Foto Octavian

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @ Octavian - dupa privire si dupa cum "rade" - asta-i caine bagabont - face numai ce vrea el. Si vine numai cand ii e foame sa-i dai mancare, in rest nu te intelegi cu el.

    Comment


    • #47
      Asa e, singurul pe care il recunoaste ca stapan sunt eu, in rest n-are treaba cu nici un membru al familiei, daca ii dau un os e profund recunoscator, daca ii da nevasta-mea sau cumnatu-meu acel os, nici nu-i baga in seama, ba ii mai si maraie - nu s-a intamplat sa muste pe careva din familie (ca ii rupeam capu), dar m-am gandit ce dracu faceam daca era o namila cu astfel de caracter...trebuia sa-l chem pe Cezar ) (ala de la televizor, nu Cezar al nostru)

      Comment


      • #48
        Zilele Aradului 2013/08
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Hehe
          sigpic

          Comment


          • #50
            Primaria seara
            Attached Files

            Comment


            • #51
              Mai pe lateral
              Attached Files

              Comment


              • #52
                Ce ISO ? Sunt zone supraexpuse. Nu era mai multa lumina in jur ?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Am supraexpus dupa, sunt "tare" nu?

                  Nu era lumina, aproape benza, cu iso am mers 800 si 1600.

                  Comment


                  • #54
                    Inca nu ai trepied ? La iso 100, ~20-25 secunde expunere pe AV8, iti iese bine de tot imagimea. La expuneri lungi sa nu uiti sa opresti stabilizarea de imagine de pe obiectiv.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Am incercat intr-o seara sa pozez strada cu expunere de vreo 15 sec (la iso 100) pe trepied (am unu mic si handicapat) dar desigur ca nu am scos stabilizarea si a iesit un rahat.
                      Ma rog...nici nu statea bine pe trepied, trebuia sa-l tin eu intr-o parte ))

                      Comment


                      • #56
                        Poti pune camera pe masina, direct pe jos cu un creion sau pachetul de tigari pus sub obiectiv, etc.

                        Stabilizarea asta face la expuneri lungi.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Uite una neprelucrata deloc (nici lumina, nici nimic) , un pic cam stramba incadrarea da' merge, e mai buna ca aia de dinainte
                          1/40sec, iso 800, F4.5, 28mm

                          PS: oricum nu inteleg de ce isi pierde in asemenea hal din claritate cand o urc pe forum...ca si marime kb ramane la fel, dar pierde din claritate.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #58
                            Much better !
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              E clar ca daca te uiti, adica daca ma uit acum la prima si asta de acum, observ cum imi sparge ochii prima, mult expusa.
                              Cred ca tine si de starea de spirit chiar si cand editezi o poza, in sec asta imi dau seama de ce am expus-o asa, oricum e panarama.
                              Macar asta ultima e cinstita ) , e mult de lucru pana la ceva ok, dar cum spui, mai bine clar.

                              Ia una in lumina becurilor din parc, daca nu erau neoanele alea aprinse inauntru...nu vreau sa o editez acolo.
                              Iso2500, F1.8, 50mm

                              LE: din nou alta claritate fata de ce vad eu din compu meu...nu inteleg de ce se duce asa cand urci pe forum, nu e mare, nu e editata eu stiu cum, etc...
                              Attached Files

                              Comment


                              • #60
                                Karting Palatu Copiilor, etapa de la Oradea, nepotu-meu (nr 22 de concurs) in calificari plecat de pe locul 10, a iesit pe 2, concurentul direct poza 2.
                                Diferenta mare de buget si utilaj, TonyKart 2103 vs TonyKart 2005 facut din bucati ) .
                                Unde e circuit tehnic bate tot, unde e de viteza il bate astalalt, pe linie dreapta parca e un Logan 1.6 16V vs dci 65 cp ...
                                Azi e cursa, am emotii mari. Seamana mult cu mine, e incapatanat si nu accepta locu 2 sau 3

                                PS: scuzati calitatea, nu e de la mine, nici de la aparat.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google