Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aha.... E bine ca au inceput si capitolul asta, caci sunt si eu pe o lista cu pb de aparitie a ruginei. La Mioveni se rezolva problemele???

    Comment


    • Nu neaparat, se poate si in service.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Salut,
        daca se rezolva in service, pe mine de ce m-au trimis la Mioveni? Si benzina cine o plateste? Ca e in garantie 6 ani pentru coroziune . Ma gandesc daca era fabrica la Timisoara sau la cluj.


        Sfat pentru cei care asteapta sa fie chemati in service:
        Luati talonul masinii langa voi si sunati la un service Dacia. Or sa verifice seria de sasiu si or sa va spuna daca e inclusa in programul de rechemare pentru ceara. ;) asa va indulciti asteptarea.
        Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

        Comment


        • Nu stiu de ce te trimit, dar stiu sigur ca sunt incompetenti, ca nu au destule scule probabil sa rezolve problema in service-ul lor.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Eu am dat cu veselina peste tot mai putin sub aparatorile de apa din fata ,are niste surubele din plastic sau clipsuri pe care nu stiu sa le desfac,ziceti cum se desfac astea ?????
            Va sfatuiesc daca tineti masina pe afara sa folositi ceara pe exterior ,e buna de orice fel , cea mai buna e cea in cutiute mici si galbene de la petrom ,iar pe dedesubt dati cu veselina ,fara zgarcenie ,in longeroane sa stiti ca are vaselina din fabrica!

            Comment


            • Salut cristimar as vrea si eu sa dau cu vaselina daca poti sa imi spui si mie in ce locuri ai da tu cu vaselina ???

              Comment


              • @cristimar: Dai cu vaselina degeaba, nu are nici un efect. Daca era parafina mai ziceam, dar asa...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Sal!

                  Sunt posesorul unui logan modelul preferance ,din iunie 2005.Am avut rugina pe aripa din stange spate vreo 2 cm,vopseauaera inflorita de la interior spre exterior si la de asemeni tabla ruginita la busonul de alimentare.

                  Am sunat la vocea clientului,si dupa vreo sapt am fost l;a Caremil iasi cu programul de ceruire,unde mi ai ceruit masina si vopsit complet aripa din spate.

                  Surpriza mare e faptul ca acum o sapt mi am cumparat folie neagra de lipit pe stalpi si am dat jos chederele de pe usa.Acolo surpriza ca la chederele de jos la geam in partea stanga tabla este efectiv mancata la colturi si in fata si in spate.Am ramas socat,am sunat din nou la vocea clientului si azi am lasat masina la Caremil sa faca poze sa trimita la Pitesti si sper sa mi-0o faca desi m-au luat la intrebari cu carnetul de service pe care nu il am.

                  Sincer m-am cam linistit cu Logan,masina buna dar pana intr-un anumit punct,si sincer de acu imi cam pare rau ca am luat masina,desi inainte eram un sustinator al ei.....
                  Astept sa vad ce rezolv azi cu Caremil si promit sa va tin la curent.

                  Un sfat imi permit:Verificati si voi sub cheder la geam daca aveti rugina sa vad daca sunt singurul sau mai avem cazuri similare!

                  O zi buna!

                  Comment


                  • Rugina la chedere nu e o problema generala, sigur.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Maine ma duc sa ridic un set de huse auto de la meridian vest. In loc sa deconteze benzina imi dau un set de huse sau de presuri nu mai stiu ce. Oricum husele sunt mai bune(desi am unele cumparate de mine). Au rezolvat problema cu rugina de pe aripa dreapta spate si au pus si protectii la pasajele de aripi la pitesti(cica erau gratuite).
                      Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

                      Comment


                      • Originally posted by ste(fan)logan View Post
                        Maine ma duc sa ridic un set de huse auto de la meridian vest. In loc sa deconteze benzina imi dau un set de huse sau de presuri nu mai stiu ce. Oricum husele sunt mai bune(desi am unele cumparate de mine). Au rezolvat problema cu rugina de pe aripa dreapta spate si au pus si protectii la pasajele de aripi la pitesti(cica erau gratuite).
                        Ti-au dat un talon de 80 EURO? Sunt si eu programat si asa m-au anuntat de la vocea clientului, sa solicit acest talon, cu care la orice dealer pot ridica un "pachet de accesorii" (n-am inteles daca sunt 5 pachete de accesorii din care sa aleg unul, sau pachetul contine 5 accesorii!). Oricum, numai husele nu cred ca fac 80 EURO (aproximativ 300 lei). Am cautat pe net si am gasit la pretul asta urmatorul "pachet accesorii auto pentru Dacia Logan 5 in 1":

                        Comment


                        • N-are nici o treaba prostia aia de pachet cu cotiera chinezeasca si alte chestii.
                          Daca ti-au zis asa, sunt accesorii Dacia la alegere in valoare de 80 euro, sau un pachet special de accesorii Dacia in valoare de 80 euro.
                          Talonul cu ce motiv ti l-au dat?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Talonul ala mi l-au dat pe motiv ca nu deconteaza benzina pana la Uzina din Pitesti si ca dau accesorii drept cadou. Si decat un set de presuri mai bine un set de huse.
                            Dar nu scrie valoarea cadoului ci numai codul accesoriilor( in cazul meu al huselor)

                            numai bine
                            Problemele se creeaza...Solutiile exista deja.

                            Comment


                            • Eu il intrebam pe nicus, la tine mi-am dat seama care a fost motivul.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • daca se apeleaza la protectia consumatorului se rezolva ceva? eu am rugina cam multa si nu au acceptat sami vopseasca peste tot unde am rugina . masina nu am avuto avariata plus ca am tinuto in garaj + revizii la zi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google