Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba stiu sa faca, problema este ca le fac intr-un anumit buget.
    Voi vreti multe lucruri dar nu sunteti dispusi sa scoateti din buzunar mai mult, si vreti foarte multe intr-o suma. Ei bine, nu se poate.
    Vrei BMW, Mercedes, Porsche, scoti multi bani din buzunar.
    Vrei ceva care sa imite lucrurile de mai sus, scoti mai putin. E simplu.


    @stapan de logan: tu compari grupul PSA cu BMW, Merdes si altele din clasa premium? Faci prost.
    Legat de celelalte, oricand as alege un PSA in locul unui Opel sau VW, daca sunt la preturi apropiate. Si stii de ce? Pt ca la aceeasi bani PSA-ul e mai frumos si mai bine dotat, ba chiar mai fiabil.

    Vrei totusi nemtoaica cu cohones? Ia Mercedes, BMW, Haudi. Doar ca unul dotat e peste 50 000.

    @NDL: orice tampit isi da seama de km ei. Intamplator am un Mercedes si stiu cum arata dupa 60 000 Ce vezi tu acolo are cateva sute de mii.
    Legat de link-urile cu Mercedesuri, le dau, pt ca imi plac si tot visez la un altul.
    Last edited by Cezar; 26 December 2011, 20:49.

    Comment


    • inseamna ca esti guru masinilor daca tu din pozele alea imi spui ca masina, care arata impecabil de altfel, are 200.000 km... si apoi dai un link cu una pe care nu vreau s-o comentez ca n-are nicio vina, care cica are 56.000.... de ce?! ca prima are tapiserie de piele si , normal, ca la 96.000 de km nu mai e perfect intinsa si cea pe care ai postat-o tu are tapiserie normala. spune-mi unde vezi tu uzura la prima. nu ma lua cu "orice tampit isi da seama" in ideea ca mie o sa-mi fie frica sa pis de "tampit" si sa-ti dau dreptate ei bine, nu e asa! sint destul de tampit sa-ti spin ca in niciun caz nu ai cum sa stii din pozele alea ca ar avea 200.000 no way. mai stim si noi cate ceva despre uzura. normal ca nu poti compara un logan cu aia, dar pot sa-ti spun ca la 200.000 orice logan e carpa. ideea e ca vad ca aici e fff greu sa faci pe cineva sa admita ca poate s-a inselat.

      daca asta e masina cu 200.000 la bord eu imi tai dotarile
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Descrierea vehiculului:

      GARANTIE 12 LUNI
      AIRMATIC-SUSPENSIE PNEUMATICA
      SISTEM NAVIGATIE INCLUSIV ROMANIA
      TAPITERIE PIELE
      si cu garantie 12 luni...
      Last edited by B997NDL; 27 December 2011, 00:36. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • cand se vor trezii unii din vis oare ?

        Comment


        • nu inteleg ce vrei sa spui?!

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            inseamna ca esti guru masinilor daca tu din pozele alea imi spui ca masina, care arata impecabil de altfel, are 200.000 km... si apoi dai un link cu una pe care nu vreau s-o comentez ca n-are nicio vina, care cica are 56.000.... de ce?! ca prima are tapiserie de piele si , normal, ca la 96.000 de km nu mai e perfect intinsa si cea pe care ai postat-o tu are tapiserie normala. spune-mi unde vezi tu uzura la prima. nu ma lua cu "orice tampit isi da seama" in ideea ca mie o sa-mi fie frica sa pis de "tampit" si sa-ti dau dreptate ei bine, nu e asa! sint destul de tampit sa-ti spin ca in niciun caz nu ai cum sa stii din pozele alea ca ar avea 200.000 no way. mai stim si noi cate ceva despre uzura. normal ca nu poti compara un logan cu aia, dar pot sa-ti spun ca la 200.000 orice logan e carpa. ideea e ca vad ca aici e fff greu sa faci pe cineva sa admita ca poate s-a inselat.

            daca asta e masina cu 200.000 la bord eu imi tai dotarile
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


            Descrierea vehiculului:

            GARANTIE 12 LUNI
            AIRMATIC-SUSPENSIE PNEUMATICA
            SISTEM NAVIGATIE INCLUSIV ROMANIA
            TAPITERIE PIELE
            si cu garantie 12 luni...
            Uita-te atent la scaunul soferului, partea stanga. Niciun scaun de Mercedes nu se face asa dupa doar 90 000. Pe cuvant. Poti intreba orice samsar sau posesor de asa ceva.
            Uita-te acum la masina ce ti-am dat-o in link-ul trecut (acel CLS). Si el are tapiterie de piele, nu e tapiterie "normala". Ai vazut cat de intinsa si fara riduri este? Si tine cont ca aceea este masina de Romania, unde nu parcurgi distante mari, deci te tot dai jos din masina mult mai des ca cele ce ruleaza in Germania.
            Cea de "90 000" mai are elemente matuite, lucru care nu apare in vechi la Mercedes dupa asa mic rulaj.
            Daca tu imi dai alte argumente cum ca aia ar avea 90 000, eu le accept, insa aceea toroapa nu are 90 000, sa o pici cu ceara.

