Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by andrei View Post
    Depinde de lot, tabla poate fi adusa din Slovacia, din Cheia sau din Romania, furnizorii fiind conidentiali.
    tabla e luata de la Galati si tratata la slovaci si la cehi.....numai cea zincata e adusa de la italieni si din franta...........eu lucerz acolo unde se aprovizioneaza uzina cu tabla si mi-a spus un sofer pe tir cum se procedeaza cu ea ....de unde o ia si unde o duce....
    sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

    Comment


    • #77
      Andrei asa ma gandeam si eu sa o las asa,in caz ca se extinde am sa rezolv problema.

      Comment


      • #78
        Nu se extinde sigur. Aia e rugina care apare cam pe oriunde sunt gauri date in tabla, deci prin multe locuri ale masinii ai asa ceva.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #79
          Care is cele mai sensibile zone unde poate aparea rugina sa ma uit si io daca a mea i ruginita?

          Comment


          • #80
            Pasajele rotilor din spate.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #81
              Dupa o zgarietura,e posibil sa apara rugina in timp?
              Mi-a zgariat azi in parcare la Practiker o proasta masina pe parte soferului
              Se vede destul de tare,doar ca nu e mare zgarietura,cam cat degetul mic de la mana!!
              Culoarea masinii este albastru marin,dar unde e zgariata a ajuns la alb parca
              Nu stiu ce sa ma fac??
              Se rezolva pe garantie???

              Comment


              • #82
                Prin garantie in nici un caz,numai pe casco cu dovada de la politie.In locul proastei putea fi si un prost
                My BMW is fantastic

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Red_Alin View Post
                  Dupa o zgarietura,e posibil sa apara rugina in timp?
                  Mi-a zgariat azi in parcare la Practiker o proasta masina pe parte soferului
                  Se vede destul de tare,doar ca nu e mare zgarietura,cam cat degetul mic de la mana!!
                  Culoarea masinii este albastru marin,dar unde e zgariata a ajuns la alb parca
                  Nu stiu ce sa ma fac??
                  Se rezolva pe garantie???
                  daca nu e adanca ...doar superficiala cat de cat incearca cu un marker corector sunt firme specializate care iti fac la comanda culoarea
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    @Red_Alin: N-are cum sa rugineasca, ca n-a ajuns la tabla.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #85
                      Exista niste polishuri,ceara care poate scoate
                      daca nu si ai casco dai un picior sau si o rezolvi usa pe casco
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Ultima e metoda tradituonala a romanilor cu casco))

                        Comment


                        • #87
                          Am vazut un taxi la noi zgariat destul de bine si in locu ala dupa cateva luni a dat rugina .. si acu se vede
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • #88
                            Eu am observat la a mea ca apare rugina pe planetare (nu cred ca afecteaza dar ma enerveaza) si pe suportii de la motor. Eu inteleg ca suportii se incalzesc dar puteau sa ii bromeze sau sa-i dea cu aceeasi vopsea ca si toba (care rugineste si ea) ... si masina are 7 luni

                            Comment


                            • #89
                              Stai linistit ca la orice masina rugineste toba de esapament.

                              nu mai cita ultimul post!
                              Last edited by Seba; 21 April 2008, 13:02.
                              2004 Dacia Logan 1.4MPi
                              2006 Dacia Logan 1.5dCi
                              2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                              Comment


                              • #90
                                Loganasu meu are "varicela" (varsat in vant), am sunat la pitesti si mi-au zis ca or sa recheme toate masinile in service din lotu cu probleme. O mai trcut o luna si am trimis e-mail la WC si mi-au zis sa nu ma duc in service ca or sa ma cheme ei si ia ca o mai trecut o luna si nimica. Un prieten cu prestigi (2007) o fost la revizie si le-o zis de rugina si i l-o facut.

                                Io ce dracu sa fac ca am fost si la serviceu Dacia (de pe Feleac) si maistru de acolo mi-a zis ca tre sa fac o linie speciala.

                                Cine imi poate spune cu aproximatie cand o aparut stiria in mas-media cu privire la rechemarea loganurilor in service pt remediere.

                                PS: ajutor
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google