Modificarea Sistemului De Franare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E cea mai buna investitie crede-ma! Pentru vara ia-ti Continental EcoContact 3, cauciucurile care se pun si pe Prestige parca.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Melcule,ne pare rau, pe acolo am patit si eu ceva de genul,doar ca rolurile erau inversate!

      E cea mai buna investitie crede-ma! Pentru vara ia-ti Continental EcoContact 3, cauciucurile care se pun si pe Prestige parca.
      Am avut si eu cand am luat masina de noua,super multumit de ele
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • am vazut ca are ditai etrierii si 407 break. nu-s brembo, da-s mari.

        Comment


        • Are cineva montate discurile pline cu striatii BREMBO MAX ? adica aceste http://www.discuri-frana.ro/detalii-...75_18390_.html
          M-ar interesa cum se comporta ,si cu ce placyte se recomada a fi folosite

          Comment


          • Ma refer la aceste discuri
            Attached Files

            Comment


            • acum ca mi-am luat eu Conti EcoContact 3, pot sa spun cu mana pe inima ca terierii abia le mai fac fata. de la 50km/h nu pot bloca rotile, iar la viteze mici parca as avea abs. cu franele stock abia blocam kormoranele. faceti ce vreti cu viata voastra, dar sa nu admiteti ca un etrier mai mare e mai bun.....sa nu mai vorbesc ca multi ar trece de la disc plin la ventilat!

              Comment


              • Originally posted by spire View Post
                Ma refer la aceste discuri
                eu am ventilate brembo bax doar cu o placuta foarte dura o sa faca treaba gen ferodo ds performance sau ds 2500 ......daca pui placute normale pur si simplu discu e atat de dur incat le macina
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Originally posted by razvanamza View Post
                  acum ca mi-am luat eu Conti EcoContact 3, pot sa spun cu mana pe inima ca terierii abia le mai fac fata. de la 50km/h nu pot bloca rotile, iar la viteze mici parca as avea abs. cu franele stock abia blocam kormoranele. faceti ce vreti cu viata voastra, dar sa nu admiteti ca un etrier mai mare e mai bun.....sa nu mai vorbesc ca multi ar trece de la disc plin la ventilat!
                  aia de Van nu fac fata ? imi vine greu sa cred

                  Comment


                  • Am uitat sa precizez ca afara ploua zdravan (siroia apa la vale pe sosea) si ca masina mea are kormorane 0707 pe fata si montana 0505 pe spate (toate au carne pentru a fi legale). Avand in vede si luand in considerare prima imbunatatire la masina vor fi niste cauciucuri NOI premium.[/QUOTE]

                    ...si pe langa asta , pe timp ploios, ai grija ca periodic sa usuci franele prin apasari scurte ale pedalei de frana , astfel incat in permanenta suprafata de frictiune sa fie uscata ! ... valabil si dupa ce treci printr-o baltoaca !

                    Comment


                    • fac fata, dar mai greu. cam la fel cum faceau fata etrierii mici pe kormoran.

                      Comment


                      • e strigator la cer razvane te dai la coasta ca sa nu faca fata pui frana numai de picior de la 150 sau ce ?

                        eu am etrieri normali si gume de 195 55 15 bf goodrich si nu ma mai plang ,cand aveam montana se blocau rotile ca la balamuc ma opream in cel din fata (de cateva ori )
                        Blocat rotile e un termen gresit =daca sau blocat adio franare de duci sanie
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Originally posted by lau911 View Post
                          eu am ventilate brembo bax doar cu o placuta foarte dura o sa faca treaba gen ferodo ds performance sau ds 2500 ......daca pui placute normale pur si simplu discu e atat de dur incat le macina
                          Multumesc pentru raspuns

                          Sper sa scrie si cineva care are aceste discuri varianta plina si care sa nu aiba alta modificare ( ma refer sa aiba aceasi etrieri ) .Se pare ca trebuie sa schimb discurile si as vrea sa schimb doar discurile ...nu as vrea sa trec pe ventilate deoarece nu stiu cat mai tin masina
                          Last edited by spire; 14 May 2012, 20:21. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by razvanamza View Post
                            fac fata, dar mai greu. cam la fel cum faceau fata etrierii mici pe kormoran.
                            eu am Michelin care au ceva mai multa zeama la aderenta, iar combinatia de discuri + placute sunt mult peste ce pot anvelopele.

                            ia ti discuri Brembo cu placute Ferodo si ai sa vezi ca vor face fata. renunta la discuri no name si placute EBC. sunt de domeniul trecutului, chiar sunt

                            Comment


                            • placutele mele sunt GreenStuff. daca si alea sunt no-name, ferodoaiele tale ce-s?

                              Comment


                              • premier 485
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google