Omologare Jante: Petitie Catre Fabrica

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    da se poate, ca raspuns la intrebarea lui ParuLuScorilo se poate reţine certificatul pt montarea pe auto a altor dimensiuni de jante sau anvelope decit cele trecute in certificat sau a foliei neomologate sau a inscrisurilor de pe auto decit cele omologate. în concluzie daca ai montate alte jante sau anvelope se poate retine certificatul si mai incasezi si o amenda.va astept si cu alte intrebari si sper sa va fiu de ajutor.
    .

    Comment


    • #62
      Originally posted by Seba View Post
      @parulluiscorillo: s-au ridicat taloane pt 195/50R15 pt simplul motiv ca nu sunt exact cele din talon. cunosc personal cazuri, si politistii sunt 100% "acoperiti" de lege cand aplica sanctiunea respectiva. dupa ce ti l-au luat, mergi frumos la rar, dai 100ron, iti vizeaza dovada de retinere a talonului, fugi inapoi la politie cu dovada stampilata si-ti recapeti talonul.
      Da ai dreptate asa am patit si eu pentru 195/50/15

      Comment


      • #63
        sunt cu voi.oricum la dimensiunile mele ...e mai greu.dar bafta pentru dimensiuni mai mici pentru ca o facem pentru siguranta noastra.
        [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

        Comment


        • #64
          am semnat si eu. sa fim optimisti.
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • #65
            ...nasol. Adica, si daca ma duc la RAR sa-mi mai scrie o dimensiune pe CIV, de atunci inainte trebuie sa mai merg si cu CIV la mine, nu numai cu talonul, ca pe taloanele noi nu mai scrie nici o dimensiune, si daca ma opreste politia tre sa arat CIV-ul...

            Comment


            • #66
              Eu zic ca merita sa incercam, si eu sunt pentru 16, chiar are un aport pozitiv asupra Loganului, din punct de vedere tehnic si tot odata aspect. Pe orice masina, daca pui un set de jante se simnte imediat. Macar sa incercam, nu deranjeaza pe nimeni indiferent de raspuns sau daca va fi acela.

              numai spune-mi unde gasesc petitia.
              Last edited by dealexx; 29 April 2009, 19:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #67
                Petitia e aici:
                How to start an online petition website? If you're looking for the ways to turn your passion into profession here are the steps to start online petition website.

                A fost si pe pagina 2, ocazie cu care am rugat adminii sa-mi modifice primul post si sa adauge link-ul, fapt ce nu s-a intamplat inca. O sa trimit mesaje la cat mai multi, poate poate ma ajuta cineva!
                sigpic
                ^Logan turbat (WIP)^

                Comment


                • #68
                  Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                  ...nasol. Adica, si daca ma duc la RAR sa-mi mai scrie o dimensiune pe CIV, de atunci inainte trebuie sa mai merg si cu CIV la mine, nu numai cu talonul, ca pe taloanele noi nu mai scrie nici o dimensiune, si daca ma opreste politia tre sa arat CIV-ul...
                  nu neaparat, daca ai trecut pe CIV, esti in baza de date electronica, si pot cere prin statie sa vada daca esti in regula sau nu, cel putin asa se rezolva in germania
                  Life is short...play more!
                  http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                  Comment


                  • #69
                    AM semnat si eu petitia .. hai la cat mai multe semnaturi

                    Comment


                    • #70
                      Si eu sunt de acord cu aceasta petitie mai ales ca aveam o retinere sa-mi schimb dimensiunea rotii ,pentru a nu ramane fara talon.Sper sa se rezolve
                      Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                      Comment


                      • #71
                        am semnat petitia, multumesc mult !

                        Comment


                        • #72
                          in ritmul asta de 4 semnaturi pe zi, cred ca se rezolva pentru viitorul Logan din 2011...

                          Comment


                          • #73
                            am semnat si eu petitia... destul de greu se misca lucrurile... o cifra care ar atrage atentia celor de la dacia ar fi de peste 10 mii... poate, cu noroc, pe viitoarea generatie logan, o data cu obligativitatea esp ului....

                            Comment


                            • #74
                              Nu mai este nimeni interesat de aceasta petitie, vad ca nu se mai arunca nimeni.

                              E inspre binele si rezolvarea problemelor noastra, legate de retinerea certificatelor de inmatriculare si intrarea in legalitate.
                              Last edited by dealexx; 4 May 2009, 11:53. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #75
                                Din pacate, interesul pentru subiect variaza de la scazut la anti!
                                Am postat pe *******.ro sperand sa mai fac ceva expunere dar moderatorii de acolo, manati de un simt civic extrem tipic romanesc, au mutat topicul din sectiunea Dacia la "Tot ceea ce nu poate fi incadrat". Probabil baietii n-au citit textul sa vada ca 1. are legatura cu Dacia si 2. are legatura cu tuning-ul.
                                Ce sa zic, in mai mult de o saptamana, are 70 de view-uri si nici un post. Trist!
                                Pe ********* mi-am promis ca nu mai postez datorita experientelor neplacute pe care le-am avut acolo, atat ca posesor de Logan la intalnirile *********, cat si ca membru pe forum.. Daca cineva din voi are bunavointa sa posteze petitia acolo, as fi recunoscator!
                                Am mai trimis mail-uri catre site-uri de stiri auto populare, gen automarket sau promotor. Din pacate, nu am primit nici un raspuns...
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google