Lansare Logan & Sandero 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Deci acum sa facem listele cu ordinea "testerilor" , find cel care a adus vorba ... eu sunt primul la test

    P.S. : Nichita, are comenzi la volan dinalea de clio?
    Vreu si eu o amintire
    Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

    Comment


    • #32
      Originally posted by Sefa Casei View Post
      Stii cumva daca vor fi disponibile la drive-test si motoarele de 0.9 ?
      Pentru motorizările pe benzină NUMAI motorul de 0,9 TCe va fi disponibil la drive test !

      P.S Că pe 1,2 16v îl ştie toată lumea şi nu este nicio noutate !

      Originally posted by Ampt View Post
      Să întrebi în formare dacă or să pună şi pe Dacia motorizările 1,2 TCe şi dacă este adevărat că în momentul de faţă au probleme în testele interne de fiabilitate, adică mai pe româneşte, nu trec de ele !

      Mulţumesc frumos !
      Ai întrebat ce te-am rugat sau nu ai voie să dai din "casă" ?!
      Last edited by Ampt; 6 November 2012, 23:17. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #33
        mai Ampt , pt motorul Tce 1.2 momentan nu s-a zis nimic . gama de motoare este : 0.9 Tce 90 cp , 1.2 16v 17 cp si cele 2 dci 75 si 90 CP |!alt motor nu se anunta , poate anu viitor .. om vedea ... si in legatura cu fiabilitate mi s-a confirmat ca ua fost unele probleme dar s-au rezolvat si care au gfost din punct de vedere de furnizori care nu au respectat unele calitati ....
        Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

        Comment


        • #34
          Măi @nichita2009, mulţumesc pentru răspuns !
          Te-am rugat să întrebi pentru faptul că multe persoane au discutat pe seama acestui motor şi în acest sens aşteptările erau foarte mari !

          Dacă la Dacia pot fi aduse în discuţie raţiuni de locul 3 cum spunea directorul de Marketing de la Renault, faptul că nu se regăseşte în ofertă nici pe noul Clio 4 a ridicat destule semne de întrebare în rândul pasionaţilor.

          Cred că este pentru prima oară când motorizarea cea mai puternică la Clio benzină este de 90 Cp şi asta la lansarea maşinii pe piaţă. Şi să nu vii cu argumente ce ţin de ecologie, că nu ţine !

          Dacă ar fi fost măcar pe noul Clio 4 înţelegeam, aşa însă este ceva putred în Danemarca !

          Încă o dată multă baftă !

          Comment


          • #35
            Dacia a prezentat in premiera mondiala in cadrul Salonului Auto de la Istanbul noul Dokker Stepway. Versiunea cu veleitati de off-roader dispune de o lista intreaga de accesorii si optionale.
            "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

            Comment


            • #36
              mOONsHADow ... asta e doar pt pietele lor de pe acolo .. la noi nu vezi ca de abia se misca piata .. sa vedem acu cu noile produse .. adica tre sa mearga ..... dar vedem dupa data de 9.11.2012 cand se pot prelua comenzi pentru noile modele ;)

              AMPT .. apropor venind vorba de ecologie motoarele de 1.2 Tce sunt inscrise in programul ECO 2 de care tine ei cu dintii .. deci pana la urma va aparea ca sunt oameni de exemplu care au in acest moment 1.6 16v si sunt obisnuiti cu putere mare .. deci om vedea pana la urma .. dar eu zic ca vor aparea si motoare mai mare dar tgrebuie putina rabdare , mai ales ca lansarile nu vezi anul acesta au imporspatat toata gama intr-un ritm de nici 6 luni au scos 6 modele noi ....
              Last edited by nichita2009; 7 November 2012, 09:42. Reason: Automerged Doublepost
              Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

              Comment


              • #37
                [QUOTE=nichita2009;1367535]... asta e doar pt pietele lor de pe acolo .. la noi nu vezi ca de abia se misca piata .. sa vedem acu cu noile produse .. adica tre sa mearga ..... dar vedem dupa data de 9.11.2012 cand se pot prelua comenzi pentru noile modele ;)
                QUOTE]

                Din păcate nu cred că piaţa se va dezmorţi la noi şi asta chiar cu apariţia noilor modele !
                Unde cred că va avea succes Dacia, pe piaţa din Vest unde s-ar putea ca noul Sandero să facă volume de vânzări mai mari chiar decât Duster-ul !

                Oricum le doresc mult succes noilor modele din familia Dacia, pentru că aşa bune sau rele sunt fabricate în România şi trebuie să fim cu toţii mândri de asta !

                Comment


                • #38
                  sa nu uitam ca productia pentru sandero cu volan pe dreapta revine in romania !!!!!
                  Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                  Comment


                  • #39
                    fac o lista sa vedem cati vin la lansarea noului logan:sper sa fim cati mai multi.
                    1-cosmin83
                    2-raulissimo
                    3-renault
                    4-flavius ?
                    5-megeleag ?
                    6-...........
                    10-.........

                    Comment


                    • #40
                      S-a fixat ziua si ora cand are loc lansarea?
                      "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                      Comment


                      • #41
                        Joi 15 Noiembrie .. ora ramane sa stabilim.Cosminu` maine il sun si pe pretenu de la Biniş sa vad daca vine si el.
                        Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                        Comment


                        • #42
                          pai sunal ca sa stim cati suntem,si sa ne spuna sigur ca vine.

                          Comment


                          • #43
                            copii cel mai bine dspre ora o sa va anunt in cursul zileide marti cand o sa fiu la bucuresti la lansarea oficiala .... sunt cateva probleme logistice de a ajunge masinile in sho room`uri ... dar se rezolva pana la ora lansarilor .. dar rezolvam

                            Baieti .. avem vesti proaspete .. au sosit preturile .. direct din spania



                            http://www.************/masini-noi/n...u-tva-10283806
                            Last edited by nichita2009; 8 November 2012, 20:53. Reason: Automerged Doublepost
                            Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                            Comment


                            • #44
                              Şi uite cum au crescut preţurile cu 450-500 EUR per versiune, mă refer strict la motorizările Diesel.

                              La 1,5 dCi 75 Cp, preţ model actual 10.150 EUR, preţ Noul Logan 10.600 EUR, variantă echipare Laureate, plus 450 EUR.

                              La 1,5 dCi 90 Cp, preţ model actual 10.700 EUR, preţ Noul Logan 11.200 EUR, variantă echipare Laureate, plus 500 EUR.

                              P.S Ce-mi place este că Marketingul le prezintă la acelaşi preţ !

                              Comment


                              • #45
                                mai fac si ei de-o savarina, dar sa nu pateasca ca si Dokker vs B-Max
                                "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google