Tuning Logan / Zona Tehnica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • )) eu zic sa te duci la pilot iesi mai ieftin decat cu "saritorii"
    Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
    prost.

    Comment


    • Eu zic ca nu. L-am sunat pe Cosmin si mi-a zis din start ca ma costa 100 de RON. Mie unu mi se pare o idee exagerat...
      Domina ca sa nu fi dominat!

      Comment


      • Ba nu e deloc exagerat.La un service normal costa 50-70lei montajul.Si ce preferi dai 70lei legat cu sarma, sudat cu co2 si teava luata din tobe de dacie sau dai 100lei si cu teava de inox facuta frumos pe masina de indoit si sudat cu argon?
        AG 16 Y M A

        Comment


        • Daca nu vrei pilot si totusi vrei inox, poti pune una home-made din cuva masinii de spalat!
          sigpic
          http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

          Comment


          • are toba ma vrea sa o monteze , vezi ca a pus cosmin de la pilot un topic "cum sa montezi toba fara sudura" parca cateva pagini mai in spate
            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
            prost.

            Comment


            • Mersi Disssel si Al!n...restu` eu zic ca va loviti la ceas...
              Domina ca sa nu fi dominat!

              Comment


              • Disssel tutorialul acela este pentru toba bolt-on special facuta pentru logan.
                El are toba universala, care de obicei e cu vro 30-40cm mai scurta decat una stock, deci trebuie o prelungire de teava.
                De asta zic sa nu se incurce cu orica ca mai tarziu sa se rupa din suduri sa se gaureasca teava respectiva etc.
                AG 16 Y M A

                Comment


                • Am teava de INOX atasata la ea :P
                  Domina ca sa nu fi dominat!

                  Comment


                  • Aaa...pai zi asa..vino la mioveni intr-o zi si o rezolvam pe unu din baieti p-aci.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Al!ne, e chestia ca eu vreau sa ii iasa capul ala afara, si la mine la MCV trebuie bara decupata exact dupa dimensiunea capului....Nu s-a bagat nimeni pana acum...
                      Domina ca sa nu fi dominat!

                      Comment


                      • Poate nu ai fost la cine trebuie.nu e mare inginerie sa tai ala.
                        Sfatul meu e sa te duci cu toba in mana la pilot si le arati baietilor exact ce ai.Si daca zici ca ai deja teava nu cred ca te costa 1mil.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • Stiti ceva....gasesc SILENCER la Pilot? Am fost la Alfa Rom Trans si nu au...nici nu aduc...
                          O sa vin la Mioveni, dar e chestia ca imi sparge capu` fara SILENCER... :|
                          Last edited by LEOMCV; 26 March 2011, 12:00.
                          Domina ca sa nu fi dominat!

                          Comment


                          • daca si aia a lu dmd-u o fi galagioasa))leo o sa caut eu nr unui baiat din bucuresti care aduce silencere pe diferite diensiuni
                            low....&.....slow

                            Comment


                            • Multumesc frumos!
                              Domina ca sa nu fi dominat!

                              Comment


                              • Originally posted by alexutzu View Post
                                daca si aia a lu dmd-u o fi galagioasa))leo o sa caut eu nr unui baiat din bucuresti care aduce silencere pe diferite diensiuni
                                ....cum avea dmd u
                                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                                prost.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google