Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie nu mi-a trimis. Nici cand am fost banat, nici cand am fost "reabilitat".

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Se incearca reabilitarea unor useri.
      E un inceput. Ai putea si tu sa continui si sa incerci sa-l "eliberezi" pe Hirayama.

      Suntem destui care am aprecia treaba asta.
      Last edited by Kojak; 20 June 2017, 23:49.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Ai putea si tu sa continui si sa incerci sa-l "eliberezi" pe Hirayama.
        In locul tau mi-ar fi rusine. Bine ca nu sunt in locul tau. In locul "lui" te-as bana pe tine. De fapt, daca eram in locul lui si-mi vorbeai cum i-ai vorbit, erai banat de mult. Iti spun ca unui... compatriot, m-a deranjat mai tare cum ai vorbit cu "el" decat cum ti-ai permis cu mine.
        Acuma, las-o anșea...
        Zii si tu "mersi" si ca "dau ț-șpe beri" (cum faci cand te lauzi).

        Comment


        • Hai sictir!

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            ii trimite mail de instiintare.
            Vezi sa nu.
            Testat de mine, si nu o data.

            Comment


            • Cei care sunt indoctrinati ca romanii au civilizat Dacia, sa citeasca despre "tablitele de la Tartaria" si despre "drumul pavat" de la Sarmizegetusa.
              Exista unii care se cred "urmasii romei".

              Comment


              • Prezentul si viitorul ma preocupa mai mult, indiferent cat de neinsemnat sau maret ne-ar fi trecutul.
                Vezi ce a ajuns Egiptul, la ce-i foloseste ca era mare putere a antichitatii?

                Comment


                • Exact..prezentul si viitorul....
                  Este momentul sa ne implicam toti. Nu este vorba de politica, fotbal, gratare. Ci trebuie sa ne ocupam de educatia urmasilor. Numai prin educatie ne ridicam din "santul plin de rahat". Si este simplu. Daca statul ne se implica, trebuie fiecare sa facem ceva. Incepem cu copii nostri, copii prietenilor. Haideti sa-i luam pe langa noi, sa le aratam cum se castiga banul prin munca, macar in vacanta, odata pe luna sa petreaca un program de activitate la locul nostru de munca. Sa incepem treptat sa faca "ucenicie" pe la firmele cunoscutilor, in domenii diverse, conform varstei. De la dat cu mopul, spalat vase in restaurant, practica in service auto, zugraveala, samd...Numai asa, in cel putin 10 ani culegem roade, vedeti, daca incepem acum...peste 10 ani culegem roadele....efectul bulgarelui de zapada.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Americanii fac asta cu copiii lor.
                    Europenii ii cocolosesc de mici. De aia, tinerii se bazeaza pe parinti si cand sunt adulti.
                    Citeam o statistica din Italia, efectiv tinerii nu mai au chef sa se duca la munca, chiar de se apropie de 30 de ani. Prefera sa locuiasca la parinti.
                    Pai eu abia asteptam sa termim cu studiile si sa plec de acasa, sa-mi vad de viata.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Cei care sunt indoctrinati ca romanii au civilizat Dacia, sa citeasca despre "tablitele de la Tartaria" si despre "drumul pavat" de la Sarmizegetusa.
                      da, drumul pavat de la Samizegetusa Romana facut de romani.
                      la Regia e o poteca de munte. cunosc zona perfect, tata fiind din zona si facandu-mi vacantele acolo.

                      Originally posted by Fanez View Post
                      Exista unii care se cred "urmasii romei".
                      da, cum ar fi englezii, francezii, spaniolii...etc, care recunosc meritele romei.
                      englezii spun si in zi de azi ca erau in copaci, daca nu-i cucereau romanii.
                      in schimb ne-am gasit noi cei mai avansati din acele timpuri.
                      fac pariu ca rupeai cartile lui Pavel Corut in care ne tragem din cea mai avansata civilizatie extraterestra.

                      Comment


                      • Pai suntem urmasi de extraterestri, si ne ascundem prin satele prafuite ale Romaniei, ca sa nu ne ia urma duJmanii din Univers.

                        Comment


                        • da, drumul pavat de la Samizegetusa Romana facut de romani...
                          Da.... sigur...
                          Au facut intai la noi sa vada cum iese.
                          Vorbeam de Regia, dar las-o asea...

                          ...
                          englezii spun si in zi de azi ca erau in copaci, daca nu-i cucereau romanii.
                          Englezii da!

                          Despre "tablitele de la Tartaria", tot asa... I-au cazut din buzunar vreunui Faraon venit in excursie prin jungla.
                          Last edited by Fanez; 23 June 2017, 11:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Uite ce departe au ajuns englezii daca au fost calcati de romani.
                            Noi daca am avut treaba cu extraterestrii, suntem unde suntem.

                            Oricum, urmasii extraterestrilor astia se ascund foarte bine, simuleaza chiar ca-s analfabeti.

                            Comment


                            • Uite ce departe au ajuns englezii daca au fost calcati de romani.
                              Noi daca am avut treaba cu extraterestrii, suntem unde suntem
                              Asta dovedeste cat ne-au cucerit si "educat" romanii.

                              Comment


                              • Stiam ca romanii s-au retras.
                                Singurii romani care au ramas aici, erau terche berchea care n-aveau treaba la Roma, eventual nu aveau statut de cetatean,
                                Cu alte cuvinte, ne-am ales cu pleava din armata romana.

                                Anunt oficial de la Londra: Au disparut investitorii straini
                                Londra da un prim semn de recunoastere oficiala a efectelor Brexit asupra economiei interne. Investitorii straini pe piata britanica au devenit pasari rare, se vede nevoit sa recunoasca ministrul de Finante, Philip Hammond.
                                Pai nah, ce-ati cautat, o sa aveti.
                                Nici colonii cu sclavi nu mai aveti, sa vedem ce sclavi mai vin la voi in tara sa munceasca pe salariul minim.
                                Last edited by mr.K; 23 June 2017, 13:36. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google