Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • abc
    replied
    Avem (in Romania) Dacia (Duster) cu motor de 1.3 l (benzina)!

    Leave a comment:


  • george.sce
    replied
    Originally posted by gecmc94 View Post
    Nu stiam nici ca Dusterul 2 are antena pe spate. Acum ca stiu, nu sunt sigur daca are antena sharkfish. M-am uitat la optionale si n-am vazut. Dar nu este important.
    Antena e montata pe jumatatea din spate dar nu e sharkfish, de altfel anrtena "shark" e brevetata de BMW, nu platesti licenta nu folosesti. Au pus-o acolo unde pune toata lumea antena CB ( cine foloseste )
    Dar altceva ati remarcat si voi, nu vi se pare ca geamul mic spate ( al treilea geam lateral ) e acelasi ca la MCV ? mie asa mi se pare, alta idee geniala a lui Renault de reducere de costuri ?

    Leave a comment:


  • aris86
    replied
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Pe A3 azi, Clio5 sau Sandero III...
    Mi-e îmi pare clio, ca are mânerele la uși din spate sus, și geamul pare mai mic ca la sandero.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Nu stiam nici ca Dusterul 2 are antena pe spate. Acum ca stiu, nu sunt sigur daca are antena sharkfish. M-am uitat la optionale si n-am vazut. Dar nu este important.

    Mi-a placut articolul de mai sus pentru ca are pozele suprapuse si se poate folosi un cursor pentru a dezvalui nou vs vechi.

    Daca Sandero 3 va avea antena spate, sa insemne asta ca va fi si el scumpit, ca Dusterul, folosind interioare mai scumpe?

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    E mai simplu să ai un singur reper: antenă sharkfish (FM+DAB+GPS) aceeași de pe alte modele (vezi Duster ph3) decât un amârât de cablu.

    Leave a comment:


  • gecmc94
    replied
    Ce noroc ai avut.


    Si Clio 5 are antena pe spate. Eu as crede ca Dacia nu va pune antena in spate. Reducerea costurilor va duce la plasarea antenei in fata, cablul fiind mai scurt. De aceea as zice ca este Clio 5 in imagini.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Pe A3 azi, Clio5 sau Sandero III...
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Gabi GL
    replied
    Asteptam noutatile Dacia! Ca va fi 1.0 TCe, 1.3 TCe, numai sa fie ceva mai potent si fiabil . Am tot urmarit forumul si multi plang dupa vechile 1.4 si 1.6 . Eu am un "hulit" 1.4 care a depasit 12 ani , dar care nu m-a lasat la greu, astept o oferta serioasa de la Dacia , pt ca ma gandesc ca nu voi mai fi lasat sa circul fara restrictii cu un euro 4 .

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    1,3TCe dacă va apare sigur pe Duster ph3 și Logan III și probabil pe ultimele serii de Logan II, în rest 1,0SCe, 0,9TCe și 1,6SCe*

    *RU & Mercosur

    Leave a comment:


  • Amiralul
    replied
    Daca o sa fie in 3 pistone si doar 100CP, nu mersi adica am si eu 0.9 de 100 CP(resoft)...care e diferenta?? aaa..de 101 cm3, se vede din avion ) vrajeala maxima
    Tipul ala tot o tinea ca va avea 110 CP....sper sa nu fie vorba din popor.

    PS: Oricum e mereu cam cum zice torq treaba serioasa e daca pune si 1.3TCe pe Logan.

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Și că tot se discuta de motoare 1,0SCe și 0,9TCe "acum" în versiune Mercedes

    Leave a comment:


  • t0rquemada
    replied
    Originally posted by Amiralul View Post
    Am primit informatie exacta de la un proiectant Dacia: pe logan 2 va fi montat noul motor renault 1 TCe 110CP si da...4 pistoane. Eu abia astept, se va face oficial public prin luna mai.
    Bai...chiar sper sa fie asa, va dati seama ce inseamna asta pentru Dacia ??
    De fapt e 3 cilindri 999cm3 de la 100CP denumit 1,0TCe (H5D) derivat din 1,3TCe(H5H) nimic nou.

    Leave a comment:


  • Gabi GL
    replied
    Suna bine ! Auzisem ca si noul motor de 1 litru e tot in 3 pistoane , dar daca e in 4 pistoane e si mai bine . Apropo , va fi montat pe Logan 2 ? Era vorba ca anul acesta vor scoate generatia a 3-a a Loganului . Asteptam!

    Leave a comment:


  • Amiralul
    replied
    Am primit informatie exacta de la un proiectant Dacia: pe logan 2 va fi montat noul motor renault 1 TCe 110CP si da...4 pistoane. Eu abia astept, se va face oficial public prin luna mai.
    Bai...chiar sper sa fie asa, va dati seama ce inseamna asta pentru Dacia ??

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Dacia Pitesti isi mareste capacitatea de productie

    Dacia investeşte 100 de milioane de euro, în următorii 2 ani, în extinderea capacităţilor de producţie de la Mioveni. Vor fi construite inclusiv noi clădiri şi vor modernizate, între altele, secţiile de Montaj, Caroserii şi Vopsitorie, pentru ca...

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google