Discutii Generale & Off Topic Loganclub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lordwolf
    replied
    Sunt pe teren si cei de la IT. Macar schimbau anul.

    Leave a comment:


  • danik
    replied
    in curand va fi functional?! www.politiarutieraiasi.ro/

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Ar mai fi a 3-a posibilitate.
    Achizionarea unei capote SH in stare buna si vopsirea.

    O capota fata am schimbat ei eu pe CASCO, a cazut ceva de pe bloc pe ea, la CAREMIL a ajuns devizul pt capota noua de uzina +vopsea 15 milioane, neplatind eu nu m-a interesat, ti-am zis doar ca sa-ti faci o parere.

    Leave a comment:


  • puyuus
    replied
    Tinichigerie - Vopsitorie

    Salutari tuturor si un an nou excelent!
    Apelez la voi, loganisti din Iasi, pentru niste sfaturi.
    Toamna asta am avut parte de un incident neplacut care s-a soldat cu infundarea capotei din fata ( pe mijoc, exact cam de unde se deschide carligul) plus o usoara "bombare".
    As avea 2 posibilitati:
    1. Achizitionarea unei capote noi + montare + vopsire
    2. Incercarea de a o indrepta si apoi vopsirea.
    Prima varianta cred ca ar fi mai scumpa, iar la a 2-a as avea nevoie de un mester bun care sa o indrepte fain-frumos.
    Ce parere aveti? Ati mai trecut prin situatii asemanatoare? Cunoasteti vreun tinichigiu priceput care stie sa faca din tantar -> armasar?
    Multumesc!
    Respecte!

    Leave a comment:


  • hombre1201
    replied
    Salutare tuturor!Ar fi cineva interesat de asa ceva http://www.loganclub.ro/forum/proiec...h2-t38728.html

    Leave a comment:


  • pmilogan
    replied
    asa asa

    Leave a comment:


  • CiprianR
    replied
    o sa incerc sa fac un model in catia si sa afisez desenul.

    Leave a comment:


  • pmilogan
    replied
    uuuuuaiiiiiiii esti bu ma cipriane esti bun ramii la noi dar mai bine faceai si un desen ca sa inteleg si eu

    Leave a comment:


  • CiprianR
    replied
    Salut.Nu mai scrie bold-it, scrie normal.Din cate stiu eu pe Logan exista si jante cu ET50 si jante cu ET43.Ma indoiesc ca astia de la Dacia ar fi adoptat aceasta solutie daca ET50 ar avea o influenta nefasta, deci pune fara grija ET50.Explicatia inginereasca e ca latimea totala, masurata pe aceeasi punte(de la exterior la exterior)va fi mai mica la ET50 decat la ET43, daca se pastreaza acelasi J al rotilor(la un calcul simplu-14 mm).Latime mai mare inseamna stabilitate mai mare, deci in teorie ET43 plus niste cauciucuri mai late iti vor oferi un plus de stabilitate.
    Last edited by CiprianR; 28 November 2011, 23:34.

    Leave a comment:


  • PAULAS55
    replied
    SALUT! toti Loganistii!!!
    Daca stie cineva! Asi vrea sa invat si eu! Ce importanta are caracteristica ET la jantela auto? Daca pun pe masina jante cu ET=50, in loc de 43 ce se modifica in comportamentul masinii?

    Leave a comment:


  • pmilogan
    replied
    k mult noroc

    Leave a comment:


  • cory
    replied
    Multumesc, am rezolvat. A gasit pe cineva sa o duca, ii ia 500 ron.

    Leave a comment:


  • pmilogan
    replied
    da cata dar baiatul vrea sa evite agentiile de turism adica matusa lui

    Leave a comment:


  • cat_alex52
    replied
    Originally posted by cory View Post
    Salut, o matusa din Iasi trebuie sa ajunga la aeroportul Otopeni sambata sau duminica viitoare, la ora 5 dimineata. Poate cunoasteti pe cineva care face curse de genul asta si cam cat ar costa? Eu am gasit o firma de maxi-taxi, Teisa, dar matusa ar vrea altceva. Multumesc!
    Daca e pensionara e destul de ieftin sa calatoresti cu acea agentie de turism ( biletul e cam la jumatate de pret ) - mama mea a facut de vreo cateva ori acest drum si nu au fost probleme -, si o lasa si la aeroport, dar trebuie sa-i spuna soferului unde anume trebuie sa ajunga ... nu cred ca e singura persoana din autocar care are nevoie sa ajunga la Otopeni ... sper ca ti-am fost de ajutor, si fa rezervare la autocarul spre Bucuresti macar cu 24 de ore inainte de plecare ... presupun ca stii de unde se face rezervarea ... numai bine :-)

    Leave a comment:


  • pmilogan
    replied
    Originally posted by cory View Post
    Salut, o matusa din Iasi trebuie sa ajunga la aeroportul Otopeni sambata sau duminica viitoare, la ora 5 dimineata. Poate cunoasteti pe cineva care face curse de genul asta si cam cat ar costa? Eu am gasit o firma de maxi-taxi, Teisa, dar matusa ar vrea altceva. Multumesc!
    salut prietene daca matusa ta vrea sa mearga cu o masina mica sa plece din iasi costurile ar fi undeva pe la 200E

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google