Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai problema aia se rezolva prin "curatarea" aripii si vopsirea completa. Deci mergi in service.


    PS: Cu cauciucuri de iarna, in plina vara?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Nu sunt cauciucuri de iarna, sunt Debica Navigator si sunt de vara. Bine...Unii mai zic ca sunt "olsizon" dar iarna se intaresc si te cam dai cu sania. Si partea cu rugina chiar arata nasol, daca ti-o rezolva pe garantie atunci nu ai nimic de pierdut, doar de castigat o zi, doua cu metrou'.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Da sunt " all-seazons"..Cel putizn din cate stiu eu..Ca tata i-a cumparat shoshonii` ,.,,si am fost la service ..Fii sigur andrei dar imi zice ca sa vin cand ma cheama ei..V-am explicat , ca tre` sa vin la programu` asta a lor..Ca a mea e din 2006..Fevrier..Numai ca nu ma cheama si in febr la anu` exprira...Vreau sa trimit si la dacia pitesti poze , da` nuj adresa..Cel putizn nuj daca e cea buna..Ma ajutzatzi?
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Nu sunt cauciucuri de iarna, sunt Debica Navigator si sunt de vara. Bine...Unii mai zic ca sunt "olsizon" dar iarna se intaresc si te cam dai cu sania. Si partea cu rugina chiar arata nasol, daca ti-o rezolva pe garantie atunci nu ai nimic de pierdut, doar de castigat o zi, doua cu metrou'.
          in bt nu sunt "metroaie"..Cel putzin din cate stiu eu
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Atunci vii in Bucuresti si mergi cu metrou'.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • @tzony_18: Asta e e-mail-ul pe care poti trimite pozele: vocea.Clientului@daciagroup.Com
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Originally posted by andrei View Post
                @tzony_18: Asta e e-mail-ul pe care poti trimite pozele: vocea.Clientului@daciagroup.Com
                multzumesc frumos, Andrei!
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • !ATENTIE!

                  Pe mine mau rechemat in service pentru rugina si pe maine mi gata masina. In cluj aceasta operatiune se face numa la AUTOMOBILE DACIA 2 (cel de pe Dorobanti). Eu am fost cu doua saptamani inainte si m-au trecut pe o lista de asteptare asa ca va recomand sa mergeti si voi (loganuri produse in perioada 2004-2006).

                  PS: plus de alta ne dau GRATUIT protecti aripi fata + spate
                  ...de doi lei :p

                  Comment


                  • Sa ne spui unde aveai rugina si ce au facut.

                    Comment


                    • Am masina din martie 2008 si deocamdata nici o problema.
                      Dar dupa ce am citit thread-ul asta mi-e putin cam frica,deoarece o spal cam des si in unele locuri are ceva zgarieturi care din pacate nu ies cu nimic,deoarece e dus lacul

                      Comment


                      • @gigiman: mi s-a bulbucat vopseaua la aripile spate si pe o parte a puscat vopseaua...M-au zis ca revopsesc complet aripile

                        @Red_Alin: iti recomand sa iti pui protecti aripi fata + spate sa nu se ciobeasca vopseaua de la pietri...eu am avut o zgarietura pe aripa fata si timp de 3 ani nu a ruginat
                        Last edited by mishu_wrc; 30 September 2008, 16:52.
                        ...de doi lei :p

                        Comment


                        • am si eu problema cu rrugina

                          Originally posted by shokaliptiku View Post
                          salutare tuturor !

                          am deschis acest topic in ideea de a afla cati suntem in aceasta situatie , cati s-au trezit cu aceasta "supriza" , ce parte a caroseriei a fost atacata de rugina , daca s-a anuntat vrun service , ce/si cum s-a rezolvat !

                          multumesc !
                          sunt nou pe aiki si am si eu un logan 1.4 mpi din anul 2005, problmea ee urmatoare la semi aripi din spatee mi-au aparut niste puncete mari de rungi in ambele partii dupa 2 anii , oki mam dus cu ea la dacia service sa rez , asa am mai tras cu ea vreo 3-4 luni si va dati seama ce bine lucra cei da la dacia ca deja unde mia facut imi iese iarasi ce sa fac , si imi mai apare la usa de la rez acolo jos cand o deschizi la imbinare si akolo mi-au facut dar iar aparee, in rest e ok masina daca trebe fac si niste poze

                          Comment


                          • E foarte important ca o data la luna (cred ca putini fac treaba asta) sa mai facem o inspectie vizuala la caroserie, dupa spalare.
                            Ramai uimit sa vezi cate punctulete de vopsea sarita apar la interval de 2-3 luni (de la pietricele, n-ai ce face).
                            Eu o controlez destul de des, pana acum am rezolvat niste posibile ''viitoare'' puncte de rugina. Folosit spray la culoare (ma rog, nu e chiar 100% la culoare, dar pt suprafete mici e bun) si cu un betisor de vata inmuiat in vopsea, acopar acele locuri unde a sarit vopseaua. Desigur curata suprafata in prealabil.
                            Normal ca daca nu te mai uiti la ea, dupa 2-3 ani te poti pomeni cu rugina. Nu e Mercedes.

                            Comment


                            • Sal!Am un logan din iunie 2005,dupa 3 ani si jumatate am avu rugina la aripa din spate dreapta, exact pe muchie, era vopseaua umflata vreo 2 cm, si la busonul de alimentare.
                              Am fost la Dacia, cu programul lor de ceruire ,si mi-au vopsit toata aripa dreapta si mi-au rezolvat si rugina de la buson.
                              In plus mi-au pus protectii de platic pe toate cele 4 aripi si mi-au dat garantie anticoroziune 1 an si 6 luni.

                              O zii buna!

                              Comment


                              • Originally posted by Octavian___30 View Post
                                E foarte important ca o data la luna (cred ca putini fac treaba asta) sa mai facem o inspectie vizuala la caroserie, dupa spalare.
                                Ramai uimit sa vezi cate punctulete de vopsea sarita apar la interval de 2-3 luni (de la pietricele, n-ai ce face).
                                Eu o controlez destul de des, pana acum
                                Si eu o controlam inainte, dar am renuntat ca ma inbolnavesc de inima frate .
                                Pe zi ce trece cate o mica zgarietura, o mica ciobitura, s.A.M.D. , in schimb sunt bucuros ca nu am puncte de rugina .
                                , sunt cu ochii pe voi !
                                :thumbsup:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google