Foto Octavian

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu am avut probleme cu zgomotul pe zi, intr-un parc din Bucuresti (care, intr-adevar, este plin de copaci si umbra-intunerci mai tot timpul). Dar sa nu pot sa fac o poza din mana fara zgomot?
    sigpic

    Comment


    • #92
      Am mai vorbit noi pe tema asta, ai un aparat super ok pt poze de zi, din pacate esti limitat tare de senzor

      Comment


      • #93
        Da, stiu . Asta e, pentru o perioada raman pe asta, dupa care poate vin si eu in rand cu voi .
        sigpic

        Comment


        • #94
          Mama vreau si eu un kart...!
          Attached Files

          Comment


          • #95
            Doctore am luat Canon-ul 55-250 mm.

            Maine din pacate n-am timp de joaca prea multa, dar am facut ceva probe in camera la bec, sunt foarte incantat, si la focala max a iesit ok.
            Prima la 100 mm(f5), a doua la 200 mm(f5.6) , a treia la 250 mm(f8), iso 3200 (prelucrare zero la toate, nici contrast, nici lumina, nimic).
            Attached Files

            Comment


            • #96
              Dupa ploaie
              Attached Files

              Comment


              • #97
                Alb si galben, alaturi de albastru, cele mai naspa culori de fotografiat, la flori

                Ce obiectiv, 18-55 sau jucaria cealalta ?
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Cu tele-ul.

                  Sa stii (la pretentiile mele) ca sunt foarte multumit la capitolul calitate in bugetu asta.
                  Canon USM III 75-300 e petarda pe langa asta, fara sa exagerez. Ma bucur ca nu l-am luat atunci cand am avut ocazia (te-am intrebat si pe tine) si am mai asteptat putin.

                  M-au speriat unele review-uri (de 55-250) ca focalizeaza aiurea pe lumina slaba, ca e praf la capat de focala, ca e lent, ca e soft...pana nu il evaluezi tu, nu poti sa-ti faci o parere doar din parerile altora

                  Luna trasa asa din mana la 250 mm si Puiu Codreanu tras la 225 mm (pe comp arata mai clar) .
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Octavian pe ebay gasesti super-tele uri mai vechi fara AF ce-i drept dar ca si calitate optica nu se compara cu obiectivele de kit.
                    Cand zic supertele ma refer la peste 400mm si le gasesti si la cateva zeci de lire.

                    Doar un exemplu la repezeala : http://www.ebay.com/itm/Vintage-VIVI...item27da855959



                    Daca vrei calitate urmareste modele vechi care au beneficiat de tehnologia CaF2
                    Last edited by alessandro; 16 November 2013, 13:08. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Cred ca majoritatea dorim super calitate la fotografie, dar ca pe langa asta mai trebuie urmariti si alti factori, ca sa indeplineasca ce vrea fiecare tot trebuie sa se faca niste compromisuri.

                      Comment


                      • Doua reprocesate.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Tot dupa ploaie.

                          LE: si nu pot sa inteleg la o poza de 56 kb de ce trebuie sa mai proceseze si site-ul ceva...inuman.
                          Nu mai pun nimic.

                          Mai departe aici daca exista curiozitate )

                          Explore Uturas Octavian’s 40 photos on Flickr!
                          Attached Files
                          Last edited by Octavian; 24 November 2013, 11:01.

                          Comment


                          • Tradafir cu gandaci si unu trecut de prima tinerete
                            Attached Files

                            Comment


                            • Following !
                              sigpic

                              Comment


                              • Ia una de desktop
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google