Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu e vorba de asta.....stiu pe cineva are de 3 ani si ceva loganu si nu are strop de rugina pe el
    sigpic

    Comment


    • #47
      Cred ca tine de norocul fiecaruia... bine mi-a zis un prieten care lucreaza la dacia cand i-am cerut sfaturi despre logan... depinde de ce noroc ai!
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • #48
        La mine la munca Loganul are rugina in zona busonului de benzina. In incinta aceea.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #49
          Nu vreau sa fac reclama in vreun fel, dar problemele cu rugina mi se par destul de serioase, daca e sa ne uitam la un golf SH de vreo 5 ani sunt convins ca nu o sa gasim nici un punct de rugina, indiferent ca au sarit pietre, sau ca a plouat afara, asa ca mai puteti sa intrati pe: http://www.****.ro/index.php?Showtopic=98216&st=0 , si sa vedeti ce discutata e aceasta problema. Bafta!

          Revin cu : http://www.****.ro/Dacia-recheama-in...8216-s240.html
          vad ca cea de sus nu duce unde doream eu
          Last edited by Seba; 25 March 2008, 11:53.

          Comment


          • #50
            Originally posted by huzzy1981 View Post
            Cred ca tine de norocul fiecaruia... bine mi-a zis un prieten care lucreaza la dacia cand i-am cerut sfaturi despre logan... depinde de ce noroc ai!
            cum adik noroc !? Cei asta loterie !? Cumperi masina de 8 9 10 mii de euro si ... daca ai noroc nu rugineste ( dar pica altceva ) , iar daca nu ai noroc , dupa 3 5 7 ani de rate iti dai seama ca ai aruncat banii pe nimic ?!

            rusinik !!!
            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
            LOCUL1 143.9dB (nCID)

            Comment


            • #51
              Legat de rugina, am o intrebare pt. cei cu DCI (banuiesc ca si la MPI e la fel): am observat ca a ruginit blocul motor in partea din spate stanga, dupa fulia de la cureaua de accesorii. E si la voi la fel? Adica rugineste el ca nu o fi vopsit(blocul e de fonta) sau sa banuiesc vreo defectiune in care scapa lichidul de racire pe acolo...

              Comment


              • #52
                Ai mare dreptate legat de noroc, dar ce sa-i faci, daca locuim si muncim in romania....
                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                Comment


                • #53
                  Originally posted by shokaliptiku View Post
                  cum adik noroc !? Cei asta loterie !? Cumperi masina de 8 9 10 mii de euro si ... daca ai noroc nu rugineste ( dar pica altceva ) , iar daca nu ai noroc , dupa 3 5 7 ani de rate iti dai seama ca ai aruncat banii pe nimic ?!

                  rusinik !!!
                  Pai eu am dat nu 8,9, 10 mii de euro, ci 11050 . Lasand asta, mai am si o supernova de 6 ani care nu a facut rugina cum face mcv-ul asta. Dupa un an era ca noua, iar acuma, are un loc unde infloreste vopseaua. Mai are si alte pete, prin locuri in care ma asteptam sa faca rugina, dar nimic exagerat tinand cont de faptul ca e o dacie, ca are 6 ani, si ca a costat cam 1/3 din cat a costat loganul. O sa merg zilele astea la ipso sa vad ce solutie imi propun. Va tin la curent

                  Comment


                  • #54
                    Cred ca minunea aia cu 8 arata ca nu a fost curatata(degresata) cum trebuie inainte de vopsire. Probabil ca un meserias a scris pe ea vre-un lot, ceva... Daca toate masinile sunt pregatite asa inainte de vopsire, este superderahat!
                    Eu am observat acum diferenta de nuanta usa si aripa fata, probabil a fost lovita in fabrica...
                    Eu zic sa te duci la ei, sa ai pozele in buzunar, si dac te-or refuza (nu vad decat schimbatul masinii daca e peste tot sau numai al aripii sau ce-o fi, nu stiu daca degresarea la Logan se face prin cufundare in baie), le spui ca te duci la ziar, si ca esti in stare sa dai articol platit... Ai grija sa-ti dea nota de constatare, caci nu stii ce-ti va aparea peste doi ani... Cycy+Tyty=Love... de necrezut...

                    Comment


                    • #55
                      Fratilor ... ideea mea era sa ne adunam cat mai multi ... sa platim un avocat care sa me reprezinte si sa cerem despagubiri ...
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #56
                        Atata timp cat rugina se poate indeparta, cu ajutorul tratarii anti-rugina si a revopsitului, nu prea ai ce face. Atata timp cat un service iti aduce masina la standardele de fabricatie, nu prea mai ai ce despagubiri sa ceri.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          Nu stiu daca ati vazut voi unde am eu rugina ...
                          la mine nu cred ca mai e cazul indepartarii ... si aducerii masinii la standardele de fabricatie !
                          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                          LOCUL1 143.9dB (nCID)

                          Comment


                          • #58
                            Atunci poti incerca sa actionezi in judecata Dacia SA, dar sa ai dovada scrisa de la service ca nu se poate repara locul ala, deci nu se poate indeparta rugina.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              Am fost azi la ipso si cica nu este rugina, sunt semne de la taiat cu flexul pe langa masina, iar pe plafon cica ar fi de la copaci. Ideea e ca baiatul de acolo (care a fost amabil, nimic de reprosat) a frecat cu unghia si se iau toate semnele. A gasit un punctisor din ala rosu si pe element de plastic, asa ca tind sa il cred ca nu este rugina. Totusi nu stiu de unde au aparut....sub copaci nu a prea stat, iar de polizat nu s-a polizat pe langa ea (din cate stiu eu). Acu ramane de vazut, daca in 2 luni apare iar 8-ul, e clar ca e putreda treaba

                              Comment


                              • #60
                                Ai avut si probleme cu injectia si ai lasat masina in service?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google