Omologare Jante: Petitie Catre Fabrica

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am semnat si eu astazi. SUCCES!!!!!!!!!!!!

    Comment


    • Hai baieti, dati si voi la prieteni link-ul sa mai adunam semnaturi!!!
      sigpic
      ^Logan turbat (WIP)^

      Comment


      • ati rezolvat ceva?
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • E cam liniste la semnaturi, fiind vacanta. Eu as vrea sa trecem de 200 macar.
          O sa incerc un dialog cu cineva avizat din fabrica chiar daca nu se strang multe semnaturi. Varsta medie a celor care au semnat petitia este foarte interesanta: undeva pe la 25 de ani. Cei de la Dacia se lauda ca noua imagine a Dacia este destinata a atrage cumparatori mai tineri asa ca sunt de parere ca omologarea si echiparea optionala cu jante mai mari a modelelor Dacia ar fi oportuna pentru companie atat din punct de vedere financiar, cat si din punct de vedere al imaginii
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • Am citit pe Promotor,cum ca Stepway-ul ar avea roti pe 16".Am auzit recent de la niste prieteni,cum ca se omologheaza la R.A.R.,cu 70 ron,alte dimensiuni la jante,cel putin la mine in oras.De vreo 2 zile,si-a schimbat un prieten jantele la un A4,iar in talon nu era trecuta dimensiunea jantelor,dar Audi a omologat asa ceva,adica pe stalpul central,are un abtibild cu toate dimensiunile admise.S-a dus la R.A.R. si cu 70 ron i-a scris toatele dimensiunile ce erau scrise pe masina si in TUV.Ar fi tare sa putem omologa jantele de pe Stepway,chiar daca nu toata lumea doreste 16.Poate unii vor 17-18.
            Last edited by soboBN; 12 August 2009, 18:21.
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • ce se mai aude cu omologarea pentru jante pe 16''

              Comment


              • am acasa o poza luata de pe net acum cativa ani, cu un talon sau carte de identitate, unde erau trecute jante de 17 de RAR...sa ajung acasa si o postez aici, as vrea sa stiu a cui e loganul si daca e trecuta si in evidenta celor de la RAR, nu numai in CI sau talon
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • e a lu dsign

                  sigpic

                  Comment


                  • iezagt!
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by bolo View Post
                      am acasa o poza luata de pe net acum cativa ani, cu un talon sau carte de identitate, unde erau trecute jante de 17 de RAR...sa ajung acasa si o postez aici, as vrea sa stiu a cui e loganul si daca e trecuta si in evidenta celor de la RAR, nu numai in CI sau talon
                      Eu zic sa o lasi acolo, acasa,daca vrea cineva sa o vada, sa o caute !
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • sincer nu cred ca o mai gaseste...si au am mai cautat-o pe net, negasind-o in harababura mea de calculator
                        oricum, nu stiam, sincer, ca e a lui dsign , o sa-l intreb daca e pe bune sau e doar pe CI lui
                        Life is short...play more!
                        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                        Comment


                        • Revin cu un update la situatia petitiei.
                          Din pacate, in putinele locuri in care am promovat aceasta petitie am intampinat, din motive pe care nu le inteleg, o atitudine ostile care, cu rusine o spun, e tipic romaneasca.
                          In cel mai bun caz, lumea a ignorat apelul meu la actiune iar in cel mai rau caz m-au acuzat ca "visez" sau ca imi pierd timpul degeaba. Acestia sunt oamenii care prefera sa incalce legea si siguranta rutiera montand ce roti le trece prin cap pe masina pentru ca e "mai gratis" asa si oricum de Politie scapi cu o spaga mica. Asta cand alternativa e o semnatura pe o petitie online, e gratis si dureaza 1 minut...
                          As fi crezut ca daca ma voi infatisa in fata unui reprezentant Dacia, o voi face cu un numar de semnaturi cu 3 cifre, dar la ritmul in care evolueaza lucrurile mai probabil Dacia va scoate un model de lux si un supercar pana se vor strange 1000 de semnaturi...
                          Ce am invatat din experienta asta e ca oamenii nu vor sa fie ajutati.
                          Voi continua sa strang semnaturi incercand sa promovez petitia si pe alte cai, cert este ca in maxim 2 luni de zile voi incerca sa duc la bun sfarsit intentia mea initiala de a discuta oficial cu un reprezentant Dacia pe aceasta tema.

                          Multumesc!
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • Din pacate romanu e reticent la destul de multe chestii noi, sau sa se implice in ceva... Am semnat petitia, am mai adus inca 2 semnaturi, insa si eu sunt sceptic la reusita petitiei.. Loganul este o masina ieftina, si celelalte cauciucuri, mai mari, mai late, etc, maresc si consumul, pe langa stabilitate.. Atunci s-ar putea sa apara care sa zica cum ca loganul nu are putere destul sa miste acele roti mai mari. Acu, cum ne-o fi norocul. Si eu as vrea sa-mi pun gume mai mari, legal..

                            Comment


                            • sa inteleg ca pe C.I nu mai este trecuta dimensiunea rotilor....si daca te opreste si tot iti ia talonul din cauza jentilor ii poti da in judecata?pentru ca la noi se poate intampla orice..(vreau sa schimb talonul pentru chestia asta si vreau sa fiu sigur ca nu voi avea probleme)

                              Comment


                              • @lepi_liv: ai dreptate, romanu' e foarte reticent, si-a facut plinul de protest acum 20 la Revolutie, acum sta cu degetu-n'... ma scuzati si asteapta sa i se faca! Problema cadrului legislativ nu poate fi schimbata cu una cu doua, in Germania a fost nevoie de toata presa auto sprijinita de Asociatia Tunerilor. Nu vreau asta, n-am de unde atata putere, vreau doar sa ne miscam putim si sa ne exprimam parerea de clienti! Multumesc pentru voturi si pentru ca ai determinat si pe altii sa semneze!

                                @danni: politistul iti poate verifica copia cartii de identitate a masinii aflata in baza de date a politie prin statie, deci te poate lasa fara talon chiar daca rotile nu sunt trecute in el. De asemenea, fiind contraventie, intra sub incidenta principiului "vinovat pana la proba contrarie", adica politistul iti ia talonul si iti da amenda iar tu trebuie sa dovedesti ca NU a fost asa. Stiu, e penibil si lasa loc de abuzuri, dar din pacate asta e cadrul legal din majoritatea UE cand vine vorba de jante. In momentul de fata, daca vrei jante mai mari, trebuie sa iesi in afara legii
                                Taloanele noi sunt bune pentru cei cu masini straine si noi, la care nu bate la ochi o janta mai mare la un control de rutina. Pentru noi, posesorii de Logan, norocul sta invers, mai ales ca Politia are chiar Logan in dotare si stiu foarte bine ce dimensiuni de cauciucuri are.
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google