Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc frumos!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #32
      juristule ai gasit loc ptr amplasarea statiei??? tot scotocind prin forum am dar de masina userului design. ai vazut cum a pus el statia??? a mutat butoanele de geamuri, avarie si ce mai este pe acolo mai jos si a creat un nou spatiu sub cel original de casetofon. arunca un ochi aici http://www.loganclub.ro/forum/zexsta...ghlight=tuning
      Last edited by maistoru; 5 March 2009, 15:13.
      vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

      Comment


      • #33
        Stiu ce a facut dsign dar eu nu am cine sa-mi faca asta iar eu nu ma pricep.O sa incerc sa o pun in consola de sandero ca mi-am comandat una si poate am noroc.Multumesc oricum de sfat, ar fi frumos dar...

        Comment


        • #34
          Azi ma duc sa acordez antena pe masina mea, vreau sa o pun pe portbagaj deoarece pe plafon e cam urata ca are 2,05 metri

          Mi-am acordat antena, e foarte mare diferenta intre plafon si portbagaj asa ca ramane pe plafon
          Last edited by Juristul2000; 7 March 2009, 20:11. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Am facut in weekend un drum pana la Cluj si statia s-a dovedit de aur in sensul ca am aflat tot ce misca pe o raza de 10-15km inclusiv ce pot parasutele de pe marginea drumului care face banu si care nu etc
            Recomand

            Comment


            • #36
              Originally posted by Juristul2000 View Post
              Am o intrebare, atre cineva idee care statie ar fi mai mica ca dimensiuni?. Statia pe care o am acum, e cam mare si nu stiu unde sa o instalez.
              Una buna dar micuta, Dane poate ma poti tu sfatui.Merci
              Eu am President Harry. Super statie, si incape sub consola. Cand am timp pun si poze.
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • #37
                pffff. uitasem de topicul asta. am avut impresia ca vorbisem pe sectiune de myride a lui juristu. aici trebuia sa mutam contrele cu sonykel :P.

                e foarte buna president harry. daca e modelul 2 cu atat mai bine. de asta am cautat si eu dar nu gaseam la nimeni pe stoc si tot cautand am gasit la cineva president walker ( mai scumpa in mod normal ) la pret de harry II si am pus mana pe ea .

                p.s : nu uita sa iti acrodezi antena
                vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                Comment


                • #38
                  Asta cred ca e cea mai buna pozitie pentru statie. Si are loc si scrumiera.
                  Attached Files
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • #39
                    Eu o am prinsa in dreapta consolei centrale pe partea pasagerului.

                    Comment


                    • #40
                      Pozitia e ok daca intra acolo.A mea fiind cu difuzor frontal nu intra eventual daca mai tai din plasticul de la consola

                      Comment


                      • #41
                        eu sunt un fost sofer pe tir si detin un midland am avut president sunt dintre cele mai tari astea doua cu antena sirius 5000,parerea mea ca antena prinsa direct pe tabla ai scade din putere,cat despre talpile magnetice cele mai bune sunt cele de 160 mm si ele vin cu un cauciuc pe partea aplicabila pe tabla asa ca putine sanse de zgariere a tablii,ea se poate pune si pe prtbagajul loganouli sau cat mai pe spate pe plafon calibrarea conteaza foarte mult sau pt cunoscatori reflectanta,detin si o motorola gm 360 cu antena tot motorola si ea tot pe talpa magnetica,retineti cele mai bune statii cb sunt cele cu 2 frecvente fm si am puterea nu conteaza foarte mult ca daca vb cu cel aflat la 50 km si iti spune ca e liber pina ajungi la locul de care esti interesat poate fii plin de filtre asa ca e cel mai bine maxim 10 km,
                        sigpic
                        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                        Comment


                        • #42
                          da, si eu ma lovesc de problema amplasari statiei. am un jopix omega de 10w cu antena de un metru si ceva cu reflectanta facuta, bate cca 25km in linie dreapta.

                          p.s. cien stie unde gasesc si eu un difuzor de statie intern dar nu de jopix, ca asta e problema lor li se strica difuzorul in draci, ca al meu si-a dat duhul.stiu ca trebuie sa fie ecranat pe spate...
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #43
                            Salutare, tuturor posesorilor de Logan!
                            Sunt membru loganclub de ceva vreme dar, pana acum, nu am postat nici un rand, ci doar am citit. Acum, insa, am o intrebare pentru cei care se pricep (catusi de putin), practicieni (nu teoreticieni) in ale CB-ului. Am cumparat anul trecut o statie Alan 42 Multi si o antena ML 145 (Superstar),cu talpa magnetica, pe care le folosesc de fiecare data cand merg cu masina, fie in oras, fie in afara. De catva timp m-a prins flama dupa un amplificator RM KL 500 (de 300W in FM), cu reglaj in 6 nivele de putere. Vreau sa stiu ce sanse am sa-mi iau vreo amenda de la I.G.R. cu asa ceva pe masina, ce perfomante as scoate cu el si unde l-as putea amplasa in Logan ca sa am acces cu usurinta la functiile sale?
                            Scuze pentru curiozitatea mea "sporita", care m-a facut sa depasesc "limita" declarata a intrebarilor (si anume 1), specificata in inceputul post-ului meu. Deocamdata, de la achizitionarea unui astfel de amplificator, ma retine in primul rand pretul (aprox. 1000 RON) si, in al doilea rand, lipsa informatiilor concrete despre produs si performantele lui aplicate.
                            Astept cu nerabdare raspunsuri si mentionez (pentru cei care m-ar putea ajuta cu sugestii la amplasarea amplificatorului in habitaclu) ca am un Logan 1,5 DCI, din februarie 2006. Am observat ca, in functie de anul fabricatiei, consola centrala are configuratii diferite (destul de mici, dar existente). Va multumesc cu anticipatie!

                            Comment


                            • #44
                              just_inn33 nu stiu daca esti in afara legii, dar nu inteleg la ce-ti foloseste sa bati mai mult de 15 km? pana ajungi tu al locul cu radarul ala poate s ais modifice pozitia de 1o ori.
                              Fuarte Nervos !!!

                              Comment


                              • #45
                                Aceeasi combinatie am avut-o si eu,nu cred ca se merita sa bagi banii in ampliful ala,daca vrei sa faci pasul,sa te duci la cineva care se pricepe sa calibreze antena,daca iti da puterea inapoi in statie,o sa zici : am avut un Alan 42 Multi .Eu acum folosesc 42 Multi cu o antena de 20 cm si sunt foarte multumit,nu imi trebuie sa ascult turcii si rusii. .
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google