Omologare Jante: Petitie Catre Fabrica

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Am semnato si eu!
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

    Comment


    • #77
      Originally posted by Valentin_N View Post
      Din pacate, interesul pentru subiect variaza de la scazut la anti!
      ..... Din pacate, nu am primit nici un raspuns...
      Valentin, eu sunt de partea ta si sustin petitia, dar revin, de vina suntem noi ca natie, daca ar fi macar 10% din populatie ca tine poate am mai avea o sansa. In principiu multi au citit si multi iti dau dreptate(10 secunde in gand), dar putini semneaza sau sustin. Fie din comoditate, din reticenta, din dezinteres, din scarba, din reavointa, si enumerarile pot continua. Astia sunt oamenii si cu astia defilam!
      Cred ca apropierea de rezolvarea acestei probleme ar trebui facuta de o firma sau organizatie (deci o persoana juridica) interesata, si ar trebui "lovit" direct in omologarea de catre RAR a accesoriilor auto.
      Oricum urmaresc cu interes!

      Comment


      • #78
        semnat si eu

        Comment


        • #79
          am pus 205/55/16 si i-a schimbat si aspectu si comportamentu si nu influenteaza cu nimic vitezometrul pt ca l-am verificat cu radaru si nu da erori...succes. am semnat si eu dar cind trimiti petitia?

          apropo cum pot posta poze?
          Last edited by rogozan_marcel; 5 May 2009, 16:45. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #80
            Domnu' Rogozan, ati facut asa ceva? Cred ca ai ales combinatia castigatoare, si eu am 2 masini la fel.

            Comment


            • #81
              Astept sa se mai adune semnaturi...
              Nu m-am hotarat inca la o limita, dar as vrea sa fie cat mai multe semnaturi
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • #82
                noul sandero este "incaltat" cu 195/55/R16... poate n ar fi atat de greu sa treaca in certificat aceasta dimensiune si pe logan...

                Comment


                • #83
                  Ar fi frumos , macar si-asa
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • #84
                    da de dragul loganului ca astia de la fabrica nu s-au gindit la asta ci doar la banii cistigati rapid, dar adevarul e ca arata bine dar nu stiu eu cum sa postez poze cu el....sper sa ma ajutati...ms

                    Comment


                    • #85
                      Si eu sunt pentru schimbarea cauciucurilor. Dar vreau sa imi pun 205/65/15 94H. NU inteleg cum au facut cei de la dacia omologarea pe 185/65/15 88T asta insemnand greutatea maxima tehnica admisa ar fi de 560 * 4 = 2240kg, iar pe talonul meu scrie masa max tehnica admisa 2700Kg (????????), o diferenta destul de mare.

                      Comment


                      • #86
                        Semnez si eu petitia. Sunt necesare jante mai mari de 15"

                        Comment


                        • #87
                          16 ar fi frumoase , 17 ar fi superbe
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • #88
                            Si 19 cele mai bune....
                            Dimensiunile sunt luate in considerare cu gabaritul masinii, si limita ei de siguranta/aderenta, TOATE raportate la pret
                            Sigur ca acum daca pui 205/50/15 e mult mai bine, insa pretul masinii din start va fi ridicat.
                            Cat despre omologare, nu vor face domnii nimic, caci nu este in interesul lor.
                            Pe ei ii intereseaza sa faca o masina ieftina, pt oameni cu putere financiara modesta.
                            Ca acum noi vrem roti mai mari, climatronic, esp, s.a la acelasi pret, doar visam frumos.
                            Last edited by Cezar; 30 May 2009, 14:07.

                            Comment


                            • #89
                              va salut domnilor, eu un logan pf 2, inmatriculat in aprilie anul curent si pe noile taloane, nu scrie dimensiunea rotilor, as putea spune ca e un lucru bun, daca ma opreste politia si isi da seama ca am roti mai mari, teoretic nu ar avea ce sa zica, daca nu este specificat in talon marimea rotilor, nu??? dimensiunea rotilor e trecuta doar in cartea tehinca a masinii, si pe aia nu esti obligat sa o porti la tine, din cate stiu, corectati-ma daca gresesc. bafta:*

                              Comment


                              • #90
                                @geo_ultras: Daca citeai primele 10 posturi ale acestui thread gaseai raspunsul la intrebare... dar lenea...

                                Citeam comentariile unora de pe petitia respectiva... sunt de-a dreptul penibile... Sa nu mai zic ca o mare parte din ele se refera la aspectul masinii. Pai credeti ca daca erau interesati de aspectul Loganului il mai faceau sa arate ca un dulap?


                                Si ca sa fiu on-topic: Semnat!
                                Last edited by sinx; 30 May 2009, 18:57.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google