Anvelope Resapate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dacia1981 View Post
    Unde am zis eu că am anvelope reeșapate? Am zis că nici eu nu aș cumpăra dar decât SH mai bine deloc.

    Și să nu o lungesc eu zic că mai bine reeșapate decât SH,e răul cel mai mic, bănuiesc că trec și ele un test că altfel nu ar mai fi pe piață
    Altadata sa fii mai consecvent in ceea ce spui. Confuziile se nasc tocmai din ambiguitati.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • mr.K eu stiam de 5 ani. La 10 ani deja sunt ca piatra (am avut doua, o chestie de urgenta...fix 53 Km pana in TM ca sa iau noi. Aveau 7 ani...si alunecau de parca erau pe gheata...si discutam de ceva model conti...care nu sunt de buget)

      Comment


      • Din cugetarile Michelin.

        Dupa cinci ani de folosire sau mai mult, anvelopele trebuie sa fie bine inspectate cel putin o data pe an. Daca este necesar, urmati recomandarile producatorului auto in ceea ce priveste inlocuirea anvelopelor de prima echipare. Ca masura de precautie, in cazul in care anvelopele nu au fost inlocuite in decurs de 10 ani de la data lor de fabricatie (a se vedea cum sa cititi lateralele unei anvelope), Michelin recomanda inlocuirea lor cu anvelope noi. Chiar daca acestea par sa fie bune pentru utilizare si nu s-au uzat pana la indicatorul de uzura al benzii de rulare.
        Doriți sugestii și sfaturi privind anvelopele auto? Experții Michelin în anvelope vă pun la dispoziție toate informațiile necesare pentru un condus în siguranță.

        Comment


        • Dacă tot am reînviat topicul să vă spun eu cum văd lucrurile, în vara lui 2013 (în iulie s-au făcut 3 ani) am pus cauciucuri noi nouțe, Bridgestone Turanza. În fiecare an în noiembrie-decembrie le dau jos și pun gumele de iarnă (Debica), nu fac mai mult de 9000 de km pe an cu cele de vară (deobicei în jur de opt mii și ceva). Săptămâna trecută, când le-am dat jos arată parcă am făcut cu ele 100 000 de km, ba mai aveau și niște umflături mici. La anul, altele, și p-astea le dau la SH. Acuma întreb eu ăla de le cumpără face afacere bună?

          Comment


          • CTB76 cauciucuri SH...nu...nici o data nu sunt o afacere buna.

            Comment


            • Acuma întreb eu ăla de le cumpără face afacere bună?
              Daca e taximetrist si i le dai cu pret bun, va fi o afacere excelenta pentru el.

              Comment


              • Eu am vandut Kormoran-urile cu care a venit masina, dupa 1000 km, cu 50 lei/buc, unui taximetrist. Pentru el a fost o afacere buna, pentru mine a fost bine ca am reusit sa scap de ele.
                Depinde din ce punct de vedere privesti.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Titlul topicului; Anvelope resapate.
                  Avem topic dedicat, pentru alte tipuri de anvelope.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google