Burduf Planetara Stanga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am fost astazi la revizia de un an si surpriza: burduful de la planetara stanga era umezit de ulei (ma refer la burduful de la cutia de viteze).. am asteptat un pic si l-au schimbat baietii pe garantie, fara sa caraie prea multe. ar fi putut fi si altceva defect decat acel burduf?

    Comment


    • #47
      nu avea ce sa fie altceva defect inafara burdufului,dar daca s-a inlocuit pe garantie inseamna ca nu era chiar "umezit"

      Comment


      • #48
        eu am o problema cu burduful de la caseta de directie l-a inlocuit cineva ? are exact aceleasi simptome.

        Comment


        • #49
          user2000 ai servo directie??? daca da atunci e jale mare trebuie schimbata caseta de directie daca nu ai servodirectie sa manjit burdufu de ulei,antigel sau vaselina de la planetara si nu ai probleme mari,aproape deloc

          Comment


          • #50
            Cum dai tu verdictul doar cu ajutorul unui extra-minim de informatii. Esti chiar simpatic.
            Ce va intelege omul ala ? Ca daca NU are directie asistata, nu are nici o problema masina ? Urmele de ulei/vaselina/antigel pot aparea pe burduf numai in cazul non-servo ?
            WTF ?!? Mai bine nu mai scrii.

            Comment


            • #51
              omul are perfecta dreptate, desi poate nu s-a exprimat corect
              daca e caseta cu servo........atunci sunt toate sansele sa curga caseta, uleiul de servodirectie se aduna in burduful de la bieleta si apoi "plange" cate un pic pe unde e un pic de loc....se rezolva doar prin inlocuire caseta......bai mare
              daca nu are servo inseamna ca burduful e manjit cu vaselina de la burduful de planetara, ulei din cutie sau poate chiar ulei de motor/antigel sau ce o ma fi si trebuie cautata atent sursa pierderii de lichid
              clar ca lumina zilei
              in plus, nikuniku mereu a dat raspunsuri corecte din punct de vedere tehnic

              Comment


              • #52
                mariusnicolae lasai frate ca e plin forumul de astfel de utilizatori,care intra numai ca sa faca misto de altii,si daca-i ceri o informatie nu mai intra o luna pe forum ca nu stie ca sa zica,uitete la data lui si la data mea ca sa nu mai zic de raspunsuri

                Comment


                • #53
                  @ nikuniku da am servo (preferance) dar mecanicul mi-a zis ca doar s-a umezit putin si ca ar fi indicat sa-l schimb dar ca el zicea ca e vre-o 3 mil deci voi ce ziceti ? e burduful sau ceva mai grav (

                  Comment


                  • #54
                    daca sa umezit burdufu de la caseta de directie pierde ulei pe la axu cremalierei si e grav .Este umed cel de pe partea stanga??

                    Comment


                    • #55
                      sincer nu stiu care e a zis "burduful de la casate de directie e umed " si sa ma gandesc sa-l chimb dar nu e foarte urgent

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by nikuniku View Post
                        mariusnicolae lasai frate ca e plin forumul de astfel de utilizatori,care intra numai ca sa faca misto de altii,si daca-i ceri o informatie nu mai intra o luna pe forum ca nu stie ca sa zica,uitete la data lui si la data mea ca sa nu mai zic de raspunsuri
                        mda....asta cam asa este, partea proasta e ca de multe ori dezinformeaza in loc sa ajute

                        Comment


                        • #57
                          sunt ai nostri si ne mandrim cu ei

                          Comment


                          • #58
                            deci... pana la urma e grav ? sau il las ca merge asa .

                            Comment


                            • #59
                              user2000 vezi si tu ce zice mecanicu

                              Comment


                              • #60
                                da cred ca o sa o rezolv pana la urma mersi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google