Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci bine.

    Originally posted by Cezar View Post
    Am eu pe o masina sport. Nu-s asa stralucite.
    Am pus michelin ps4 iar diferentele sunt catastrofal de mari. (n-aveau pe dimensiunea mea pilot SS).
    Potenta R005 sau ceva in genul am avut. Durabile in schimb.
    Pai stai bre putin asa ca nu compari ce trebuie. Matale ai luat masina cu Bridgestone-urile de fabrica. DOTXX08? Si aveau peste 50k facuti in timpul asta, nu?
    Nu spun ca ar fi fost mai bune decat PS4 sau ca n-ar fi fost. Habar n-am. Doar spun ca trebuie sa compari doua anvelope noi.
    Last edited by vitriol; 11 March 2016, 21:38.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Am avut unele chinezesti, Evergreen. Am fost multumit de ele.
      În cazul ăsta vei fi cel puțin la fel de mulțumit și dacă îți iei Scop la 90lei/buc și iți rămân bani și de Casco, nu doar de RCA.

      Dintre toate mărcile alea de gume pe care le-ai pomenit, alege măcar Debita.
      Last edited by Kojak; 11 March 2016, 21:50.

      Comment


      • Nu stiu despre scop asta dar evergreen erau net superioare kormoranelor din fabrica. Franarea era mult mai buna, nu erau zgomotoase etc.

        Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

        Comment


        • Orice anvelope din lumea asta sunt net suprioare Kormoran-urilor cu care au fost echipate Logan-urile din fabrica. Mai proaste decat alea nu au cum sa existe.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Baieti, daca va incurca masina si nu stiti cum sa economisiti 100 de lei din cateva sute, mai bine o vindeti fratilor. Va faceti mai mult rau decat bine ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • @vitriol, cum se comporta pe umezeala Conti cele noi?
              Vreun extraurban mic, ceva...?

              Originally posted by 827sam View Post
              Baieti, daca va incurca masina si nu stiti cum sa economisiti 100 de lei din cateva sute, mai bine o vindeti fratilor. Va faceti mai mult rau decat bine ...
              Io'i zic de bine, ce-ai??!
              Last edited by Kojak; 11 March 2016, 21:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Si asta e corect. Debica erau laudate pt Dacia 1300. Mai degraba iau motrio decat debica.

                Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                Comment


                • Mai bine Montana, ca sa știi o treaba...

                  Comment


                  • Se comporta perfect (fara sa exagerez cu nimic) pana acum. Accelerare, franare in curbe si sensuri giratorii - nu se dezlipesc de sosea. Toate astea in conditiile in care acum nu e timpul lor - ele sunt anvelope de vara.

                    Deocamdata n-am iesit din oras.

                    L.E. De fapt ies si intru din/in oras in fiecare zi (ca nu locuiesc in Bucuresti), dar nu e relevant.
                    Last edited by vitriol; 11 March 2016, 22:05.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      Io'i zic de bine, ce-ai??!
                      pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... unu mai acu vreo saptamana cauta kormoran de pe o rezerva nefolosita, ca o are pe a lui si sa faca pereche ...
                      Eo mi-am gasit pe olex 185 60 r15 bf goodrich dot xx15 cu 150 bucata NOI, la 1000 lei deja ai seturi de gume premium pentru logan. Daca te destabilizeaza rau 200-300 de lei pentru un set de anvelope la 5-6 sezoane inseamna ca masina nu-i de tine, nu e nimic rusinos in treaba asta.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        L.E. De fapt ies si intru din/in oras in fiecare zi (ca nu locuiesc in Bucuresti), dar nu e relevant.
                        Mah voi ăstia din zona aia zici ca v-ati vorbit.
                        Am un coleg de servici care locuiește fix în zona ta și la fel îl aud și pe el.

                        Originally posted by 827sam View Post
                        pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... unu mai acu vreo saptamana cauta kormoran de pe o rezerva nefolosita, ca o are pe a lui si sa faca pereche ...
                        Eo mi-am gasit pe olex 185 60 r15 bf goodrich dot xx15 cu 150 bucata NOI, la 1000 lei deja ai seturi de gume premium pentru logan. Daca te destabilizeaza rau 200-300 de lei pentru un set de anvelope la 5-6 sezoane inseamna ca masina nu-i de tine, nu e nimic rusinos in treaba asta.
                        Ejti cârcotaș, bre!

                        Comment


                        • Originally posted by Kojak View Post
                          Mai bine Montana, ca sa tii o treaba...
                          Nici chiar asa [emoji3] .
                          Cineva trebuie sa ne spuna si despre Lassa. Ma sacrific eu de proba.

                          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                          Originally posted by 827sam View Post
                          pai vad ca se agita baietii sa cumpere resapate, chinezesti ... .
                          Chinezii fac si chestii foarte bune. Pe vremea mea, era lux sa gasesti "chinezesti" de la creioane pana la haine. Nu de prosti sunt a doua economie a lumii, iar la cauciuc chiar se pricep. Gandeste-te ca au cele mai bune sosele din lume. Crezi ca ei folosesc anvelope Debica?



                          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                          De proaste ce sunt lucrurile chinezesti au ei cel mai rapid tren din lume?

                          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk
                          Last edited by Fanez; 11 March 2016, 22:37. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Nici chiar asa [emoji3] .
                            De proaste ce sunt lucrurile chinezesti au ei cel mai rapid tren din lume?
                            de unde ai scos-o ? recordul actual e la japonezi. n-a fost niciodata la chinezi.

                            Originally posted by Fanez View Post
                            Chinezii fac si chestii foarte bune. Pe vremea mea, era lux sa gasesti "chinezesti" de la creioane pana la haine. Nu de prosti sunt a doua economie a lumii, iar la cauciuc chiar se pricep.
                            au economie fiindca fac foarte multe, foarte proaste si foarte ieftine.
                            se pricep la cauciucul din "teneşii" chinezeşti.
                            Last edited by B997NDL; 11 March 2016, 22:44. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Intotdeauna chinezii au avut cauciuc de foarte buna calitate. Si romanii faceau lucruri exceptionale pentru export si vax pentru uz intern. E normal sa ai si chestii bune si chestii de 2 bani. Unul e cauciucul pentru cizme sau "tenei" si complet altceva e cauciucul unui pneu.

                              Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Unul e cauciucul pentru cizme sau "tenei" si complet altceva e cauciucul unui pneu.
                                tocmai asta ziceam şi eu. chinezii habar n-au sa faca maşini si orice legat de maşini.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google