Omologare Jante: Petitie Catre Fabrica

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    dar daca vreau sa pun anvelope 195/65R15 sau 205/60R15, tot pe jantele din fabrica, mai e nevoie de omologare? ca in CIV-ul cu patalama de la RAR apare numai 185/65R15 - nu se specifica numai janta, ci si dimensiunea anvelopei. Daca raman la 15" dar pun cauciucuri mai late se mai leaga cineva de mine? a avut cineva experienta cu garantia in sensul asta? Dati-mi va rog un sfat, ca ma tot screm sa imi iau niste anvelope mai bune si nu-mi vine deloc sa pun tot 185...

    Comment


    • #47
      Nu o sa se obtina nimic cu aceasta petitie...nu este atat de usor sa treci la o alta dimensiune a rotii...voi vreti roata mai mare insa nu vad pentru ce...masina asta a fost omologata cu roti pe 15", deci nu vad ce s-ar mai putea face...
      Roti pe 16" se vor regasi pe Sandero Stepway.

      Comment


      • #48
        eu nu vreau pe 16. Eu as vrea 205/60R15 sau macar 195/65R15

        Comment


        • #49
          semnat...jante de 16 cel putin la baiatu ...hai cu sus sus

          Comment


          • #50
            auzi petitie) cred ca o so citeasca omu de serviciu de la mioveni in timp ce goleste ghena de gunoi

            sigpic

            Comment


            • #51
              Domnu' SoNyKeL, postul tau este cea ce in termeni de forum se numeste "spam", adica nu contine nici o informatie necesara dezvoltarii in mod constructiv a topic-ului.
              Daca ai fi citit primul pot, ai fi vazut ca v-am rugat sa va abtineti sa aberati pe tema nereusitei petitiei. Nu ajuta cu nimic faptul ca tu "stii sigur" ca petitia nu va avea succes iar postul tau nu iti va conferi postul de mafalda mioritica in cazul unei astfel de nereusite. Nu stiu care e gena prezenta in romani care ii face sceptici la initiativa si-i transforma in niste mistocari ieftini atunci cand cineva incearca sa faca ceva cat de cat folositor!
              De cate ori trebuie sa repet!?
              Va rog tineti pentru voi gandurile pesimiste! Daca totusi tineti sa vi le exprimati, va rog dati si un argument pentru care credeti acest lucru si incercati pe cat posibil sa evitati mistourile ieftine! Multumesc!

              Revenind on topic, da-mi voie sa-ti raspund:
              Petitia nu va fi citita de cei de la Dacia decat dupa ce o vom trimite noi atunci cand se vor strange destule semnaturi. Nu e treaba lor sa vaneze petitii online, e interesul nostru sa ne facem cunoscut punctul de vedere!

              P.S. Multumesc tuturor care au semnat pana acum petitia!
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • #52
                Da-i inainte, Valentin, si eu am semnat petitia. Succes

                Comment


                • #53
                  Semnat si eu petitia, doar doar o fi ceva......
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    am semnat si eu dar din experienta mea de politist nu prea cred sa avem succes in tara asta in care pe fiecare il intereseaza de el. ma bucur ca sunt in mijlocul vostru

                    Comment


                    • #55
                      @rogozan_marcel: coane, din experienta ta de politist, ai auzit de cineva sa-i fi fost luat talonul pentru roti de alte dimensiuni? Sau pentru alte lucruri (folie, felinare), atat timp cat masina este in perfecta stare de functionare si nu se sare calul grav (ca roti de 20" pe Logan o fi totusi exagerat)? De curiozitate intreb, poate, fiind dinauntrul sistemului , ai mai multe informatii: cam cat de des se intampla asta? ... ca mie imi e frica si sa pun niste cauciucuri cu 2 cm mai late, tot pe 15"...

                      Comment


                      • #56
                        SEMNAT ! Doamne ajuta
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • #57
                          am dat si eu cu subsemnatul, chiar daca nu ma intereseaza foarte mult subiectul, cred totusi ca este un lucru in minus de care sa se lege domnii politisti (sa se lege aiurea) ...
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #58
                            De la mine 2 semnaturi . Inca 4 de la alti colegi LOGANISTI . Sa speram ca avem succes . Un 205/55 r 16 sau 205/50/17 ar fi supperb pt LOGANEL
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • #59
                              @parulluiscorillo: s-au ridicat taloane pt 195/50R15 pt simplul motiv ca nu sunt exact cele din talon. cunosc personal cazuri, si politistii sunt 100% "acoperiti" de lege cand aplica sanctiunea respectiva. dupa ce ti l-au luat, mergi frumos la rar, dai 100ron, iti vizeaza dovada de retinere a talonului, fugi inapoi la politie cu dovada stampilata si-ti recapeti talonul.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #60
                                Succes Vali.
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google