Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e unu' dintre motive pentru care mi-am luat masina de culoare inchisa, nu se vede rugina. Ce nu vad nu ma afecteaza.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by darksid3 View Post
      Sper ca n-ai pus ulei folosit de motor!
      Care ar fi problema, ca o sa iasa negru pe la incheieturi?
      Eu am gasit rugina sub periile de la geamuri
      Last edited by Ionut; 20 August 2008, 21:54.

      Comment


      • Uleiul ars de motor este acid si in timp corodeaza tabla!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Asta e unu' dintre motive pentru care mi-am luat masina de culoare inchisa, nu se vede rugina. Ce nu vad nu ma afecteaza.
          pai tu daca ai rugina si nu se vede nu te intereseaza?Sau te intereseaza dupa ce itzi acopera juma` de mashina..Mai cunosc unu` care avea o dacie din 94` care nu avea rugina(la vedere) dar daca dadeai un pumn in aripa cred ca , cadea .. Pe mine ma dispera faptu` ca o mashina la banii astia si in plus de 3 ani aproape sa aiba astfel de probleme..Asa imi luam second , dar am zis ca nah..Asta e mashina noua si nu va avea probleme..Cel putzin catziva ani buni! M-am inselat din pacate..Sper sa nu mai am si alte surprize neplacute..
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Prieteni, tot fier se cheama chiar daca scrie pe el Mercedes sau Dacia. Intr-o zi tot va rugini si o masina nu trebuie tinuta o viata.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Tot fier e, dar ala pe care scrie Mercedes e complet galvanizat...
              Pe cand ala pe care scrie Dacia e partial galvanizat.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • rugina..help

                Originally posted by viorel73 View Post
                Asteptam ..... Asteptam.
                Eu am avut rugina la busonul de la rezervor, am facut poze si am trimis la DAcia Pitesti.
                Am primit raspuns ca pot merge la un service DAcia si o pot repara gratis, si asa am facut.

                Bafta si tie
                zi si mie cum ai trimis..Adresa ceva pls ca io mai am juma de an garantie si apoi....Ca la mintea lor nici un juma de an nu ma cheama!Pls help
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • Originally posted by skynetmhmh View Post
                  Fratilor la voi nu a ramas un miros dupa ceruire in masina care parca nu mai iese.....?
                  astazi am o saptamana de la ceruire si inca se mai simte miros.

                  Comment


                  • Originally posted by andrei View Post
                    Tot fier e, dar ala pe care scrie Mercedes e complet galvanizat...
                    Pe cand ala pe care scrie Dacia e partial galvanizat.
                    Da Andrei, asa e... Dar eu am dat 8300 E pe fierul asta partial galvanizat si ajung acolo unde ajungeam si cu Mercedesul cu fier complet galvanizat care costa peste 50 000 E. Daca face treaba asta inca 2-3 ani si imi recuperez 4-5000 E la revanzare tot ies mai bine decat Mercedesul ala cu fier complet galvanizat care dupa 3-5 as pierde mai mult de 25 000 E la revanzare.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • @gigiman: Da, si e normal sa persiste mirosul 1-2 saptamani.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        Tot fier e, dar ala pe care scrie Mercedes e complet galvanizat...
                        Pe cand ala pe care scrie Dacia e partial galvanizat.
                        Partial galvanizat loganul ?..Unde mai exact?

                        Comment


                        • Usi, praguri, aripi...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Nu stiu zau cat de galvanizata e tabla de pe logan... Asta de care spui tu, usile, pragurile aripile... Eu am loganul din iunie 2007, nu e din lotul cu probleme de rugina, dar la vreo 6 luni dupa ce l-am cumparat, imi aparuse rugina la un colt de la o portiera, pe interior. Deci...
                            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                            Comment


                            • Eu nu cred ca este galvanizat (in afara de suruburi si piese) si daca ar fi galvanizat dece ma i rugineste (puncte de rugina).Ori cand este lovita masina.
                              Hilux meu a fost lovita aripa de un fier si in 3 luni nu a facut pic de rugina (este galvanizata integral).
                              Am sa fac o poza la loganul van de la munca, in spate la roata.
                              Attached Files

                              Comment


                              • rugina

                                Dupa cum am spus , pun pozele cu rugina..Acu e murdara mashina si nu se vede chiar bine..Dar tre` sa o spal si dupa aia o sa se vada mult mai bine
                                Attached Files
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google