Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gigiman View Post
    deci pana la urma cine este chemat la Mioveni si dupa ce criterii ???
    Toate masinile fabricate pana in 2006 sunt chemate mai intai la dealer pentru control coroziune si aplicare ceara! Mai departe probabil ca functie de ce scrie dealerul in constatare te cheama si la Mioveni (sau nu!) pentru acest tratament anticoroziune!

    Comment


    • e pana la sfarsitul lui 2006. am fost si eu la deler pt constatarea existentei ruginei in portbagaj si pt ceruire acum cateva luni, dar nu am mai primit nici o veste de la ei. asteapta poate sa treaca 6 ani

      Comment


      • In sfarsit am valorificat cuponul primit de la Mioveni la AMG Pantelimon.
        Sunt 5 "pachete", dar nu contin mare lucru la cei 80 EURO, preturile sunt SUPRAestimate. Eu am ales pachetul nr. 5, care contine o tava de plastic gri pentru portbagaj si un set de covorase textile, toate "originale", adica scrie DACIA pe ele, au certificat de calitate/garantie si sunt fabricate in Polonia.
        Am ales acest pachet pentru tava, care-i mai tare ca cea de cauciuc si am acum suprafata plana in portbagaj, nu se mai "afunda" bagajele in roata de rezerva. In schimb "alearga" toate prin portbagaj in mers, ca tava-i lucioasa, nu-i antiderapanta!

        Comment


        • eu am un logan din 2007 si am vazut 2 puncte de rugina pe cupola,va dati seama ca am incremenit pe loc,abia spalasem masina si asa am vazut.mai are cineva probleme de astea pe cupola?la service nu am fost si nici nu cred ca ma duc ce pote sa faca este decit sa vopseasca toata cupola

          Comment


          • Mai bine te-ai duce in service, e mai bine, sa nu se extinda. O sa ia toata vopseaua de pe plafon, o sa aplice un tratament anti-rugina si o sa-l revopseasca.
            Daxa esti sigur ca nu e de la excrementele de pasari mai bine te duci.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Multumesc Andrei,ma voi duce la un service autorizat si voi discuta problema cu rugina iar apoi va tin la curent.Multumesc deocamdata!

              Comment


              • Masina mea e din martie 2008,credeti ca s-ar putea sa am rugina sub chederele de la usi?
                Le-as scoate dar poate nu mai stiu sa le pun bine inapoi,dar va spun sincer ca am vazut multe Logan-uri cu rugina in zona aia,iar eu cum ii fac dus destul de des mi-e frica sa nu cumva sa se fi intamplat ceva.

                Comment


                • red_alin....rugina sub chedere nu cred ca ai.mai ales ca masina e destul de noua.am auzit si eu de problema asta.mam uitat si eu si nu am nimic la chedere,se scot destul de usor.hai sati povestesc o faza..il cheama pe un prieten cu golanu de 2004 la ceruire.la dealer i.au dat mochetele de pe lateralele din portbagaj jo....surpriza....4 puncte de rugina.a stat o groaza dupa acte si l.au chemat la uzina.eu mai carcotas de fel am ras...la o saptamana, din plina curiozitate desfac si eu mocheta cum au facut cei de la dealer...surpriza... un punct de rugina.
                  TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                  Comment


                  • Dar masina ta din ce an e?

                    Comment


                    • octombrie 2005.
                      in schimb am observat puncte de rugina pe exteriorul usii.in vara ma ocup serios de masina.
                      TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                      Comment


                      • aveti grija la acele protectii care vi le monteaza: eu unul am avut montate in octombrie - noiembrie protectiile la Auto Marcus Grup si cand am fost acuma ca mi-a aparut rugina si la buson am cerut sa dea si protectiile jos si uitati ce am gasit: http://www.imagehost.ro/pict/1811091249c0ba38a1b70.jpg
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • Atunci mai bine fara protectii.

                          Comment


                          • Cu parere de rau spun ca previziunile mele in legatura cu rugina si protectiile de aripi s-au adeverit...
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • pai ei mi-au dat una jos... am ajuns acasa am mai dat si stanga fata jos... nu avea nimic ... dar am gasit fff mult noroi chiar daca avea lipiciul ala care seamana a silicon.... la fata nu am gasit nimic ... sa vad si dreapta fata si stanga spate(asta oricum a fost atinsa si revopsita chiar inainte sa pun protectiile deci nu prea vad sa fie afectata..)

                              Oricum opinia mea... mai bine ma risc ... o iau mai incet cand o iau prin pietris...am mai multa grija ... decat sa imi manance rugina masina de la umezeala...
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment


                              • @Canto: Pot sa spun sigur ca la tine rugina era aparuta inainte de a pune protectiile de aripi, probabil era aparuta pe interior si nu se vedea si s-a extins. Nu are cum sa apara de la protectiile de aripi.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google