Foto Octavian

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi se pare foarte ok !

    Comment


    • Pt altii e un gunoi, asta-i treaba ))

      La sanius (Arieseni)

      PS: nu mai discutam de claritate aici ca n-are rost, fura mult upload-ul.
      Attached Files

      Comment


      • Te lasau sa cobori sus daca nu aveai schiuri ?
        De sus de pe varful ala se vede foarte frumos apusul.

        Comment


        • In prima zi ne-au lasat sa coboram (dar n-am facut-o ca batea un vant...) , a doua zi nu mai lasa sa cobori.

          Oricum nu-mi place sa fiu suspendat la 7-8 metri de sol...noroc cu rachia (si wiski si bere si vin etc) ca am prins curaj

          Comment


          • E cropuita, nu e asa mare punctul, dar se observa si ma calca pe nervi.
            Asa apare pe toate cadrele unde intra in contrast.
            Nu e pe oglinda ca in vizor nu se vede nimic.
            Attached Files

            Comment


            • Poti folosi asa ceva. Grija mare cand schimbi obiectivele, sa nu aproprii de haine, sa tii camera cu obiectivul in jos, etc.

              F64, magazinul pasionatilor de fotografie, va ofera cea mai variata gama de echipamente fotografice, aparate foto, camere video, obiective si accesorii.
              sigpic

              Comment


              • De pe la Sibiu
                Attached Files

                Comment


                • Flocirele pe cand ?
                  sigpic

                  Comment


                  • Popa vine in viteza sa-mi ia camera!
                    Nu, doar se pregatea de plecare
                    Attached Files

                    Comment


                    • Stai liniştit că are surse mult mai bune de suplimentare a veniturilor!
                      Legat de poza postată, mi se pare mie sau este cam supraexpusă?

                      Comment


                      • O idee
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Stai liniştit că are surse mult mai bune de suplimentare a veniturilor!
                          Legat de poza postată, mi se pare mie sau este cam supraexpusă?
                          Da, pe unele locuri supraexpusa, si monitoru meau de acasa o sa-i dau foc (sau il dau la cineva care stie sa-l calibreze).

                          Am fost la un botez, plang dupa un 2.8

                          Comment


                          • Un 50 cu 1,8 e mult mai ok pt evenimente de genul.

                            Curand la evenimente voi trage doar cu fixe...de Canon pe 5D si 6D. Da fac o mica rocada

                            Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                            Comment


                            • Iti da emotii, cel putin asta de la Canon 50 1.8...la f2.2 sau 2.8 da rateuri, focalizeaza unde vrea el, am patit-o tot in biserica si nu mai vreau surprize.
                              Plus ca tot cu iso 1600-3200 mergi ca sa compensezi lipsa stabilizatorului, pt mine e priceless la o expunere de 1/30...1/40 sa fie si stabilizator. Fara, oricat te stii tot mai dai rateuri, sau urci la iso 1600-3200 sa ai un 1/60-1/80 si tot zgomotoase ies, si riscu sa nu focalizeze corect ramane.
                              E nasol sa nu focalizeze corect atunci cand ii taie ciufu, e meganasol.

                              Treaba asta cu focalizarea e cat se poate de reala, nu numai eu am patit-o, din pacate se manifesta cu predilectie pe body-ul 1100d.

                              PS: asta nu e mica rocada ) sa inteleg ca dai toate sculele Nikon si treci pe Canon?

                              Comment


                              • Cauta sa pui punctul de focus pe zone co contrast. O linie o dunga un punct...sa fie ceva acolo...sa vada o textura.

                                Eu am patit asta cu Tamronul 24-70...obiectiv de 35 mil.
                                L am vandut si mi am luat de la Nikon 24-70 ul.
                                E ok cu asta dar la 2,8 tot trebuie sa am grija.
                                La full frame uri e mai dificil cu profuzimea.

                                Nu vand Nikon urile. Voi lucra pe Canon cel putin sezonul asta.

                                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google