            Legat de garantie, nu te umezi prea tare. Garantia lor = 0. Daca doresti, cand vand masina iti dau si eu garantie 2 ani, ca sa-ti pice bine la ureche. Sau 3 daca doresti. Si da, ma oblig sa-ti fac reparatii daca se strica. Tu vino si cauta-ma, chiar si cu avocati, ca de pomana o faci.

            LE: inca ceva: nicio masina din afara Romaniei nu face doar 90 000 km in 3 ani, mai ales Mercedesurile mari.
            Last edited by Cezar; 27 December 2011, 07:44.

            Comment


            • bine, sa zicem ca asta ar fi un argument. mie din poze nu mi se parea deloc ca cel postat de tine ar avea tapiserie de piele. apoi am citit. dar totusi nu mi se pare f concludent pt ca soferul ar fi putut avea 120 kg si pielea cat ar fi ea de smechera, se lasa. eu stiu ca n-am "decat" 100 kg si crede-ma ca se cunoaste dupa 49.000 km ca sa nu mai zic cum va fi dupa inca 47.000. iar a doua poate sa fi avut un sofer de 65-75 kg care de abia sa deranjeze mileurile

              pielea e piele si stim cu totii ca oricat ar fi de elastica nu se comporta ca o tapiserie normala. cat timp arata o geaca de piele ca noua?! isi schimba aspectul rapid.
              Last edited by B997NDL; 27 December 2011, 11:28. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Peste 80% din masinile aduse din Germania, au minim 120.000 km de rulaj in 3 ani. A mea are cartea de service si m-am uitat de curiozitate la intervalul de timp dintre doua revizii: Cate 3 revizii pe an in conditiile in care, BMW-ul la 30.000 km schimba filtrele si uleiul.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Bre NDL, aia chiar n-are 90 000 km. Nicio piele de calitatea aleia nu se face asa. Poate pielea de GW se face asta, dar la Mercedes nici vorba. Ai vazut-o pe aia de aproape 60 000 km? Arata noua.
                  Ce ai vazut la nenea de vindea S-ul avea ceva sute de mii de km.
                  Din pacate astea cam asa au, pt ca fac multi km.

                  Uite o comparatie: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C21936502.html. Si nici asta nu cred ca are km aia, ci ceva peste.
                  Uite cum arata un volan mat, fara uzura: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C21963070.html. Asa se mentine in jur de 150 000-200 000. Dupa, incepe sa fie lucios.

                  Comment


                  • cezar-la aspect sunt de acord cu tine desi eu as alege oricand un astra sau golf sau scirocco decat un megane sau c4 dar asta nu se discuta de ex eu nu suport interiorul de c5 si stiu ca tu ai unu dar nu-mi place mai ales volanu ala parca e placa de mixat melodii
                    fiabilitatea si pretul reviziilor ...am un coleg care taicsu are megane din 2006 si la revizia de 60k i-au luat 30 mil pai da-o drq de treaba ce e bmw??
                    iar fiabilitate tatal unui coleg are un passat 2002 luat nou si are 550k si nu exagerez deci...
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • Sunt multi carora nu place interiorul frantuzoaicelor, in special Citroen. Acum, sunt si mai multi care le plac, pt ca au acel je ne sais quoi. Ponderea mai mare este a celora care plac masina, deci...
                      Nu vreau sa fiu rautocios, dar tu vb din auzite, si ai vazut putine masini. Nu zic ca eu am vazut vreun milion, insa am vazut cam care sunt aduse mai des prin service, avand un service in familie. Legat de preturile reviziilor pt BMW, aici nu prea ai dreptate, caci reviziile sunt ieftine, aici incluzand si piese de schimb.

                      Stii istoria acelui Passat de la tatal colegului tau? Ma indoiesc profund... Masinile astea de obicei se vand cu injectoare de schimb, de fiabile ce sunt.

                      PS: vezi cat e revizia la Logan diesel de 60.000, ca te crucesti.

                      Comment


                      • deci de schimbat o fi schimbat injectoaredar totusi are 500k km deci cand vezi o fratuzoiaca cu 500k km care merge bine sa-mi zici te rog si nu o lua ca pe o jignire...
                        revizia de 60k la logan a facut-o si tatal meu si i-a luat vreo 8 milioane cu uleiul si filtrul nostru
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • o cunostinta are peste 800.000 km cu un megane din 2000 1.6 mpi benzina. aia nu-i frantuzoaica ?

                          merge si arata impecabil !

                          deja nu se mai vrea , prin proiectarea masinilor , sa nu le vizitezi reprezentantele ...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Domnilor vad ca va plac mai mult europenele.....de peste ocean nu va place nimik?
                            http://www.autovit.ro/chevrolet-cama...607.html....eu la una dasta visez.
                            Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                            Comment


                            • La ce sistem de impozitare exista in Romania, americanele get beget sunt doar vise umede. Ti-ar conveni sa dai 8000-10.000 lei/ an numai impozit? Nu mai spun de asigurari.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Am spus ca visez....si o sa raman cu visul.Dar nui problema o inscriem pe bulgaria(glumeam sunt contra masinilor pe bulgaria si celor cu volan pe dreapta) dar trebuie apreciate aceste motoare pt ca ele te tin multe mile.
                                Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google