Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inseamna ca nu au lucrat bine. Atat trebuie sa dureze, daca se face corect, intre 4 si 7 ore.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • M-au sunat ieri de la service si m-au programat sa merg sa imi faca ceruire. La telefon mi-a zis ca dureaza aprox 3 ore. Cica o sa puna ceara in lonjeroane, portbagaj, usi. Sa vedem daca o sa prinda ceara, ca eu i-am pus ulei acum cateva luni, ca in baza lor ....Asteapta sa treaca 6 ani , ca sa iasa din garantie.
      Poate comenteaza ca nu am voie sa stau langa masina ...Deabia astept. Cand am dat banu' pe masina mi-au zis ca trebuie sa vin la revizii, nu si la ceruire. Unde s-a mai auzit asa ceva la masina din 2006? Dacia tot Dacie e. Motoarele sunt bune, dar tabla ....

      Comment


      • As vrea sa ma sune si pe mine cineva sa le arat rugina .
        A mea a esit din garantie am 3 ani si 2 luni.
        B 44 NWP

        Comment


        • Originally posted by gigiman View Post
          M-au sunat ieri de la service si m-au programat sa merg sa imi faca ceruire. La telefon mi-a zis ca dureaza aprox 3 ore. Cica o sa puna ceara in lonjeroane, portbagaj, usi. Sa vedem daca o sa prinda ceara, ca eu i-am pus ulei acum cateva luni, ca in baza lor ....Asteapta sa treaca 6 ani , ca sa iasa din garantie.
          Poate comenteaza ca nu am voie sa stau langa masina ...Deabia astept. Cand am dat banu' pe masina mi-au zis ca trebuie sa vin la revizii, nu si la ceruire. Unde s-a mai auzit asa ceva la masina din 2006? Dacia tot Dacie e. Motoarele sunt bune, dar tabla ....
          Sper ca n-ai pus ulei folosit de motor!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Garantia la caroserie e de 6 ani, nu are legatura cu garantia de la motor.

            Comment


            • Nu am pus ulei folosit, era ulei de transmisie nou.

              Comment


              • @gigiman: Sigur nu e vorba de ceruirea de la pasajele rotilor?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Si eu cred ca e vorba despre ceruirea de la pasajele rotilor, dar la telefon mi-au zis ca vizat e portbagajul, usile, lonjeroanele. Voi vedea, dar nu ma supar daca baga ceara peste tot.

                  Comment


                  • Mie mi-a iesit rugina la toate usile sub chederele de la geamuri in colturi.Tre' sa merg cu ea la service sa vad ce rezolv.Am vazut pe cineva ca a trimis poze la Dacia Pitesti..Cum a facut?
                    sigpic1.6 AMBITION

                    Comment


                    • Mergi in service, ei trimit poze la uzina, dupa care se rezolva problema.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Cu a mea a m lovit o poarta la intrarea in curte .Aripa din dreapta fata si am 6 luni dar deocamdata nu a ruginit desi am ajuns la tabla.Nu m-am dus la service ptr ca stiu ca dureaza mult si nu lucreaza bine chiar daca am casco.
                        Attached Files
                        Last edited by margelatu; 13 August 2008, 17:21.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • Gata, am venit de la injectarea cu ceara. Sunt chemate la aceasta operatiune loganurile fabricate pana in 2007.In functie de loturile de masini se injecteaza ceara in usi, praguri, lonjeroane, sau numai in praguri si lonjeroane. Dupa aceasta operatiune se deschide portbagajul si se cauta daca exista rugina. Tot in functie de loturi unele au rugina la pasajele rotilor, sau/si la muchia aripilor spate. Noteaza f bine pe o foaie unde e suprafata cu coroziune si iti zice ca o sa mai fii sunat, in momentul in care o sa inceapa a 2a etapa - cea de curatare si remediere a cauzei.

                          Comment


                          • Cu o corectie, toate Loganurile fabricate pana la sfarsitul lui 2006.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Fratilor am si io o problema fff mare cu rugina...Se vede destul de "bine" ..Noroc ca am culoare verde cameleon si macar cat de cat "acopera"...Deci : am rugina pe aripa dreapta spate..Am fost la dacia cu gandul sa o rezolv..Au zis ca este programu` lu` maicaa batrana..Prima data nu stiu ce mi-au facut la masina de mi-au trantit un miros de te dadea jos, a 2a oara am fost pt ca imi scartaia ceva in partea dreapta fata,cand se inclina masina..(daca stie cineva care ar fi cauza sa imi zica , ca cei de la dacia habar n-au cum ii cheama cu buletinu` in mana) si acum astept sa ma cheme pt rugina..Mentionez ca am loganu` din februarie 2006 cu garantie extinsa..Deci pana in februarie mai am garantie..Maine pun poze sa vedeti...Help :|

                              Bun venit pe forum ,asteptam pozele dar...nu mai screi mirc
                              Last edited by valeriuciprian; 20 August 2008, 22:29.
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Fratilor la voi nu a ramas un miros dupa ceruire in masina care parca nu mai iese.....?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google