Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil e și cum zici tu, da' io in "locuri straine" stau cu ochii pe manometru când baga și deși aparent se vede ca baga bine, ulterior când verific....presiunea bate câmpii.

    Comment


    • In fine... treaba e simpla: le spui sa bage cat considera ei, dupa care, dimineata urmatoare te duci la benzinarie si le faci cum vrei tu.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Intre low-costurile Tigar sau Riken ce-ar fi de preferat?

        E vorba de Tigar Prima vs Riken Maystorm 2 B2.
        Last edited by andreyi; 10 March 2016, 20:45. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Intre Tigar Prima vs Riken Maystorm 2 B2 de preferat ar fi sa cumperi Hankook Kinergy Eco K425 sau Semperit Comfort Life 2.

          Adica, de ce sa cumperi niste petarde, cand poti sa dai aceiasi bani pe niste anvelope bune?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • La carefura au băgat la oferta caucioace Scop de vara la 90 și ceva de lei per bucata, pe dimensiunile standard de logan.
            Moi, dot indescifrabil, profil fain care imita mărci de renume, dacă te uiți la ele într--o doară juri ca-s cel putin Bridgestone.

            Comment


            • or fi resapate... mai ieftin de 140-150 bucata, noi, nu prea cunosc....

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Intre Tigar Prima vs Riken Maystorm 2 B2 de preferat ar fi sa cumperi Hankook Kinergy Eco K425 sau Semperit Comfort Life 2.

                Adica, de ce sa cumperi niste petarde, cand poti sa dai aceiasi bani pe niste anvelope bune?
                Sunt pentru cineva si-s pe 205/55/16. O sa caut dar nu stiu daca sunt chiar la fel la pret cu cele enumerate de tine.

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  La carefura au băgat la oferta caucioace Scop de vara la 90 și ceva de lei per bucata, pe dimensiunile standard de logan.
                  Moi, dot indescifrabil, profil fain care imita mărci de renume, dacă te uiți la ele într--o doară juri ca-s cel putin Bridgestone.
                  Ahahahah , le-am vazut si eu , pentru un nestiutor in ale gumelor auto i-a furat imediat ocheanele.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • scop sunt 110% resapate...

                    Comment


                    • 90 lei, wow ! Unchiul meu si a luat la dacia 1310 anvelope noi la 160 le...nu stiu marca. Si sunt pe 13''

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Pentru cei care care cauta gume ieftine si fara mari pretentii, este oferta la Metro pentru Lassa de vara 185/65/15- 164,90 lei/buc.
                        (...)
                        Am vazut ieri ca sunt 88H, nu 88T. Discutasem mai sus despre conformitatea cu "ce scrie in talon".
                        Are cineva idee daca se considera ca nu sunt conform cu "ce scrie in talon", sau este dupa cum vrea sa interpreteze nenea politaiul?
                        Grupa H este superioara grupei T.

                        Comment


                        • la turisme nu ii intereseaza decat dimensiunile...mai ales ca limita de viteza e mai sus(210), ca sa nu zic ca ii depaseste ce scrie dupa R15...

                          Comment


                          • Mi-ar placea sa fie cum zici ca mi-as lua d-astea sa vad cum sunt.

                            Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                            Comment


                            • h/t reprezinta indicele de viteza, n-ar trebui sa fie nici o problema...
                              t stiu ca rezista pana la 190km/h, h-u nu stiu, 210km/h parca; oricum, loganu nu prinde atata asa ca sunt overkill, oricare ar fi indicele de viteza )

                              mai sunt unele xl parca, alea sunt ranforsate, nu prea recomandate pt ca sunt mai grele, uzuri mai mari prin articulatii etc
                              Last edited by cristi....; 11 March 2016, 13:13.

                              Comment


                              • Ideea era sa nu se lege nimeni de faptul ca scrie H pe guma, iar pe talon T, ceea ce inseamna ca nu e ce scrie in talon. H e pt viteza pana la 210 km/ora, deci superioara T.

                                Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google