Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar poate ca ala cu Solenza o fi vrut in mod deliberat sa provoace acest impact frontal 100%. Poate ca cel din BMW o fi pozitionat masina cat mai aproape de acostament, dar...
    Asta ca sa reiau o ipoteza care circula pe alt forum, si anume posibila sinucidere a flacaului cu Solenza. Daca o fi adevarata, asta e aspectul care ma ingrozeste mai mult decat toate fotografiile alea la un loc. Nu stii niciodata cand iti poate iesi in fata unul de-asta care vrea s-o termine cu viata si in loc sa mearga de unul singur (fara masina) sa se arunce in fata trenului, alege sa mai ia si niste nevinovati cu el.
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Sau poate doar a adormit...sau si mai...a lesinat (am o cunostnta care a provocat asa un accident...ceva probleme cardiace la vo 30 ani...de care nu stia)

      Comment


      • Sinuciderea e o ipoteza.
        Dar ce deziluzii sa aiba un baiat de liceu? In dragoste doar. Dar din dragoste se sinucid fetele, barbatii arunca undita in balta din nou si gata.
        O fi adormit la volan, o fi pierdut controlul masinii din divesre cauze, neindemnare, probleme mecanice la directia masinii etc.

        Comment


        • Cine poate sti? Noi doar na dam cu parerea...
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Dincolo de speculațiile asupra șoferului Solenzei, fapt este că pasagerii BMW au murit din cauza impactului frontal cam 90% (s-a remarcat anterior că stâlpul față al pasagerului nu este deformat iar al șoferului este indoit cam 30 cm spre scaun. Ceea ce am incercat eu să spun este că dacă era și mai in dreapta, șoferul BMW transforma accidentul din aproape frontal in unul cu ricoșare. Decelerarea era mai puțin bruscă. Organele interne nu erau strivite de coaste sau creierul de cutia craniană. Ar fi avut șanse de supraviețuire. Lipsa de reacție ar putea fi explicată și de surpriza de a vedea o mașină pe contrasens. Sau poate și din sentimentul de superioritate pe care posesia unui BMW ți-o dă pe șosea... incepe să te doară in cot de ce fac ceilalți participanți la trafic iar starea de vigilență se duce.

            Comment


            • Nici nu vreau sa ma gandesc la urmari, daca s-ar fi intamplat la o viteza mai mare.
              Un şofer a rămas cu maşina în mijlocul drumului după ce două dintre roţi s-au desprins. Incidentul a avut loc în Capitală pe Calea Griviţei, luni după-amiază, când traficul era aglomerat.
              Un şofer a rămas cu maşina în mijlocul drumului după ce două dintre roţi s-au desprins. Incidentul a avut loc în Capitală pe Calea Griviţei, luni după-amiază, când traficul era aglomerat.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Ca in rusia...nici nu ma uit la stire...si pot sa pariez ca este o troaca de masina la mana a 70-a...tinuta in garaj...utilizata de o babuta pentru piaza. Ca noua...reparata merga service-ul din spatele toateletelor publice.

                Dam...am gresit...nu este o masina a unei babute...ci de la ofirma ce a dat faliment si nu a apucat sa o foloseasca.
                Last edited by bolovan; 30 January 2018, 14:43. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Un Fiat Double Cab, as zice eu; model mai vechi.
                  Daca n-ar fi de plans, ar fi de ras.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • O fi frate cu acesta , aparent tot pe partea dreapta avea probleme.

                    Last edited by prometheus; 30 January 2018, 18:49.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • masini de 1000-2000-3000euro ce pretentii sa ai intr-o tara ca a noastra?

                      Este vina rar-ului ca nu isi face datoria prin controale masive in trafic iar itp-ul este doar o gluma proasta (probabil ca stiti ca autoutilitarele fac itp anual inca de acum 3-4 ani).

                      Dar daca rar-ul si-ar face datoria eu cred ca f multi vor fi nemultumiti. o masina peste 8-10 ani (si vb de autoturisme nu masini muncite) e aproape imposibil sa treaca itp-ul 100% pe bune ,fara o verificare amanuntita si reparatie de ce e nevoie inainte.
                      Si zic de masini de8-10 ani, nu de masini de 20.

