Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sigla Logan

    Cam asta e. Acum ma mai culc si eu ca imi ajung 4 ore

    P.S.: S-a folosit noua sigla deoarece asta este actuala si viitoarea identitate de marca Dacia. S-a folosit culoarea galben/portocaliu deoarece este culoarea Renault, compania care detine Dacia (practic este aceeasi culoare folosita de Reno in logo-ul sau)

    Numai bine!
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • #92
      Black logo

      Update!

      M-am gandit ca poate la ulti nu o sa le placa cum vine galbenul Renault pe sigla la F1, asa ca am mai facut o varianta, pe negru. Mentionez ca a scazut putin calitatea deoarece am facut-o de dimineta la serviciu si nu am avut toate materialele de acasa la indemana (in cazul in care se va prefera asa se va reface!).

      Sper sa va placa! Numai bine!
      Attached Files
      Last edited by catalinux; 21 January 2009, 10:10. Reason: Atasament
      sigpic

      Comment


      • #93
        a iesit super ok catalinux, 2 "nelamuriri": nu prea am inteles ce cauta culoarea de la Renault (adica sunt de acord cu tine ca loganul e practic un renault, dar sincer nu shtiu care o sa doreasca o "bulina" galbea pe o masina inchisa la culoare) si 2, nu prea am inteles ideea cu stema in stema (adica stema noua in cea veche), nush... pare putin ciudat. sau daca am inteles bine ideea ta, doresti doar conturul stemei de la faza 1 fara a avea vreo legatura cu sigla in principiu. in rest e ok.

        Comment


        • #94
          ...cea pe negru mi se pare super ok...si stema de ph2 e la locul ei...avem si ph2 in clubdesi la ph2 nu vad cum ar fi aplicata...da se ocupa catalinux poate de un model apropiat.Good job.Asteptam si alte pareri.
          P.S.Ar fi o idee si fara sigla ph2 dar cu stema pitesti putin marita...insa sa vedem ce zic si altii...
          Last edited by viorelu; 21 January 2009, 10:45.

          Comment


          • #95
            1. Am incercat sa lucrez cat mai logic si cum se spune sa ma inspir din lucururi care au legatura cu brandul, nu sa fac la plesneala. De aici ideea cu galbenul Reno. Ulterior am realizat ca totusi (chiar daca este foarte placut in galben) culoarea este totusi pre indrazneata si ca nu ar da bine pe masina si nici macar ca un sticker. Asa ca am revenit la negru. Asa cum am mai spus se pot aduce imbunatatiri, insa varianta UPDATE (pe negru) zic eu ca se potriveste cu toate coate culorile.

            2. Stema in stema... da pare asa pt ca am pastrat conturul vechii sigle. Sincer nu m-am gandit nici un moment sa pastrez vechea sigla ca si ilustrare deoarece este istorie. Acum identitatea de marca si tot ce tine de Dacia este reprezentat de noua sigla!

            P.S.: Am mai observat cateva inexactitati in ceea ce inseamna spatii, centrare etc (este vorba de mm, insa eu le vad) care vor fi corectate, insa dupa ce toata lumea este de acord ca negru sa ramana pe fundal (sa nu muncesc de 10x).

            P.S.: Am re-uploadat ultima imagine, insa fara a mai pastra conturul vechii sigle.

            P.S.: Re-Mentionez ca varianta pe negru este doar de orientare deoarece calitate lucrarii nu este la nivelul care trebuie din motivele expuse mai sus ;).

            L.E.: Pt PH2 nu vad cum ar putea fi aplicata. probabil numai dat sigla jos si pus una din aia veche.

            L.E.: Sigla Pitesti poate fi marita, insa nu stiu daca este ok sa ramana doar ea. Eu consider ca nu exista sigla Ph1 sau Ph2. Exista sigla Dacia
            Attached Files
            Last edited by catalinux; 21 January 2009, 10:59. Reason: Update 2
            sigpic

            Comment


            • #96
              Un lucru e sigur ...zic eu...va ramane pe negru...in rest poate mai sunt si alte sugesti de ce va contine sigla...oricum multumim lui catalinux pentru ca isi face timp pt. asa ceva
              L.E.O mica idee...sa vedem cum apare si cu logan(rosu),club(gri)eventual daca poti "club" inclinat ca in banner...eventual foarte putin marite caracterele
              Last edited by viorelu; 21 January 2009, 11:14.

              Comment


              • #97
                Evident, asa cum am spus anterior astept idei.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  arata bine.bravo catalinux.nu cred ca deranjeaza ca s-a introdus emblema de ph2.probl e cum or sa o puna cei cu ph 2.bravo baieti
                  [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                  Comment


                  • #99
                    Mersi @bik. haideti sa stabilim niste directii.

                    1. O sa fac acum (tot orientativ) cateva seturi, insa cu o coloristica diferita.
                    2. Dupa ce ne horam asupra culorilor urmeaza sa incerc si un text mai inclinat etc.
                    3. Mai am o idee care sa elimine sigla de ph2 (vad ca nu toata lumea este fericita cu ea) pe care o sa incerc sa o pun in practica in seara asta (tot asa orientativ).
                    4. Cand se hotaraste forma finala urmeaza definitivarea in care se vor alinia profi toate elementele si va iesi forma finala.

                    P.S.: Macar acum ar fi bine sa fim putin mai activi, sa avem mai multe opinii etc.
                    sigpic

                    Comment


                    • LC Logo

                      Am mai facut cateva modele ilustrative din care sa alegeti. Acum totul depinde doar de voi. Spor la idei!

                      P.S.: Mi se pare interesanta schita cu proiectul initial X90.
                      P.S.: Robotul (Transformesr) Logan nu este creatia mea, l-am gasit pe google (felicitari realizatorulu, oricare ar fi acela).
                      Attached Files
                      Last edited by catalinux; 21 January 2009, 14:03.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu votez pentru ultima dar prima ar merge pe masini...Hai cu pareri
                        Catalinux nu esti sanatos tata...super sigle
                        Last edited by viorelu; 21 January 2009, 14:13.

                        Comment


                        • Tot prima mi se pare cea mai potrivita... Parrerea mea.....
                          Nimic in viata nu e intamplator... ''

                          Comment


                          • toate arata bine.felicitari"pictorului".
                            [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                            Comment


                            • si eu tot pentru prima sunt
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • prima sau a 3-a.
                                @catalinux in primul rand scuze ca am scris "criticile" in timp nu tot de-o data si intre timp tu ai postat si poza pe negru => ce am zis eu era inutil. in rest super treaba!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google