Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poti sa filmezi numai bordu si sa iti ia suta in 12 secunde...Daca e la vale

    Comment


    • Ovimiha, ai uitat 1.6mpi chip pe locul 3, 1.6_16v chip locul 0 si 1.5dci85 chipuit locul 2 sau 3 la egalitate (din cauza ca benzinarul e mai usor) cu 1.6mpi chipuit in clasamentul tau
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Csebalyn: Asa-i Sebi, vezi ca n-am mai pus 1.6 chip nicaieri pt ca il consider imediat dupa 16V dar foarte aproape de 85chip.

        O sa fac alt film cat de curand in alt loc acolo am fost in urcare, n-am inchis geamurile si a fost prima incercare, cum am zis s-au terminat bateriile.

        Am spus start si cam dupa 0,5 sec am plecat de pe loc se vede pe geam cum pleaca peisajul iar 100km stiti otti unde e tiparit pe ceas chiar dac anu se intelege.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • Razvan_DUB: cred ca vine cineva cu trucaje aci. Sigur cei ce vor incerca sa posteze filmuletze vor fi obiectivi ca la urma urmei n-are rost sa ne mintim unii pe altii.

          Tocmai pt acest motiv, cel mai realist e chiar daca faci pe acelasi traseu testul sa faci dus intors ca o mica panta tot are orice drum chair daca pare drept ca pe masa. Si sa faci media.
          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

          Comment


          • Cel mai bine e sa venim cu filmulete.Intr-o seara ma duc la 4 Benzi si ii dau
            Octavian (acolo spre Bodrog...La Black max) daca vrei hai si tu .
            ....Indicat sa vina si un dieselar...De 65..
            sigpic

            Comment


            • Norby, ma bag si eu la 0-100Km/h cu Logan GPL 1.4MPI.
              Numai sa ma anuntati cu o zi, doua inainte. Pentru dCi 65Cp, se poate baga Grassu, ca el are ... Doar si numai daca vrea, desigur.

              Comment


              • Ocativan_28 iti zic eu ca se merita remaparea si la 1.4. 100% se merita.

                Comment


                • Norby89: Sa faci si filmuletz la bord sa vedem in cat ia suta 1.4 mpi
                  M-am mai chinuit ieri de cateva orisi am scos la un moment dat 10.5 dar greu asa ca o medie de 11 e rezonabila pt dci 65 remapat la 83 cp.
                  Cand era stock scoteam cam 13.2 media.
                  Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                  Comment


                  • Bravo Ovimiha , respect ! ....Ti-a iesit bine sprintul , eu nu nu ma bag la asa ceva , masina inca nu s-a "lasat" , abia 3500 km am ....Dar vad ca sunt colegi forumisti dispusi sa iti acepte provocarea. Sa asteptam rezultatele, sunt curios si eu la un mpi 1.4 chipuit cu cat se imbunatateste performanta 0-100 km/h.
                    Din cate am mai citit tu zici ca 85 dci are alta cutie mai slaba decat 65 respectiv 70 dci si de aia e asemantoare la performanta cu un 1.4 stock ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Bad_Wolf: nu e nicidecum mai slaba cutia de dci 85 cp. Are rapaortele facute sa mearga mai tare si e un pic mai slabutz la sprint. Dar oricum e mult peste 65 stock la sprint. Gandeste-te ce devin un dci de 85 cu chip.
                      Sigur simti chip-ul si tu, o sa fie f aproape de un dci 65 cu chip iti creste cam 7 cai deci 80 si ceva si la tine. Eu zic ca s emarita chip si la mpi mai ales ca e mult mai ieftin 2-300 Ron.
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • @bolo passatul era break,diesel este cu vreo 400 kg mai greu decat loganul...Ce ti se pare imposibil????Ia fa un calcul simplu si ai sa vezi ca e posibil ;)

                        Comment


                        • Asa si in alta ordine de idei ....Este ultima data cand va zic ca ce faceti voi cu cronmetratul este irelevant....Cand la o masina este testata acceleratia ,viteza maxima si toate celelalte in niciuncaz nu se ia dupa bord....Chiar nu intelegeti ca are eroare.....Ganditiva si voi logic:oamenii care le probeaza sunt piloti ,fac asta toata ziua,din asta traiesc.....Atunci cum e posibil ca voi sa scoateti timpi mai buni??.....Facetiva fratilor toti piloti....Numai vorbiti aberatii pe aici.....Daca logan dci scoate sub 10s eu imi tai ........ Voi va auziti ce vorbiti???

                          Comment


                          • Dci85 remapat la 105-110, posibil sa scoata sub 10 secunde. Daca reuseste 1.6mpi remapat (care n-are mai mult de 96-98 de cai) sub 10s, probabil reuseste si dci85 remapat. Dci70 remapat la 90 ma indoiesc ca scoate sub 10.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • @csebalyn cand in bord iti arata ca ai 100 in realitate ai in jur de 92 93 ;)

                              Comment


                              • Dannyel87: Man, relax...Nici nu a pretins nimeni ca e real ceea ce da kmetrajul 0-100. Ideea era de a compara diversele versiuni de motor fara a ne intalnii la o liniutza. Tocmai de asta datele obtinute sunt sub cele de la producator. Dar ma gandesc ca daca facem comparatie intre logan si logan eroarea e cam aceeasi la toate variantele de motorizare.

                                csebalyn: e clar ca nici dci 70 remapt in 90 nu e sub 10 sec. M-am chinuit de numa cu suspensie stock si kormorane ieri si din 5-6 incercari am reusit sa cobor sub 11 sec. Oricum dci 70 e de fapt 68 si cu remapare normala castiga cam 18 cp deci e cam 86 cp. Practic +3cp de la intercooler.
                                Last edited by ovimiha; 27 May 2008, 11:02.
                                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google