Foto Octavian

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu prea...in biserica da...in rest e motiv sa fii dat afara in suturi. Nu mai zic de cate ori am fost acostat pe strada de persoane colorate, interlope sau pur si simplu dubioase ca de ce le fac poze...iar eu pozam vrabia cand se aseaza pe tasnitoare sa bea apa

    Comment


    • #77
      Mda...mi-ar place la astia sa le pot rupe capu apoi sa le fac o poza.

      Comment


      • #78
        Sau iti facem noi o poza cand le rupi capu, in action
        sigpic

        Comment


        • #79
          Una de la Paris facuta cu sapuniera (sony dsc w55) , foarte buna sapuniera, o am si acum pt urgente gen poze la gratare, lucru la masina etc.
          Are viewfinder si multe posibilitati de reglare despre care sapunierele astea noi nici n-au auzit de ele.
          Attached Files

          Comment


          • #80
            Am mai gasit in gradina ceva albine iesite la munca
            Attached Files

            Comment


            • #81
              2 si 3 sunt foarte tari.

              Comment


              • #82
                Cum ai prins albina. Foarte, foarte tare.
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Chiar am facut proba cu obiectivu fix si cel de kit, pai oricat te scremi nu iese (asa de clar) cu cel de kit in veci ca si cel fix, e drept ca mai da rateuri, dar cand focalizeaza unde vreau eu e de vis.
                  Nu mi-am dat seama ca am tras vreo 400 cadre...

                  PS: oricum nu cred ca mai punem noi p-aci poze macro/close up, pacat ca se pierde din claritate.

                  Comment


                  • #84
                    Super albinele !
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Un avion foarte sus )

                      Mke - facut cu obiectivu la care eram nehotarat (Canon 75-300 USM) , sigur ca nu l-am luat, dar l-am imprumutat pe weekend.
                      Am nevoie mare de un tele decent (asta e prastie)
                      Attached Files

                      Comment


                      • #86
                        Iti recomand Magic Lantern, mai mult curaj, deja il ai instalat, setarile balans de alb.

                        Poza de asta dimineata (ieri dimineata, tehnic), balans alb la 10.000 K, crop 16/9 si nici o alta editare.

                        Am vazut destule portrete facute cu obiectivul ala, chiar si fara stabilizare este ok in lumina buna. Pretul insa este pe masura, chiar si la cel fara IS.
                        Attached Files
                        Last edited by dr_mke; 22 October 2013, 01:40.
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Da, Magic Latern l-am avut, l-am dat jos pt am remarcat ca lucreaza mai mult aparatul (blincanea mult mai mult ledul rosu).
                          Inafara de setarile iso (foarte bun acel iso2500 ! ) nu prea m-am jucat cu el...Poate il pun inapoi si arati si la Tavi alte setari care ajuta intr-adevar.

                          Obiectivu nu e scump deloc (500 lei) si e in stare ireprosabila, fara urme de uzura, lentila lacrima, fara praf in el, etc. Dar nu m-a convins, am incercat sa prind un deltaplan la distanta relativ mica, crezi ca am reusit o focalizare buna...? NU

                          Varianta ar fi Tamronu 70-300 (fara VC) la 600 lei nou, are optica foarte ok in gama lui, dar este lent la focalizare , pt unde mai fac eu poze este un real dezavantaj (competitii de karting) dar macar focalizeaza corect cand o face ...ma mai gandesc.
                          Mai e Canon-ul 55-250 IS, pret f bun pe culorinoi.ro (900 lei) dar momentan imi depaseste cu mult bugetul...

                          PS: faina poza, meserie.

                          Comment


                          • #88
                            LE: ia uite ce bine tine la iso3200, si acum ma uimeste )
                            Corectat numai luminozitatea si contrastu.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #89
                              Conteaza enorm temperatura de culoare a luminii si frecventa sursei. Incearca iso asta pe strada, sa vezi ce diferenta este.
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Absolut, in situatii diferite poate fi zgomotoasa sau nu la acelasi iso.
                                Am patit si la iso800 sa fie zgomotoasa.
                                Dar la indoor am avut mult de suferit pana acum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google