Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da stiu, sunt mereu atent la situatii din astea, mai ales ca la Braila avem vestitele maxi-taxi care opresc unde le tuna iar calatorii sar ca broastele din toate directiile. Ba avem si statii de autobuz fix in fata trecerilor de pietoni...eu reduc sa vada daca nu apare vreun pieton si cel din spate ma claxoneaza, ba chiar ma depaseste pe contrasens pe trecere!!!!

    Comment


    • eu am observat ca pietonii cred ca au tabla mai groasa ca masinile... eu ma uit de 7 ori cand traversez si atunci cu emotii

      Comment


      • Unchiul meu a patit ceva identic. Mergea pe un drum judetean si i-a aparut in fata, de dupa o basculanta oprita pe dreapta, in afara partii carosabile, un cetatean care voia sa traverseze strada. Nu a mai avut timp sa faca ceva, i-a sarit in fata chiar cand era in dreptul basculantei. Cetateanul a murit pe loc, asa ca unchiului meu i s-a deschis un dosar de cercetare penala pentru omor din culpa. Magazinul de vis a vis avea camere de supraveghere si filmul cu accidentul s-a atasat la dosar. Chiar si cu filmul in care se vedea clar ca accidentul era imposibil de evitat, tot a trebuit sa se faca o expertiza in care sa se arate cu ce viteza se deplasa masina condusa de unchiul meu. Expertiza a fost platita de el (nu de politie) si a costat 1000 lei. Rezultatele au demonstrat ca unchiul meu mergea cu 82 km/h iar asta a inchis dosarul (s-a dispus neinceperea urmaririi penale). Masina unchiului meu arata mult mai ok decat Vectra aia, care zici ca a lovit un stalp. Daca in cazul de fata expertiza va dovedi ca Vectra circula cu o viteza peste limita legala (dupa cum arata, cred ca nu mergea cu 80km/h) se vor trage concluzii in care se vor arata daca pietonul ar fi avut vreo sansa daca masina ar fi avut viteza legala. In functie de asta, procurorul dispune daca se trimite dosarul in fata unui judecator sau se da NUP.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Un poc destul de nasol si o adormita in giratoriu!


          N-am nimic cu sexul frumos , dar unele ar trebui sa schimbe volanul cu cratita!! sa-l ia naiba de giratoriu e atat de complicat sa-ti ti banda ???

          A doua parte a clipului am trecut pe langa un accident , 3 masini implicate , nu cunosc detalii insa un factor important in producerea lui l-a avut si poleiul de pe carosabil, multi nu realizeaza ca asfaltul este inghetat , merg mult prea repede pentru un carosabil care are sub 0 grade C in oras , rezultatul se vede in clip .
          Last edited by prometheus; 19 December 2016, 00:26.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • tu erai cu camera? erai ocupat probabil sa o injuri pe aia ca pietonii aia n-aveau nici o sansa

            Comment


            • Pai daca e sa stau asa dupa toti pietonii ajung la balamuc! Nu mai stau sa-i invit sa traverseze , avand in vedere ca aveam si unul lipit de mine ! Nu ma intelege gresit acord prioritate pietonilor dar sunt cazuri cand mai bine treci mai departe !! daca nu s-a pus nici piciorul pe trecere : all is good for me!!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Depasire coloana stationata la semafor si era sa se intample un accident. Ce parere aveti?

                Grabit si nervos si tot el era neultumit.
                Last edited by aris86; 22 December 2016, 18:34. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • în București e o nebunie curată cu pietonii.Cum se face verde instantaneu se arunca pe trecere(exista:ASE), nici nu se uita dacă vine ceva daca poate opri, etc.

                  Comment


                  • Ahhh...daca il prindeam io pe grabitul ala nervos, imi faceam bara pe asigurarea prostului ca si asa o am ciupita intr-o parte.
                    Last edited by prometheus; 22 December 2016, 19:42.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by prometheus View Post
                      sa-l ia naiba de giratoriu e atat de complicat sa-ti ti banda???
                      Cine te-a invatat sa conduci in sensul giratoriu? Tipa a procedat foarte bine si perfect legal. din sensul giratoriu se iese pe banda 1!

                      Comment


                      • Daca si tu conduci la fel ca tipa aia, e clar ca esti la fel de injurat ca si ea.
                        In primul rand ca era marcaj si ca l-a incalcat fara a se asigura si a acorda prioritate si in al doilea rand ca mai era o banda de mers, nu era cazul sa-i taie macaroana in stilul ala.
                        Nu mai fi asa acid pentru ca nu ai dreptate.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Altul care nu știe sa ruleze intr-un giratoriu, bravo misule deci tipa a procedat pentru tine perfect legal, cum perfect legal a executat schimbarea de banda lângă trecerea de pietoni, adică trecând si peste linie continuă, fără asigurare/semnalizare.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Originally posted by Razvy View Post
                            Cine te-a invatat sa conduci in sensul giratoriu? Tipa a procedat foarte bine si perfect legal. din sensul giratoriu se iese pe banda 1!

                            lesiiin

                            Comment


                            • Tipa conduce foarte bine, pentru ca e o tipa "buna" si noi barbatii cand vedem asta ne pierdem judecata

                              Comment


                              • lasati-l mai railor pe razvy in pace ca asa e el. si ca el "e multi".

                                problema e cine draq le da permis de conducere.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google