Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimba sevrice-ul, suna la Vocea Clientului daca nu se rezolva si apoi la ANPC.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • deja am trimis la anpc o cerere maine ma duc la alt service

      Comment


      • Mai bine sunai mai intai la Vocea Clientului, ei rezolva mai prompt problemele legate de service-uri.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • se pare ca cei de la protectia consumatorului au inaintat problema mea catre uzina de la mioveni.. deja au inceput sa sune telefoanele astept acum pe 5 ianuarie sa vad ce propun

          Comment


          • Foate simplu,masina e garantata 6 ani la coroziune si daca ai o pata de rugina te duci la service dacia si le ceri sa faca retus asta pe banii lor ptr ca este problema de fabricatie nu de utilizare,fiecare constructor mai mare sau mai mic are unele probleme si in cazul nostru este o problema de etansare

            Rugina la cheder usi si prin alte locuri mai putin cunoscute si mai rar divulgate ma face sa consider ca nu este decat o problema de parametri ai tablei care este importata de la KOSICE Slovenia sau Slovacia ptr ca constat ca petele de rugina apar mai ales pe marginea tablei decat pe o suprafata plata
            Last edited by silvio21; 23 December 2008, 21:27. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • @silvio21 usor de zis dar greu de facut .. nuti accepta asha usor retusarea masinii trebuie sa apelezi la protectia consumatorului si chiar la justitie ca sa ti se faca dreptate

              Comment


              • Originally posted by andrei View Post
                Eu il intrebam pe nicus, la tine mi-am dat seama care a fost motivul.
                In primul rand "La multi ani!" Tichetul nu mi l-au dat ca... n-aveau! Dar l-am primit prin posta si urmeaza sa-l valorific! Pe el nu scrie decat "CUPON ACCESORII OTS CAROSERIE" si trebuie completat la un dealer Dacia pachetul pe care-l preferi din cele 5 ("referinta pachet accesorii"). Acest tichet se da la toti cei chemati la Mioveni ca o compensatie pentru deranj, benzina, etc. Din fericire masina mea n-a avut nimic, doar mi-au montat acele protectii de plastic la aripi! Chiar m-au luat la intrebari ca de ce am venit, ca masina n-are nimic, de parca nu ei ma chemasera, cei de la "vocea clientului"!!! In schimb alte masini, in special cele din 2004 (a mea e din mai 2005) aveau intradevar probleme la caroserie. Culmea este ca chiar rezolva aceste probleme, rapid (intr-o singura zi!!!) si profesionist. Iti ia masina, ti-o spala la intrarea in hala de tratament, apoi o ia la puricat la aripi si in portbagaj, dupa care incepe "tratamentul" (poti vedea din sala de asteptare in hala toate operatiile!). Dupa curatare, neutralizare rugina, grunduire, masticare, terosonare, vopsire, uscare, etc., urmeaza si un retus final al vopsitoriei in niste corturi separate din hala. Succes ne-norocosilor carora le-a ruginit tabla la LOGAN!

                Comment


                • este in portbagaj la logan, la modelele mai recente, kilograme intregi de chit. sau mastic, ce o fi.
                  sigpic

                  Comment


                  • deci pana la urma cine este chemat la Mioveni si dupa ce criterii ???

                    Comment


                    • Criteriul principal ar trebui sa fie rugina, adica cine are urme de rugina.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Mie miau acceptat absolut toata problemele intervenite la de la rugina .. inclusiv si cupola dar spre nenorocul meu imi tine masina in jur de 6-7 zile acolo am probleme serioase de rugina. Totul sa intamplat dupa ce am ajuns sa anunt pe cei de la protectia consumatorilor.. au sunat cei de la vocea clientului si mau programat pe 5 ianuarie la vopsitorie deci mult succes in special lu shokaliptiku ca are probleme grave! in legatura cu masina

                        Comment


                        • corect...eu am dus personal masina lu` mrfler
                          era oleaca de rugina pe ea nu gluma

                          Comment


                          • la reprezentantele locale nu se pot rezolva problemele legate de rugina? sa inteleg ca cei care fac scandal sunt preluati de Mioveni?

                            Comment


                            • pai eu am depus direct la anpc Mioveni plangere referitoare la rugina apoi am fost sunt de vocea clientului si miau zis sa ma duc la un service autorizat dacia sami faca programare ptr rezolvarea problemelor ) cum a zis @andrei_ro chiar el mia condus masina pe ultimu drum la vopsire)

                              Comment


                              • Fara a vrea sa fac reclama, Suflativa voi masinile cu parafina anticoroziva inainte de a apuca sa rugineasca.E greu de suflat cu compresorul cateva tuburi de parafina si apoi sa stati linistiti, fara a va mai ingrijora ca va apare rugina?Toata operatia de ceruire dureaza aprox 3 ore.Toate masinile straine vin suflate din plin cu parafina anticoroziva, aceasta fiind una din motivele pentru care la ele nu se pune vorba de rugina.Tabla de la logan e aproape uscata, acel strat de parafina, care ar trebui sa fie nelipsit de pe orice masina, este aproape inexistent la Logan, credetima, eu am verificat, si ulterior mi-am suflat masina cu aceasta ceara si pe dedesupt, si prin praguri, usi, kiar si pe la pasajele rotilor etc etc si e suuuuper buna.Dupa ce se sufla si se usca, aceasta parafina nu mai este spalata de apa, nici macar de apa aruncata de roti, si mai important, ea ramane unsuroasa pe suprafata de contact cu tabla.Este parafina profesionala si toata lumea la care i-am vandut a fost super multumita de calitatea ei.
                                Dati-va masinile cu ea, mai ales ca acuma este un sezon in care sarea si materialele antiderapante aruncate pe strazi dauneaza foarte tare carose4riei.Nu merita ca pentru cativa bani pe care ii dati pe parafina, sa va deteriorati masinile si apoi keltuind o gramada de bani si de timp umbland pe la service-uri si enervandu-va de calitatea slaba a serviciilor din aceste service-uri.Suflarea cu parafina o puteti face kiar voi, tot ceea ce aveti nevoie fiind un compresor si un pistol de suflat.
                                Care mai doreste sa achizitioneze parafina , sa imi lase un PM si le trimit parafina in cel mai scurt timp.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google