot decat sa adresez multumiri pentru hinturi, cam rar pe forum zilele astea ...

    Leave a comment:


  • bolovan
    replied
    @Silviu http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=707
    78Km/h cu consum de 5%...deci se poate...doar ca trebuie oleaca indemanare
    @C.Mike simplu, sa presupunem ca vrei sa rulezi cu 100km/h. Schimbi rapid treptele (2500-2800 rpm)...pana ajungi in tr a V-a (adica aia in care doresti sa rulez)...probabil o sa ai un 70km/h. De acolo, accelerezi usor pana ajungi la viteza dorita
    Inca un hint: nu sta foarte aproape de cel din fata ta...daca franeaza...trebuie sa franezi si tu, dar daca ai putina distanta (5 lungimi de masina)...de multe ori este suficient sa iei piciorul de pe acceleratie...iar frana de motor consum 0...frana de picior...inseamna consum mare - se transforma multa energie in caldura...care se pierde...
    Inca un avantaj, ce se intampla des in trafic...cel din fata ruleaza cu 100km/h. TU la fel, el la un moment dat franeaza...dupa care iar accelereaza. Tu daca ai o distanta rezonabila...este suficient sa ridici piciorul de pe acceleratie...dupa care iar sa accelerezi. Iar el incetineste la 70km/h...si iar trebuie sa ccelereze la 100. Tu in schimb incetinesti la 80Km/h...Practic nu mai pierzi energie ca sa accelerezi 10km/h...si asta pentru ca ai distanta fata de el...si iti permit isa te apropii de el.
    Eu sunt econom cu acceleratia in forta in ultima treapta...dar extrem de zgarcit cu frana.

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Mai multe detalii despre acceleratul optim ?

    Leave a comment:


  • UNHleaSHD
    replied
    Dac accelerezi foarte lin nu ai consum bun pentru c ii motorul in sarcina prea mult timp. Trebuie s accelerezi optim.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Daaa, zau ca nu reusesc sa apas mai usor pe acceleratie(sau pe +) :-))
    Ps. Am zis ca sunt dezamagit dar nu am specificat si pe cine...

    Leave a comment:


  • Silviu
    replied
    Haha, 4.8% la 72kmh viteza medie? Vise :-)))

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Sincer ma asteptam la 4.8-5.4 max. A se vedea consumurile lui bolovan. Omul chiar stie sa mearga "la consum". Eu am invatat multe din postarile lui(dar mai am de invatat).
    Last edited by C.Mike; 2 July 2018, 22:56.

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    De ce?Cat te asteptai sa consume?

    Leave a comment:


  • DannyMC
    replied
    Dezamagit, de ce? Ti se pare prea mult sau prea putin?

    Leave a comment:


  • C.Mike
    replied
    Mangalia-Petrosani consum 5.8 l/100km, la viteza medie de 72km/h.
    Cam dezamagit.

    Leave a comment:


  • DannyMC
    replied
    La acea viteza medie este mai mult decat bine!
    Si eu am un consum de vacanta: Bucuresti-Cheile Gradistei-Sighisoara-Alba Iulia- Hunedoara-Tg. Jiu-Motru-Bucuresti + ceva fataiala prin orasele vizitate: 1132 km, 65 l, vit. medie 51.8 km/h, consum mediu 5.7 l/ suta.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • nooxy
    replied
    Consum Buftea- Sarti(Grecia), 1850 km, 81km/h viteza medie, 6,7 l / 100 km .
    Mers intins, in general cu cel putin 10km/h peste limita legala, masina cu 2 adulti, un copil si bagaje.
    Nu stiu daca e mult sau putin, dar eu sunt multumit de consum.

    Leave a comment:


  • Onixer
    replied
    Consum Iasi - Brasov - Plaiul Foii - retur, 2 oameni in masina + bagaje
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Amiralul
    replied
    Consum record Targoviste (+13 km pana acasa) - Bucuresti si retur + mers prin Bucuresti.
    Attached Files

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google