                      Si prin itp pe bune ma refer chiar pe bune, ca la carte, fara inchis ochii la chestiile marunte. Stiti ca nu se da itp daca ai abs sau check engine in bord? sau becul de la airbag? sau chiar si scurgeri de antigel/ulei daca ai tot e motiv sa te pice.
                      sper sa nu retin gresit, dar erau niste chestii si daca ai joc la scaun sau tapiseria rupta este defectiune majora si te respinge.
                      daca citesti norma aia de la rar te ingrozesti ), dar oricum e doar teorie...nu are nicio valoare cat timp spaga merge. se face itp la masini cu motoare schimbate, parbriz spart, fara catalizator etc

                      si in concluzie, intr-o tara in care multi sunt saraci, in ce stare ai vrea sa fie masinile alora fara posibilitati? da, ramane varianta ca nu trebuie sa isi ia masina aia care nu o pot intretine, dar e greu sa ii spui asta unuia care isi ia o rabla d-asta sa isi transporte niste cereale, animale, sau sa ajunga la oras de la el de la tara intr-o Romanie in care transportul in comun este foarte slab.
                      Last edited by bossake; 30 January 2018, 19:36.
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Tu de ce crezi ca-si vand nemtii masiniile lor dupa 4-5-6 ani? Costurile cresc enorm. Asa ca prefera sa le vanda...romanii le iau ca masini "ca noi", "pentru cunoscatori", "serie limitata"...ca la noi merge...

                        Comment


                        • Nemtii dupa 5 ani au mai multi decat au romanii in 15-20 ani. De aia vand nemtii masinile, si tot de aia tin romanii o masina 15-20 de ani.
                          Ma rog, daca nu intra in pamant de rugina.

                          Originally posted by IancuMIC View Post
                          Un Fiat Double Cab, as zice eu; model mai vechi.
                          Daca n-ar fi de plans, ar fi de ras.
                          Mai degraba Ford Transit.
                          Last edited by mr.K; 30 January 2018, 22:27. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • e ford transit de 3.5 tone. autoutilitara aia are 2,5 tone goala si cel putin 2 tone de "moloz" din ce vad eu acolo. au pus cat a incaput pe ea , desigur. de ce sa faca mai multe drumuri ?
                            ce sa faca aia de la rar sau de la itp , sa-i invete pe soferi cat sa puna pe o masina ? normal ca cedeaza .
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Da mr.K, dar o masina, chiar daca n-are multi km...tot in timp se strica (zilele trecute am ajutat un coleg sa-si repare ECU de la Volvo...masina n-are multi km...nici nu stiu daca are 150k...dar are vo 11 ani...si a fost luata de noua...dar de la varsta...au cedat ceva componente)

                              Comment


                              • Originally posted by Costi-bc View Post
                                e ford transit de 3.5 tone. autoutilitara aia are 2,5 tone goala si cel putin 2 tone de "moloz" din ce vad eu acolo. au pus cat a incaput pe ea , desigur. de ce sa faca mai multe drumuri ?
                                ce sa faca aia de la rar sau de la itp , sa-i invete pe soferi cat sa puna pe o masina ? normal ca cedeaza .
                                Cine sa-si bata capul cu MTMA-ul din talon? Romani incarca fix cat incape.
                                Da mr.K, dar o masina, chiar daca n-are multi km...tot in timp se strica (zilele trecute am ajutat un coleg sa-si repare ECU de la Volvo...masina n-are multi km...nici nu stiu daca are 150k...dar are vo 11 ani...si a fost luata de noua...dar de la varsta...au cedat ceva componente
                                Pai nu contrazici cu nimic ce am spus, romanii au putini km dupa 4-5 ani, de aia tin masinile si nu le vand precum nemtii.
                                O masina utilizata putin nu se strica dupa 5 ani.
                                Last edited by mr.K; 31 January 2018, 10:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google